Gravidute prin FIV (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Betty - eu cred ca sunt chiar 2 la acest beta - adik un embrion care s-a divizat - asa a fost si la Kineta - a avut aceeasi dinamica la beta. Pui pariu? Si ei i-am zis la fel si-mi pare rau ca n-am pus pariu.

Cami Luca Alexandru
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

AM citit val.bhcg-ului ale lui Betty, AMZU,la mine nu s-au divizat embrionii,eu am avut 2 de cand am ramas sunt in placente diferite ,iar la 5,5 sapt. s-a vizualizat cordul la ambii. VAL .beta hcg-ului la mine au fost in ziua 12 -166,in ziua 14-243,apoi pe la 5,5 sapt ,parca 6546. CE face bebelusul,e cuminte,tu cum esti ,banuiesc ca obosita,e mancacios ? TE pup

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Buna dragelor. La multi ani!
Nu am mai scris de ceva timp, dar am fost aici. Am fost racita din nou. Acum sunt mai bine si bebele meu este tare jucaus. Ce bine este cand anunta ca s-a trezit...si incepe gimnastica...

Micky2007, tu nu ai stat degeaba..., vad ca ai fost la cumparaturi...Mai poti purta burta?
Mai este asa putin...pana la urma trece timpul foarte repede. Parca ieri eram in capul listei...
Cred ca la tine in burtica este maaare agitatie .
Va



Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Ei lume noua.......buluna chiar imi era dor de tine.
Eu mi-am luat cam tot ce imi trebuia, mai putin carucior si scaun de masina. Am luat chiar si pampersi, ca poate nu stie sotul ce sa cumpere. Imi este tare drag de toate cu toate ca majoritatea lucrusoarelor le-a luat sora mea. La mine in burta este mare razboi, dar frumos. Tu ce mai faci? Cum ai reusit sa racesti din nou? Te pup si intra mai des si tu.

Fetelor cine s-a confruntat cu o problema destul de nasoala "hemoroizii"?
Eu sunt teminata de 2 zile. Imi dau cu o crema de la farmacie si cu crema de galbenele. Sper sa imi treca cat mai repede. Nu am avut in viata mea asa ceva. Cica se intalneste mai mult la gravide.
O seara buna va doresc, atat cat a mai ramas din ea.



Micky 28+ +
poze noi
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Micky2007, vad ca nu dormi nici tu...Imi era tare dor de tine, chiar ma si gandeam ca nu mai vorbisem de mult. Imi pare rau ca ai probleme cu hemoroizii. Am auzit cai cam nasol...dar se vindeca. Sa nu te constipi. Poate ca de aia ai si facut...leacuri nu prea stiu. Iti doresc vindecare rapida, iar pana atunci sa te supere cat mai putin...
Eu nu m-am chinuit sa racesc, am primit virusi...m-am ferit pana m-au nimerit...
Si pe mine ma cam doare fundul de la atata stat jos...dar ma doare osul...ca nu prea am carne pe acolo si acum sunt mai grea (60 Kg).Iti dai seama ca abia ma spal...ma ridic...si in general abia...abia...

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

buluna pai de la constipatie m-am pricopsit. Nu dorm ca azi este ziua sotului meu si am fost si eu putin la restaurant. El a ramas sa faca cinste mai departe. Pe mine ma durea spatele si am plecat. Vreau si eu poze, sa vad si eu burtica. La cat esti de slaba (ca mine), normal ca te doare osul.


Micky 28+ +
poze noi
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kineta

AM citit val.bhcg-ului ale lui Betty, AMZU,la mine nu s-au divizat embrionii,eu am avut 2 de cand am ramas sunt in placente diferite ,iar la 5,5 sapt. s-a vizualizat cordul la ambii. VAL .beta hcg-ului la mine au fost in ziua 12 -166,in ziua 14-243,apoi pe la 5,5 sapt ,parca 6546. CE face bebelusul,e cuminte,tu cum esti ,banuiesc ca obosita,e mancacios ? TE pup

24+


prima valoare este in z 12 de la punctie, a doua in a 14 si a 3 in a 17

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amzulica

Betty - eu cred ca sunt chiar 2 la acest beta - adik un embrion care s-a divizat - asa a fost si la Kineta - a avut aceeasi dinamica la beta. Pui pariu? Si ei i-am zis la fel si-mi pare rau ca n-am pus pariu.

Cami Luca Alexandru
http://community.webshots.com/user/amzulica


kinetta am vazut raspunsul tau...daca se divid inainte sa se implanteze atunci pot sa aiba placente diferite...rar dar se intampla....oricum daca sunt diferiti total atunci au fost 2 embrioni independenti
Mie imi este frica ca unul dintre ei sa nu fi aterizat pe trompa...eu am o trompa care este infundata in dreptul ovarului, iar cea de-a 2-ua care este taiata o parte din ea, este tot bucata dinspre ovar, iar restul este permeabil...
In plus am inceput sa simt ca sunt insarcinata: am stari naspa de tahicardie, ameteli puternice si daca nu dorm cat trebuie ceva stari de greata. Am slabit in schimb de cand am facut tratamentul, de la 48,5 la 46,8 kg. In rest sper sa mearga lucrurile spre bine.. azi m-as duce la servici dar nu sunt f sigura

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Micky2007, eu am probleme cu hemoroizii...am ajuns la dr cu niste intepaturi dureroase, amortite de se opreau in col...am crezut ca se intampla ceva pe acolo dar defapt erau hemorizii bata-i vina ! Mie mi-a dat hermozon supozitoare 2/zi unul dim si unul seara timp de 7 zile cu pauza 2 saptamani si reluarea tratamentului. Pot sa spun ca mi-e mult mai bine dupa 3 zile de trtament, adik nu ma mai inteapa nimic.

Fetelor, am primit un cadou minunat de la fetitza mea de 8 martie ...sambata seara mi-a dat un ghiont pe partea dreapta !!!

kineta,felicitari pentru pereche !!!

bety78, o sa fie bine...fii optimista !!!

pishka, este foarte bine si unul...si eu am fost dezamagita cand am vazul doar un singur embrion dar DD le aranjeaza pe toate. La 6 saptamani o sa vezi cum pulseaza un punct negru ...iar la 7 saptamani o sa-i auzi si inimioara . Ai incredere !

Klu 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Betty si la mine la ecografia de confirmare la 6 saptamani nu s-a vazut decat un singur sac gestational si s-a uitat doctorul foarte atent. la 7 saptamani s-a observat al doilea sac gestational care era in spatele primului. Acum conteaza sa fie bine sarcina chiar daca e un bebe sau doi si ei sa fie sanatosi. Bafta multa

elena +18
Burtica mea la 17 sapt la

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!



Important!!!! Tb sa fim auzite!!!! Mai sunt 5 zile!!
Voteaza blogul SOS infertilitatea aici si microblogingul Infertilitate aici pe butoanele de la cele 2 sectiuni. Pt a vota tb sa va creati un cont aici Multumesc!

Mergi la inceput