Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (282)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelle005

Da, pe 9 martie se fac mucenicii si se beau 40 de paharele

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor


Asta da, dar ce pun in paharele ca sa mai stau pe 2 picioare?

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Maruntika, am vazut albumele Yanisei. E o frumusete de fetita, tare cocheta si nastrusnica. Mi-au placut mult ca o imbraci vesel si colorat(de camera roz am mai zis), cum ii statea cu palaria vacuta, cu verisorii sau prietenii ei, ce hotarita cara ursul acela imens si rochitica ecosez.
Am vazut-o si pe mami slaba si cu bucle minunate!!!

Cine e artistul casei (banuiesc raspunsul)? Ma refer la picturile din camera Yanisei, afisul cu ti amo si briul de pe holul de la intrare.

Edit: astept sa ne spui ce ai creat tu. Am admirat si bradul albastru si felul in care ai aranjat perdelele la celelalte camere.



Erina multumim pt aprecieri. Tabloul cu ti amo, l-a pictat sotul meu, a vrut sa-mi faca si el ceva special acum 3 ani de ziua indragostitilor. Restul tablourilor sunt pcitate de mine, inainte sa se nasca Puppi, ca de atunci nu am mai facut nici unul. Multe le-am si dat cadou, ori le-am pictat doritorilor la comanda (pe culorile potrivite/dorite).
Cat despre perdele, le-am asortat cam dupa mobila/covoare si le-am imblendurit cu "agrafe" extra pt ele, ca erau cam lungi si nu aveam chef sa le duc la scurtat .
Bradul l-am facut in fiecare an pe albastru/argintiu/turcoaz caci asa am mobila si covorasul in sufra, m-am bagat la ton cu ele, insa anul asta vreau sa-l fac pt Puppi pe roz/mov ori pe rosu/auriu sau argintiu.


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Maruntika, am vazut albumele Yanisei.


Si eu, si eu! Mai, dar ce leut dragut!
Auzi, Marunziko, dar tati de Puppi in ce era costumat, ca nu m-am prins?
Si zi-mi si mie: tu, maritata cu un italian, si toata lumea stie ca italienii gatesc bine si mananca bine, cum de reusesti sa ramai trasa prin inel?
Mai, fetele de aici de la noi sunt toate slabe si frumoase! (Spuse baba grasa, plina de invidie )

Pai tati de Puppi nu s-a mai costumat ca a cedat costumul lui fratelui. Italienii mananca bine si gatesc bine dupa cum ai spus, insa in general gatesc eu (desi urasc bucatareala ) si sotul nu pupa paste decat atunci cand face el, eu ma bag doar la un singur fel care-i place si Energiei. Si nu mai sunt asa slaba ca inainte de a ramane graviduta, sunt la 7kg distanta de cele 46kg de atunci. Am incercat sa mai fac dieta dar nu-mi reuseste. Intru iar in 26 la blugi, dar am multi de dinainte 25 si raman muuuult descheiati. Cred ca ii duc la beci sa nu mai fiu tentata sa-i probez din cand in cand.

Pe cand noile creatii ale delfinasului scump si dulce ca mama lui ?


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, sigur ca voiau sa stie de ce plec si ce a fost sau nu in regula. Iar eu am fost sincera ca totdeauna. In ceea ce priveste testul, cred ca am mai spus ca nu e luat la intamplare, exact pe asta i l-a facut si psiholoaga aia lui Andrei. Chiar am fost surprinsa cand l-am recunoscut. Nu stiu cat e de relevant, oricum nu testul m-a ingrijorat pe mine, nici macar comparatia cu alti copii. Sa fim sinceri, pana si in Capraru sunt puse chestiuni la 18 luni pe care Andrei nu le face. Nu inca, le va face sigur, in ritmul lui, si sunt convinsa ca nici nu e mult de asteptat.

Chiar asa, nu ati fost deloc curioase cum e la FTK. Un pic cam abrambureala, copiii sunt mici si nu prea stau, cei mai mari colaboreaza, cei mici mai greu. Andrei nu participa la activitati decat daca e vorba de lipit sau mazgalit, dar a fost tare linistit azi. Am reusit sa ies numai jumatate de ora, insa a fost bine zic eu. Recunoaste locul, persoanele, si mai ales copiii. Cred ca ar fi fost si mai bine azi, insa e un baiatel mai maricel in grupa care plange mereu si iese pe usa si asa ii perturba si pe ceilalti. Fetitele sunt linistite si cooperante.

Azi au colorat putin, au lipit niste desene, au avut o lectie pe proiector dar fara mare succes, si au mimat un autobuz, facand cu randul la condus. Evident asta i-a placut lui Bubu.

Cel mai mult ii place cantecul de inceput si cel de sfarsit, cu salutul fiecarui copil. Azi l-a fredonat (mormait asa adica) toata ziulica. Cand nu e atent, instructoarele incep sa cante si gata l-au atras. Mi-au zis sa le fac eu sugestii cu lucrurile care am observat ca ii plac astfel incat sa le includa la activitati atunci cand ii place ceea ce propun ele sau sa le integreze cumva.

Per total cred ca e util ca experienta noua, nu musai ca invatare in sine.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
In alta ordine de idei, vad ca ai o chestie cu slabele si slabitul. Nici macar cuvantul nu ma atrage, nu reusesc sa ma mobilizez neam.


Pai am mai spus ca e din invidie!
Mie imi plac mamicile tinere si slabe, cu puiuti mici, misunatori. Doar -doar m-oi mobiliza si eu, sa mai slabesc ceva...desi incep sa cam abandonez proiectul, mi-a intrat alta chestie in cap mai nou...

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Marunzika, am vazut o parte din poze, le-am luat in ordine inversa, mi-a placut mult micul leu, simpatica foc. Dar cu ce ocazie a fost carnavalul ? Am vazut ca si tu aveai ceva, nu m-am prins ce.


Carnavalul este in fiecare an in februarie, in aceeasi perioada cu cel de la Venetzia. Nu stiu exact de ce se organizeaza, cred ca e traditie, ca dupa carnaval urmataoarea miercuri incepe postul Pastelui.

Eu aveam un costumoi marimea xxl, am scris pe el CSI si cu masca pe fata, ma luptam cu virusii.

Vazut desenele lui Ghighi si celelalte poze, e un dulce. Ce zice tati lui, cu cine seamana? Va !


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Rox,hahaha, si ce ti-au zis? :))

cat despre (uuf, inca odata? ) test....n-o fi la intamaplare...dar toptusi unde am gresit cand l=am facut fetii?
eu cred ca am gresiut la chestia cu varsta in primul rand, ca e mai mare decat scrie acolo. Dar si cand am declarat-o mai mica cu un an (un AN!! ) tot pe-acolo a iesit.
ori peste tot pe unde merg cu Sofia in cadru organizat (gradinita, profesori de pian etc) lor li se pare cam de 8 ani, nu de 6....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Am intrat pe mailul comun sa vad pe Puppi, pupam o nazdravana frumoasa!


Multumim !

Am o rugaminte, te rog sa-mi faci o programare la doctorul vostru ca eu un alt doctoras mai dragut si sensibil n-am vazut si cu siguranta si Puppi o sa stea cuminte la control. Eu m-am facut bine numai vazandu-l !


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Marunzico, cred ca la asa domnisoara doctorul nostru va fi mai mult decat fericit sa isi exercite meseria:))
Ii fac programare tripla, auzi?:)))

apropos...anu asta mai veniti in RO?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

daca aveti vreo durere, trupeasca sau sufleteasca, v-am trimis pe mailul comun pe cineva care vindeca


Clar m-am videcat acum de toate prostiile cu slabitul!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput