Gravidute prin FIV (34)

Gravidute prin FIV (34) | Autor: Micky2007

Link direct la acest mesaj

Aici ne-am continuat povestea de la aspirante: cap.1;cap.2;cap.3;cap.4; cap. 5;cap.6;cap.7; cap.8; cap.9;cap.10;cap.11; cap.12; cap.13; cap.14;cap.15; cap.16; cap.17; cap.18; cap.19; cap.20; cap.21; cap.22; cap.23; cap.24; cap.25; cap.26; cap.27;cap.28;cap.29; cap.30; cap.31; cap.32; cap.33;




Fetelor va doresc sarcini usoare si BB-ici sanatosi!!

Acest nou subiect sa ne tina impreuna unite asa cum eram la aspirante si cum ne vom muta la Mamici prin Fiv

cele mai fericite!!!
cele ce am luptat si am invins!!!



Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei
Doamne, cel care ai zis oamenilor :
" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul"
binecuvantand nasterea de prunci,
arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale,
si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita.
Da-i lui Doamne crestere fireasca,
sanatate si putere.
Parinte Ceresc,
Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,
poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.
Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru
si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.




Laura Garner
Et - 24 februarie 09, DPN ?? noiembrie 2009, FIV2, dr. Kovaks, Kaali Budapesta


betty78
Et - 18 februarie 09, DPN 09 noiembrie 2009, FIV, dr. MNL


dariaioanaxx
Et cu blastocisti - 06 decembrie 08, DPN 24 august 2009, FIV Giulesti, dr. Laura Dracea + dr. Monica Dascalescu


missy
Et 04 decembrie 08, DPN 25 august 2009, FIV 3 Ungaria - Szeged, dr. Zadori


vally
Et 22 noiembrie 08, DPN 15 august 2009


KLU1973
Et 23 noiembrie 08, DPN 14 august 2009, FIV Ungaria - Szeged


ayda_m
Et 28 oct 08, DPN 15 iulie 2009, FIV 3 Gynera, dr. Dracea+Dascalescu


Elenada
ET 10 noiembrie 2008, DPN 12 iulie 2009, FIV-Austria -Viena


Moniland
Et 10 noiembrie 08, DPN 07 iulie 2009, ET cu blastocisti, FIV 5 Kinderwunsch Klinic Wels,


ana_p
Et 31 oct 08, DPN x.x. 2009, FIV Gynera, dr. Dracea


nusy
Et 10 oct 08, DPN 30 iunie 2009, FIV Gynera


kineta
Et 3 oct 08, DPN 23 iunie 2009, FIV Giulesti


Buluna
Et 29 sept 08, DPN 22 iunie 2009, FIV, Szeged


Sima1
Et 15 sept 08, DPN 8 iunie 2009, FIV Ungaria, Debrecen


Katykaty
Et 11 sept 08, DPN 04 iunie 2009, FIV, Sibiu


Raloucoutza
ET cu blastocisti - 16 sept 2008, DPN mai/iunie 2009, FIV Gynera (Dracea+Dascalescu)


Liana30
Et 06 septembrie 08, DPN 29 mai 2009, FIV Ungaria - Szeged


Micky2007
Et 4 sept 08, DPN 06 mai 2009, FIV Ungaria, Szeged


Bombonique
ET 03 august 2008, DPN 24 aprilie 2009, FIV Wels, Austria, dr Loimer ]







Linkuri utile:
Calculul datei nasterii,www.ivf.ca/calcu.htm" target="_blank">Calculator sarcina FIV,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe, www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere, www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina- saptamana cu saptamana, Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere Calcul greutate fat dupa DBP si AC
www.obfocus.com/calculators/gender.htm" target="_blank">Ghiceste sexul dupa varsta implinita a mamei si luna conceptiei


adresa mail comuna: burtici_fiv@yahoo.com
Pt. parola va rog sa-i dati un PM lui Pussi[/red]


Nota:Parola de la adresa de mail o vor primi doar fetele din lista de pe prima pagina, atat cat si


CELULE STEM IN RO:

[size=1]1.CORD BLOOD CENTER RO
Splaiul Independentei Nr. 1/4
400376 Cluj-Napoca, Cluj

Tel: 0264 / 375 010
Fax: 0264 / 587 271
Mobil: 0729 / 146 522
e-mail: romania@cordcenter.com
www.CordBloodCenter.com/ro

2. BIOGENIS
http://www.biogenis.ro/?pag=drw&art=1

3.SPITALUL DE URGENTA PENTRU COPII"L. TURCANU"
CLINICA III PEDIATRIE CENTRUL DE TRANSPLANT MEDULAR
TEL: 295977; 203303 int. 266/ totul cu 0256 prefix
e-mail: cordblood_tm@yahoo.com
www.krio.ro








Micky 28+ +
poze noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

micky 7,7 sacul gestational!? pai la mine e 1.31 cm si nu cred ca poate sa creasca asa mult in 2 zile!!!

Offff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Doamnelor, va rog sa votati si sa comentati http://www.realitatea.net/s-o-s--infertilitatea-sau-ce-inseamna-bloggingul-civic_470856.html

votati si la realitatea, si la RBF, conform instructiunilor din semnatura mea.

Nu vreau sa sune a hartuire, dar voi chiar STITI cat de important este. Daca puteti, po****rizati si pe la celelalte topice unde mai scrieti. :)

---------------------------
Pentru cauza infertilitatii!
Voteaza blogul SOS infertilitatea aici si twitter-ul Infertilitate aici (fiecare este finalist in cate doua sectiuni, in total se pot da patru voturi pentru campanie cu acelasi user). Pentru a vota tb sa va creati un cont aici. FIECARE vot conteaza. Mediatizarea ne poate aduce sprijinul politicienilor pentru cauza!

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

micky Doamne ce talamba sunt! Tu ai zis 7,7 mm si eu am inteles... Ce sa-i faci asa-i cu gravidele
Oricum e clar ca n-avea dr ce sa vada acum in afara de saculet, caci intre timp am mai citit din urma, deci asta e. Problema e ca eu imi socotisem sarcina mult mai mare si eram pregatita sa vad acolo mult prea multe. Acum astept cu sufletul la gura urmatoarea intalnire peste 10 zile.

toate burticutele si mamicutele si bebelasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor, eu am o problema: ieri seara am pierdut sange, de fapt ceva roze, cu dureri si toate cele cu toate ca fac si gestone injectabil si pun si utrogestan de 3 ori pe zi. Azi mi-am repetat Bhcg si vad ca a crescut cu mult prea mult. Deci sa va spun cum stau:
- pe 02 martie: 166.30
- pe 04 martie: 494.08
- pe 07 martie: 2301

nu este cam mare cresterea? Maine m-a chemat la control sa vada ce se intampla. Sper sa fie bine


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

betty poate sunt 2.


Micky 28+ +
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Fetelor nu stiu ce-i cu mine. Dar am de ieri o stare de cand am facut eco... nu stiu de ce... probabil ca am sperat la prea multe.

Voi la primul eco vi s-a facut si tuseu vaginal? Ca din cate am inteles nu prea e indicat... si am mai citit si din urma si am dat de faza cand a piedut miki miki sarcina din cauza asta... si mi-a intrat asta in cap si nu pot sa-mi revin. M-a durut ieri burta ceva mai tare si azi dimieata un pic. Cred ca innebunesc pana pe 16!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Pentru ca sunteti cele care insenineaza zilele barbatilor - desi ei se plang dar numai pentru ca asa s-au obisnuit - pentru ca sunteti cele care suflati dragoste peste orice faceti voi si familia voastra, pentru ca sunteti cele care numai cand priviti catre copiii vostri, dati lumii mai multa frumusete, pentru ca sunteti cele care gasesc in fiecare zi timp pentru orice problema si orice nevoie a celor dragi, pentru ca, desi va mai plangeti cateodata, o luati de la capat in fiecare zi, mai puternice si mai hotarate, pentru ca sufletul vostru stie ce e iubirea, cum se daruieste si cum se primeste ea... si pentru tot ceea ce reprezentati... pentru voi timpul se opreste putin in loc la fiecare inceput de Primavara, sa va aduca un omagiu.
La multi ani!



Psihko capul sus gandire pozitiva. Stresul face rau la bebe mai rau decat tuseurile vaginale. Eu am facut tuseu si uite ca bebeii sunt bine sanatosi si mi-am pastrat optimismul in ciuda problemelelor pe care le-am avut. Se intampla si nenorociri dar asta nu inseamna ca acum ni se intampla si noua neaparat. Linisteste si bucurate de sarcina.

Betty nu stiu nimic decresterea bhcg-ului dar dureri am avut si eu. cu o zi inainte sa imi fac bhcg-ul am avut niste dureri de brta de m-am tavalit pe jos. Am crezut ca gata nu am reusit si cand colo surpriza. Uterul se dilata si de acolo apar si durerile si unele scurgeri roz maronii. Sarcina usoara si bafta multa

elena +18
Burtica mea la 17 sapt la

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!



Important!!!! Tb sa fim auzite!!!! Mai sunt 5 zile!!
Voteaza blogul SOS infertilitatea aici si microblogingul Infertilitate aici pe butoanele de la cele 2 sectiuni. Pt a vota tb sa va creati un cont aici Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

http://www.trilulilu.ro/ELYZANATALY/3fbb814d41cb37
La multi ani!

Bq 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am fost azi la eco si s-a vazut decat un sac gestational. Am fost putin dezamagita...ma asteptam sa se vada si embrionul. Deci este doar unul cu toate ca bhcg-ul e baban ca pentru 2. Va pup si va doresc sarcina usoara si bebici super sanatosi.


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Elena Multumesc mult pentru incurajari... Ai un suflet maaare! Si ce mesaj frumos ne-ai scris... Multumim! O sa fii cea mai buna mamica pentru bebeii tai. Sunt norocosi ca te-au ales pe tine!

Betty Treci si tu prin aceeasi faza ca mine . Stai linistita ca o sa-l vezi si pe bebe embrionul. Si eu am fost putin dezamagita cand am aflat ca este numai unul, dar m-am gandit ca poate asa a vrut DD si stie el ce face.

Micky

La multi ani tuturor mamicilor si viitoarelor mamici si aspirantelor!!!!




Fetelor sa fim sanatoase, sa facem bebei sanatosi si sa ne iubeasca barbatii nostri mult mult!!!(si bineinteles sa fie si ei sanatosi pe langa noi)


Mergi la inceput