Gravidute prin FIV (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

BETTY,daca prin absurd ar fi fost sarcina extrauterina,val. nu ar fi fost asa mare(eu am avut sarcina extrauterina in 2007,nu prin fiv),si val. betahcg-ului era mica,apoi a inceput sa scada nu sa creasca,asa ca stai linistita ca e sarcina.LA mine gemenii sunt diferiti ,fiecare cu placenta lui,eu am avut 3 embrioni transferati si s-au prins 2. Klustiam ca Hemorzonul este contraindicat in sarcina,deoarece contine Tetraciclina .SI eu am probl. si am folosit cateva zile Proctoglivenol,apoi mi-au dat CARPICON unguent si supoz. ,nu am folosit decat unguentul.

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

kineta,multumesc din suflet, o sa ma documentez si o sa-l sun pe dr sa-l intreb ...sincer nici n-am mai cercetat l-am luat si gata ...


Klu 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

Citat:
citat din mesajul lui amzulica

Betty - eu cred ca sunt chiar 2 la acest beta - adik un embrion care s-a divizat - asa a fost si la Kineta - a avut aceeasi dinamica la beta. Pui pariu? Si ei i-am zis la fel si-mi pare rau ca n-am pus pariu.


bhcg poate sa creasca mai incolo, nu cand inca sunt doar vezicule viteline. eu am avut 4 si incepuse sa-mi creasca halucinant bhcg-ul prin saptamana 7.
in mod normal nu au voie sa-ti bage embrioni divizati inainte de embriotransfer. mie mi-au bagat 2 embrioni si unul dintre ei s-a divizat in 3. sunt rare cazurile in care se divizeaza dupa embriotransfer si sunt si mai rate cazurile in care se divizeaza in 3!

pentru hemoroizi- folositi servetele umede de la Cara (se gasesc la sensiblu), crema de galbenele si bepantene.

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

klu si carmendu multumesc mult de tot, tare nasol este.
kineta


Micky 28+ +
poze noi
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmendu

Citat:
citat din mesajul lui amzulica

Betty - eu cred ca sunt chiar 2 la acest beta - adik un embrion care s-a divizat - asa a fost si la Kineta - a avut aceeasi dinamica la beta. Pui pariu? Si ei i-am zis la fel si-mi pare rau ca n-am pus pariu.


in mod normal nu au voie sa-ti bage embrioni divizati inainte de embriotransfer. mie mi-au bagat 2 embrioni si unul dintre ei s-a divizat in 3. sunt rare cazurile in care se divizeaza dupa embriotransfer si sunt si mai rate cazurile in care se divizeaza in 3!

pentru hemoroizi- folositi servetele umede de la Cara (se gasesc la sensiblu), crema de galbenele si bepantene.

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor



Pai exista 2 variante de divizare: inainte sa nideze si atunci au 2 saci diferiti si 2 placente sau a doua varinata, dupa ce embrionul s-a implantat si atunci au aceeasi placenta, dar nu neaparat acelasi sac...
Eu oricum am gemeni univitelini in familie, atat matusa mea cat si bunica mea a avut o sarcina pierduta. Asa ca nu ar fi exclus si in plus erau destul de fragmentati embrionii, asa ca tot ce este posibil. Tot ce vreau este sa fie bine, ca o fi unul sau 2 chiar nu conteaza.

Sa inteleg ca ai facut embrioreductie? Cum a fost?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Micky2007 - in legatura cu problema hemoroizilor, si eu ma confrunt cu ea. Legat de constipatie, este cam greu in sarcina sa fie ok in fiecare zi asa ca este inevitabila. Eu am rezolvat-o cat de cat cu remedii homeopate si, deasemenea, foarte mult m-au ajutat servetelele speciale. Carpiconul nu stiu daca este indicat in sarcina insa eu, de ex, am facut alergie de la el. Pana vei naste vei mai avea episoade din astea. Important este sa nu te sperii si sa rezolvi de fiecare data cat de cat problema, sa nu mai sangereze.

, gianina

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

buna gravidutelor!
n am mai intrat caci n am avut noutati;dar v am citit, sa stiti!
aseara am ajuns si eu in final la eco...la dr Iosup; bebe se dezvolta normal, e ok si se pare ca va fi o "domnisoaraaa"...nu mi vine sa cred, ma simt prea binecuvantata...sper sa merit si sa fiu la inaltime
Moni -cum ziceam...ai avut dreptateee...



tuturor



Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.17 cu Daria, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Felicitari dariaioana pt domnisoara! Sarcina usoara in continuare!

Bq 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Gianina multumesc frumos pentru sfaturi. Aseara chiar am avut hemoragie nasoala cu cheaguri. Este adevarat ca azi nu m-a mai durut asa rau. Momentan ma dau cu crema procto-glyvenol si cu crema de galbenele. Doctorul meu mi-a zis sa merg la un chirurg sa vada cum se poate rezolva problema, daca este grav sau nu.
daria felicitari pentru fetita si sa ramana asa pana la sfarsitul celor 9 luni, sa nu se mai schimbe.


Micky 29+ +
poze noi
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele mele, revin printre voi dupa o perioada de absenta ...motivata.Am si eu un test pozitiv si un bhcg de z 14 dupa et de 114, 45 obtinut din embrioni concelati.Sper sa raman alaturi de voi pana la sfarsituri deoarece am mai pierdut 2 sarcini obtinute prin fiv.Cum vi se pare valoare?Cred ca e de unic embrion implantat...Va sarut!

Mergi la inceput