Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Citat:


Eu sunt aici...din pacate nu ma simt bine psihic....sapt viitoare merg la psiholog...




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....[/teal][/font=Georgia]


Sper ca nu-ti acutizezi problemele inutil. Offffffff, sigur ai ramas cu sperietura dupa noaptea de cosmar. Hai capul sus, gandeste-te la bebe, cu siguranta el e bine mersi dupa ce ti-a papat tot calciul, alimenteaza-te corect, i-a suplimente, plimba-te in aer curat, si mai ales, stai la soareeeeeeeeee!
Soarele ridica nivelul melaninei si al serotoninei in sange, si iti ia depresia cu mana!


Alina 13+ (DPN 9.09.2009)
si Teutzu - dragutzu (10.10.2007)
Bondarul bzz-bzzzz
Iubirea are puteri extraordinare!
Transforma inima, renoveaza spiritul, da speranta celui care a pierdut-o, ridica pe cel cazut, reda sanatatea si fericirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco

alinus 25, pe mine chiar ma sperii cu descrierea asta amanuntita a senzatiilor. sincer nu prea imi place cum sunt acum, nu vad inca, in sarcina un motiv de bucurie enorma, mai ales ca ma simt grea si impiedecata. si cand ma gandesc ce ma asteapta peste cateva luni...doamne...

12+



Cam asa ma simt si eu... umflata si greoaie (desi nu as avea motive inca). Sa vezi tu ce interesant vom avea mersul dupa nastere, eu cel putin parca stateam calare pe cal in permanenta (ca imi are greu sa imi apropii picioarele, sincer, si din cauza epiziotomiei dar si a bazinului inca dilatat de sarcina), de impiedicat nici nu mai spun, sau de tinut echilibrul (si asta e o chestie dificila atunci cand peste noapte centrul tau de greutate se modifica)... ai senzatia ca abia inveti sa mergi
Iti revii destul de repede dupa... vreo 4 luni.


Ramona

Bebita din burtica 10

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

anadomnica si eu am aceeasi senzatie...Cand ma bag seara in pat parca nu mai reusesc sa ma incalzesc, iar peste noapte imi dezvelesc talpile ca am senzatia ca iau foc. deh... mici dereglari de circulatie perficerica, sau lipsa de magneziu (care e responsabil de partea cu energia...atentie ca mai tarziu apar carceii datorita acestei lipse de magneziu, si nu datorita lipsei de calciu cum se stia candva)

Ramona

Bebita din burtica 10

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta
clodute uff .. eu ti-as recomanda sa faci amniocenteza. cum am mai spus, la zuze am avut 2 fete carora le-a iesit risc de SD la bebelusi, au facut amnio si bbii nu aveau nicio problema. acum au 2 madreti de copii! si in cazul in care Doamne fereste .. iese prost si amnio .. eu, una, nu as pastra copilul .. de ce .. pentru ca la un moment dat tu nu vei mai fi .. unde va ajunge copilul ala, cine va avea grija de el??? sunt multe aspecte care trebuie luate in calcul .. imi cer scuze daca am ofensat pe cineva dar asta e parerea mea ...

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 9+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Participam la concurs ell1 si ell2

Elena, sunt intru totul d3eacord cu tine, desi ma strange in spate idee unei astfel de decizii, ea nu ar fi luata cu sange rece, ci cu multa durere in suflet.
As lua o astfel de decizie numai dupa amniocenteza cu rezultat clar: SD!

Cititi amanunte mai multe despre astfel de decizii aici
Verdict dur: Sindrom Down



Alina 13+ (DPN 9.09.2009)
si Teutzu - dragutzu (10.10.2007)
Bondarul bzz-bzzzz
Iubirea are puteri extraordinare!
Transforma inima, renoveaza spiritul, da speranta celui care a pierdut-o, ridica pe cel cazut, reda sanatatea si fericirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

voiam sa va urez o zi buna in continuare ...eu sunt pe dos...din cauza fusului orar.
insa mai am o intrebare si pls daca puteti:aveti sau ati avut probleme din cauza anumitor mirosuri.....eu nu suport sa intru in bucatarie ca pe hota intra tot mirosul de la vecinii care fac mancare si pe mine ma dispera.
am avut mai inainte o tentativa de-a intra in bucatarie ca sa ma apuc sa pregatesc masa pt sotul meu dar a tr sa ies repede.....saracul iar tr sa-si incalzeasca singur mancarea.
pls....dati-mi un sfat......ce sa iau si ce sa fac ca sa pot intra si eu ca omu in bucatarie.....am incercat si varianta cu odorizantul...dar parca-i mai rau....am incercat si cu un fular la nas...nop .....ce sa mai incerc?
gata ca
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns litlelight spune:

Neata burtici si bebici

am ceva de recuperat de vineri pana azi...vad ca s-au incheiat deja 2 capitole. se scrie la odiseea asta nu gluma :)

citesc si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 1sweet_angel

voiam sa va urez o zi buna in continuare ...eu sunt pe dos...din cauza fusului orar.
insa mai am o intrebare si pls daca puteti:aveti sau ati avut probleme din cauza anumitor mirosuri.....eu nu suport sa intru in bucatarie ca pe hota intra tot mirosul de la vecinii care fac mancare si pe mine ma dispera.
am avut mai inainte o tentativa de-a intra in bucatarie ca sa ma apuc sa pregatesc masa pt sotul meu dar a tr sa ies repede.....saracul iar tr sa-si incalzeasca singur mancarea.
pls....dati-mi un sfat......ce sa iau si ce sa fac ca sa pot intra si eu ca omu in bucatarie.....am incercat si varianta cu odorizantul...dar parca-i mai rau....am incercat si cu un fular la nas...nop .....ce sa mai incerc?
gata ca
9+



Stai departe de ea, altceva nu ai ce face pana nu-ti trece...sotul nu moare daca-si gateste singur o perioada. Eu doua luni nu am calcat prin bucatarie...sotul meu s-a ocupat si de el si de fata noastra. Trece si perioada asta si vei uita foarte repede ca ti-a fost rau.

Raluca14+ mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Eu sunt aici...din pacate nu ma simt bine psihic....sapt viitoare merg la psiholog...[/font=Georgia][/teal]



Am vazut ca Alessio e nascut in mai anul trecut. NU te supara ca imi dau cu parerea (sunt neavizata), dar e posibil ca acum tu sa fi facut depresia post partum, daca nu te simti bine psihic. Eu am trecut prin asa ceva la vreo 7 luni dupa nasterea lui Rares si nu stiam ce e cu mine. Stari ciudate: bucurie extrema, o stare plangacioasa imediat dupa, oboseala extrema, nesomn. Apeleaza la un ajutor, ai nevoie de putin timp doar pentru tine si de relaxare. Sper sa fie doar asta


Ramona

Bebita din burtica 10

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetele, 1sweet_angel, monica_dicut, ramsan - multumesc de raspunsuri . Ramsan... eu chiar am lipsa de magneziu - azi mi-au venit rezultatele de la sange. Oare sa iau suplimente?? Multumesc oricum, m-am mai linistit daca e un simptom comun

Doamne ajuta!
6+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Buna ziua! N-am mai avut timp sa intru in ultimul timp. Insa am fost la eco si exista posibilitatea sa fie gemeni dar e sarcina prea mica asa ca nu era dr f sigur. o sa imi spuna pe 18 cand fac 8 saptamani.
in ultima saptamana am zilnic dureri de spate, seara, ce credeti? e vre-o problema sau e ceva obisnuit?

Mergi la inceput