Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (282)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

CeciliaL ma tin de cateva luni sa-ti spun ca mi-a placut mult o poza cu tine si Cristi la un loc de joaca (cred mall), tu aratai ca o pustoaica.


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Am luat castronele si lingurite noi si hazli, am asteptat sa i se faca foame copilului , ampregatit paste a la Cecilia si am trecut la treaba....S-a uitat in castronel si a inceput sa maraie si sa dea din cap nu, nu....
i-am dat iar spanac fir-ar sa fie...si a mancat si apoi si jumatate de manana...


Dar nu ma las...maine pauza...poimaine pui cu legume la cuptor...


O intrebare: Stiu ca ati mai spus dar de unde ati luat puzzelurile de lemn sau de alte feluri? Nu prea stiu unde sa ma duc in Iasi Oare la Miniblu sau la Carrefoure sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Rox sau Erina parca voi spuneati ceva de un joc sua o carticica cu abtibilduri? Sau nu am inteles eu bine?
De unde le-ati luat ca daca nu gasesc la Iasi o trimit pe mama la Bucuresti sa ia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
In alta ordine de idei, vad ca ai o chestie cu slabele si slabitul. Nici macar cuvantul nu ma atrage, nu reusesc sa ma mobilizez neam.


Pai am mai spus ca e din invidie!
Mie imi plac mamicile tinere si slabe, cu puiuti mici, misunatori. Doar -doar m-oi mobiliza si eu, sa mai slabesc ceva...desi incep sa cam abandonez proiectul, mi-a intrat alta chestie in cap mai nou...
==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


Yaia, bb2? . Ca de ingrasat nu cred ca vrei sa te apuci, asa, fara motiv ...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

melania, dar ai incercat sa imdai mancarea ta in borcanelul de spanac? eventual mai intai sa combini cu spanacul?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

melania, dar ai incercat sa imdai mancarea ta in borcanelul de spanac? eventual mai intai sa combini cu spanacul?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.



Nu puteam sa ii pun azi paste cu sos de rosii in spanac asa ca i-am pus doar jumatate de pulp[a pui pasata...sa nu crezi ca nu a sesizat...a mancat dar nu tot cum ar fi mancat fara carnita.A mancat la 14.30 in conditiile in care la 10 a papat un iaurt simplu Tnuva si la 7.30 jumatate mango cu jumatate banana cu branza calcica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Yaia....ia zi zi tot..ia, ia...



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Marunzico, cred ca la asa domnisoara doctorul nostru va fi mai mult decat fericit sa isi exercite meseria:))
Ii fac programare tripla, auzi?:)))

apropos...anu asta mai veniti in RO?


Multumim pt programari, nu speram sa prindem loc asa rapid, ca sunt sigura ca-i cel mai solicitat doctoras din capitala !

In vara asta nu ajungem in Ro. Vrem concediul din vara la turci, ori la greci ori la spanioli, nu stim inca exact unde sa mergem. Pt Egipt mai astept un an, mie mi-a placut mult acolo. Dar daca reusim poate venim la iarna, desi Energia e inca mica de pus pe schiuri, sau la 2 ani 4 luni merge deja. De zapada s-a temut pana acum :) si iarna la munte e dezastruuuuu, mai ales ca stam exact langa partie, iarna e prapad. Si eu urasc iarna si frigul, mereu inghet. Dar parca un schiat as mai baga, ca din 2006 nu am mai atins partia iarna .


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonaiani

Cand se fac mucenicii ?


Maria stieeee!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

fetele care ati fost in viena, ati stat cumva la sau pe langa artis hotel, in zona cu gradina botanica ? ca aici avem rezervare si mi se pare cam departe de centru, asa-i ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput