*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (31)*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Ce frumos si emotionant Monicus. Eu la fiecare poveste a nasterii pe care o citesc, retraiesc propria poveste. Cred ca asa simtim toate. Sau sa nu vb in numele tuturor?

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma este iubire

Sa fim alaturi de Cristian Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Iza, Eli cred ca e plecata deja de-acasa, eventual s-o suni sa-i spui, ca sa fie linistita.

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma este iubire

Sa fim alaturi de Cristian Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos anca_27. Te Da, fiecare poveste este unica si ceea ce simtim este unic.


Citat:
citat din mesajul lui anca_27

Ce frumos si emotionant Monicus. Eu la fiecare poveste a nasterii pe care o citesc, retraiesc propria poveste. Cred ca asa simtim toate. Sau sa nu vb in numele tuturor?

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma este iubire

Sa fim alaturi de Cristian Stefan


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 12 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Pupici

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 12 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Noi cred ca suntem in puseul de 3 luni..a papat la 14:40 160 de ml si la 17:10 140 ml, pana acum 735 ml si mai are o masa inainte de culcare de vreo 170 ml...Acum doarme, a adormit mancand, nici n-o mai schimb ca se trezeste.
Babyzapi, Eli a plecat deja, da-i un SMS cu numele medicului.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Dandusa mersi de sfaturi. O sa incerc lingurita de maine, nu am vrut de azi pt ca are febra mititelu si am zis sa nu-l stresez cu ceva noua azi. Sper sa fie la fel de papacios si cu lingurita .
Hera ce frumoasa esti mami! Nu stiu de care sa ma minunez mai mult, de tine sau de printesica . Superbe amandoua

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bertha

Fetelor, am facut-o de oaie, am plecat ieri pe vantul ala cu galusca sa luam baiatul de la gradi, si a racit micuta Imi tot fac reprosuri, imi vine sa-mi dau palme, da' chiar nu aveam ca sa fac, nici sa-l las la gradinita pe baiat nu puteam, tati chiar nu a putut ieri sa-l ia. Are mucusori, azi-noapte am aspirat-o de 3 ori Am fost la dr, ne-a dat numai Panadol, alternativ cu Nurofen, numai daca face febra s-o sunam si mai vorbim atunci. Doamne ajuta sa nu fie cazul! Sper sa fie bine, e linistita, vioaie, papa bine...of, of.
In alta ordine de idei, ne-am cantarit si masurat, avem 5700g si 64 cm, intrebai de diversificare, sa-mi fac datoria si sa vad ce parere are si, ce credeti, o iubesc pe doctorita asta, zise ca nici gand de diversificare pana dupa 5 luni pt bb alaptat la san si care arata atat de bine. Mi-era ca ma ia cu lapte praf sau cereale si ne stricam prietenia Asa ca suntem pe aceeasi lungime de unda, ceea ce ma bucura mult.

[Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana



Multa sanatate micutei!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicus

In sfarsit am reusit sa eu sa duc la capat povestea nasterii. Tot timpul cand ma apucam sa scriu, intervenea ceva. Voiam sa o termin demult, dar nu poti face totul cand doresti. Nu stau prea bine cu timpul liber. Tare ma bcur ca am terminat si eu de scris povestea nasterii micutzei. Abia asteptam sa pun punct povestii si sa va impartasesc si voua bucuria noastra.
Aceasta este povestea...
Povestea nasterii


frumoasa poveste.Toate povestile sunt frumoase.

Poate intr-o zi cu soare o sa o scriu si eu pe a noastra.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos malinas de apreciere. Spor la scris la povestea ta de nastere, sper din toata inima sa o citesc si eu pe a ta. ASpropo, ca voiamsa iti spun demult si nu apucam sa iti spun. Am vazut ca tu ai facut botezul la biserica unde voiam noi sa o facem, dar ne-am razgandit pe ultima suta de metrii. Este biserica la care mergem noi foart des. Imi place cum slujeste parintele Visarion, tot el ne-a sfintiita apartamentul in dec. 2006. Tare frumoase sunt pozele. Sa ai parte de tot frumso din partea lui Davidutzu si sanatte multa.
Te


Citat:
citat din mesajul lui malinas

Citat:
citat din mesajul lui monicus

In sfarsit am reusit sa eu sa duc la capat povestea nasterii. Tot timpul cand ma apucam sa scriu, intervenea ceva. Voiam sa o termin demult, dar nu poti face totul cand doresti. Nu stau prea bine cu timpul liber. Tare ma bcur ca am terminat si eu de scris povestea nasterii micutzei. Abia asteptam sa pun punct povestii si sa va impartasesc si voua bucuria noastra.
Aceasta este povestea...
Povestea nasterii


frumoasa poveste.Toate povestile sunt frumoase.

Poate intr-o zi cu soare o sa o scriu si eu pe a noastra.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 12 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ramo, tot de pe bimboarket am luat-o. ea costa doar 15 euro, dar transportul costa 50 . Mie mi-a convenit sa o iau acum, pt ca la toate chestiile pe care le-am luat am platit 60 de euro transportul. daca luam doar oglinda plateam 50.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput