Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

adimercedes
multumesc..tare de tot...mi-ai inveselit ziua
buna dimineata si o zi frumoasa..........aveti grija azi la cele 44 de pahare..........aaaaaaaaa si sa nu mai zic de mucenici

ps.multumesc pt raspunsurile referitoare la lucrurile pt bebe.....abia astept sa vina vremea cand o sa se vb numai despre listute si alte chestii necesare pt bebei.......nici eu nu sunt de acord sa astept pana dupa nastere ca sa fac cumparaturile necesare......doar v-am intrebat ce parere aveti in leatura cu aceste superstitii......e bine sa stii ca si altcineva gandeste ca tine


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

Multumesc pentru sfaturile cu crackers si alte saratele, dar pur si simplu sunt momente cand nu functioneaza! Va auzisem de metoclopramid....merge luat in sarcina? Offff.....

Va pupam pe toate!

10+
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna dimineata!
Eu sunt in sfarsit cu puiul meu acasa, care de ieri pana azi dimineata mi-a intors efectiv casa cu fundul in sus. Bine ca macar e cald afara sa pot iesi cu el la consumat energia!
Panda, ne vedem azi in parc, da? Pe la 15-15.30?
Alex, metroclopramidul se ia doar daca efectiv nu mai rezisti altfel. Stiu ca nimic nu e recomandat pentru greata, din pacate!
Adimercedes, suuuuuper bancurile!
Nu mai pot sa scri ca Andrei ma trage disperat de mana! Incerc mai tarziu!


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 12+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza si de la noi fetele



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 12+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Buna dimi, dragelor!

adimercedes, felicitari pentru samburel! Sa creasca mare si sanatos! Si multumim si pentru motivele pentru care suntem recunoscatoare mamei...
mary_07, facem galerie sa te faci bine!
Cristina, sper din tot sufletul sa nu ploua! Bineinteles ca ne vedem...

Ilinca ne-a tras ieri o mica sperietura: culcata de seara de la ora 21, era deja 9:30 dimineata si ea nu dadea niciun semn de trezire. Ma credeti ca am intrat peste ea sa nu fi patit ceva? Mama nebuna... Copilul era bine mersi, doar ca a dormit ca valiza .

Hai sa avem o zi frumoasa cu soare si pic de greata sa nu ne atace!

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 11+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata si de la mine,

fac cinste cu cate o sau ceiut ..

eu sunt cam racita .. nasu' e tare infundat si asta imi da o stare incredibila de disconfort .. am inceput sa tusesc din nou .. nu stiu cum am reusit sa ma captusesc din nou ...

o zi buna va doresc si fara greturi!!!!!!

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 9+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Participam la concurs ell1 si ell2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

BUBU bine ai venit,sarcina usoara si bb sanatos.Si eu la sarcina cu Alessio am suferit de insomnii.Puternice.Dormeam pe noapte 2 ore. Si uneori nici alea.....Acum se pare ca se repeta istoria.... deja ca nu dorm din cauza lui Alessio, dar unele nopti le dorm pe canapea ca sotul doarme cu Ale...si cand ar trebui sa profit...eu stau treaza.....

MARY cum au mai zis si fetele....sa faca amnio...dar sigur stie ca tre' sa faca.

ADI felicitari ptr samburel.Super tare poezia despre mama.

CRIS sper sa fie soare si sa va distrati.

Eu pana acum dadeam informatii cam ce s-ar putea lua ptr greata...dar acu' ca m-a luat si pe mine sunt disperata .Eu sunt innebunita dupa lapte, dar in ultimul timp cum il beau...cum imi vine sa vomit .Nici macar nu am terminat mucenicul.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu73 spune:

O saptamana buna la toate si .
Multumesc mult dinamar78, adimercedes, danangie
Asa fac, beau seara o cana ceai de tei sau lapte, adorm foarte repede...macar asta sa fie baiu' toata sarcina si-n rest sa fie bine.
Ma cam doare mijlocul ca la cm, sper sa fie normale aceste dureri din cand in cand.

Iti multumesc Doamne pentru minunea ce ai facut-o.
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

La multi ani burticutze ca ieri n-am apucat sa va zic
Bubu- bine ai venit...Incearca sa adormi, ca pe urma poate nu te va lasa bebe sa faci nani, cand va incepe sa miste noaptea.

Adimercedes- super misto textele cu mama. Si mie mi-ai inveselit ziua

Mi-e groaza sa aud de rezultate proaste la DT..eu abia vineri aflu rezultatul si cam tremur pana atunci. Ieri m-a durut tare burta,dar cred ca sunt dureri normale, erau ca niste crampe musculare, semn ca uterul creste. Dar mi-a fost asa de rau ca nici nu puteam sta in picioare

De dimineata am avut o mica disputa referitoare la numele copilului, despre care sunt convinsa ca e baiat..nu stiu de ce. Daca e fata o s-o cheme Sofia, daca e baiat..cum cred eu...mai vedem. Poate Dominic. Ma gandisem sa-l cheme Adam dar pe urma am realizat ca pe fii-mea o cheama Eva si e ca nuca in perete Voi v-ati gandit la nume?

Va

Doro 12+ si Eva Maria (28.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata burtici!
La multi ani pt. ieri..pt Ziua Femeilor!
Sa aveti o saptamana minunate!

Eu nu am intrat weekendul ce a trecut...am fost plecata din Bucuresti.
Si aseara cand m-am intors...zici ca ma lovise trenul ..asa ma simteam...M-au durut toate, intepaturi pe jos...somn...stare generala f proasta. Posibil din cauza mersului mult cu masina (in dreapta soferului:P). Acum mi-e oricum mai bine.

Aaaa..vorbem acum vreo sapt. de greturi. Pai...au revenit in forta...

Si azi fac 12 sapt. intregi. Uraaaaaaaaaaaaaa


Dana 12+


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput