Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Laura, eu zic ca acum nu o sa mai dau bir cu fugitii asa de mult timp cum am facut-o acum. hai ca nu v-am spus chiar tot, a fost si mama la mine 3 saptamini, de unde si lipsa mea de pe forum asa de lunga.
Roxana, ca si Laura, nici eu nu ma pot duce la culcare pina nu o sa-ti zic vreo doua, trei. Nu stiu daca-ti mai amintesti, eu ti-am mai zis o data, pe vremea cind eram gravide, sa fii mai ferma si sa nu mai pui totul la inima. Rudele astea ale tale sint chiar rautacioase, nu-mi vine sa cred ca-ti pot spune asa ceva! Vai, sa fii intrat pe mina mea, ca vai de fundul lor! Sa stii ca am vazut poze cu Mikul, si nu ca ai spus tu chestiile astea, ci mai devreme, e o poza in care el sta rezemat de o pernuta, este un copil super frumos si foarte bine dezvoltat. Mai e o poza, cred ca tu il tii in brate, poza cu palarie, la fel, e super frumoasa. Eu zic sa-ti inviti rudele astea sa inchida usa pe dinafara si sa te lase cu astfel de aberatii. Si sa le spui clar sa nu te mai jicneasca. Cred ca si-au dat seama ca tu esti foarte sensibila si profita de situatie, fii mai ferma, fa-o pentru binele tau.
anamona, la un moment dat ma gindeam ca poate am sarit calul, nu am mai intrat de vreo luna si vin eu cu astfel de subiecte, insa m-am gindit ca daca si eu as fi stiut mai din timp, poate ca nu i-as fi dat fetitei cu pudra de talc la fundulet, asa ca mi s-a parut un fel de datorie sa aduc un astfel de subiect pe tapet. Acum ramine la aprecierea fiecarei mamici sa decida ce e mai bun pentru pruncul ei.
Merci pt apreacieri la adresa Elsei. Seamana si cu mine si cu tatal ei, are forma fetei de la mine, insa ochii, culoarea parului, sprincenele de la ta-su, care, fie vorba intre noi, este super mindru!

pupici. sa ne auzim cu bine.


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Priviti un soricel mic disperat sa nu ii fuga papa din fata



Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit




cu ce viteza poate sa manince!!! adevarat soricel, parol!
babytza, sa-mi dai si mie reteta de brocolli, please!

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula


construia cu dibacie secvente dupa secvente de 'begin - if - then - end',

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008



ce mi-a placut cum ai spus asta! ce bine ca al meu nu e super informatician, ca altfel.... ajungeam la asta.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula


construia cu dibacie secvente dupa secvente de 'begin - if - then - end',

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008



ce mi-a placut cum ai spus asta! ce bine ca al meu nu e super informatician, ca altfel.... ajungeam la asta.

Mamica fericita de bebelina Elsa


Cred ca, intr-o masura mai mare sau mai mica, mintea fiecarui barbat functioneaza asa, chiar daca nu e informatician .. insa, in cazul nostru, s-a simtit foarte clar aceasta logica

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Piolica am facut brocoli cu cartof dulce si dovlecel la steamer apoi am bagat la blender cu branzica si gata papa
Iar la viteza nu il intrece nimeni....se oftica rau daca nu vine lingurita repede repede

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

CD, si eu zic ca fetele: pune piciorul in prag, e inadmisibil sa ti se spuna asa ceva!! Ori, daca esti prea sensibila pentru asta, desi nu stiu zau cum rezisti!, macar ignora-i! Ia o pauza de ei. Nu stiu, spune-le ce vrei, inchideti telefoanele, pune-l pe sot sa le explice, fa cum vrei, dar macar o luna mai lasa-i boii lor, vorba Adei! Unde vrei sa ajungi? Nu ti-e de ajuns stresul pe care-l ai ca Mikul papa si nu prea? Pe bune, fa ceva, pentru Robert daca la tine nu vrei sa te gandesti.... stiu ca e usor ptr noi sa vorbim, poate multe dintre noi nici n-am fost in situatia ta, dar.... ia-o ca pe un sfat de la cineva care se gandeste cu drag la tine, bine?

Ada, si eu zic ca tine... s-o lasi un pic mai moale un timp.... reluati discutiile cand esti/sunteti/este mai pregatit.... la noi functioneaza, chiar daca discutiile revin, parca nu mai sunt asa, in forta.... oricum, iti repet ce-amm zis si eu si mai toate fetele de aici: gandeste-te la tine, la copiii tai - in primul rand! - si sunt aici oricand ai nevoie!

Ma duc si eu la somnic, daca oi putea, ca n-am somn si suntem si noi in discutii.... o fi ceva in atmosfera....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Citat:
citat din mesajul lui piolica

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula


construia cu dibacie secvente dupa secvente de 'begin - if - then - end',

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008



ce mi-a placut cum ai spus asta! ce bine ca al meu nu e super informatician, ca altfel.... ajungeam la asta.

Mamica fericita de bebelina Elsa


Cred ca, intr-o masura mai mare sau mai mica, mintea fiecarui barbat functioneaza asa, chiar daca nu e informatician .. insa, in cazul nostru, s-a simtit foarte clar aceasta logica

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008




cred ca sunt barbat ca asa fac si eu... La mine totul tre sa fie logic....succesiuni logice... mai putin in cazul lui Matei unde totul e permis...

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Inainte de somn/cearta, ce m-o astepta, Babytza e super de super soricelul! Abia astept sa papam si noi asa....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Sabinelu', mi se rupe inima cand te aud, dar asa mi-a crescut cand am vazut ochisorii aceia migdalati care urmareau camera! E asa senina si frumoasa Amalia, imi place foarte mult! Si, dupa cum contrastele se atrag, uite aici un baietel cu mult temperament ... sper sa-l mai calmeze mandruta lui moldoveanca asa cum stie ea mai bine

Dar stie sa si rada cu stelute

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexaM

cred ca sunt barbat ca asa fac si eu... La mine totul tre sa fie logic....succesiuni logice... mai putin in cazul lui Matei unde totul e permis...

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama


Da, ai dreptate, asa functioneaza ratiunea in general, insa am vrut sa spun altceva, de fapt: ca la noi instinctele si emotiile sunt, in general, mai puternice decat ratiunea, la ei acestea vin mult mai la urma ...

Pliiiz, imi spui si mie pe PM cum e cu porumbeii aceia?

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput