Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (282)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Papanash, sigur vremea este de vina, mai este si baba mea, nici eu nu am chef de nimic, cred ca merg langa Cristi la nani.Super tare Ghighi, cred ca e dorul de tati, de fapt nu iti zice tati tie, ci il striga pe tati, iar cand ajunge acasa e fff bucuros....a avut si noi o perioada cand il striga pe tati de cum deschidea ochii, dar a trecut, acum il striga doar daca vede vre-un obiect de al lui, eu ii spun ca e la serviciu, iar el imi spune:nina(mandarina), poto(portocale) si pine(paine), adica cand vine tati ii aduce:nine, poto si pineeste ca o poezie pt el acum, dar cand ajunge tati acasa ii ia din mana sacosa cu paine si cauta poto in ea...obligatoriu tb sa-i aduca sau sa fiu pe faza sa-i dau din casa una in mana, altfel e dezamagit...

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L



nici nu stiu cum sa-i spun, frumoasa gospodina(ce facea acoloa,cornulete) sau sa-i spun frumoasa cu ghiocei

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem
[/quote]
Multumim. Te admir pt rabdarea cu care il inveti pe Cristi tot felul de lucruri.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Papanash eu am asa. Sus in bara, am o optiune la care ii zice "mai multe actiuni" (eu il am in spaniola, asa ca s-ar putea sa-i zica altfel in engleza, sau poate ai si alta versiune decat am eu), si la "mai multe actiuni" asta am o chestie la care ii zice "navigare ..." si aici imi apare "mesaj necitit mai vechi" . Vezi, poate si la tine e asa.

Danyelle, e frumoasa foc fetita ta. Cu cine seamana? Initial eram gata sa zic ca seamana leit cu tine, dar apoi mi s-a parut ca seamana cu tati. Mi-au placut mult pozele de la Vatra Dornei.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Si la noi e mohorata vremea, azi e si baba mea; nu stiu de ce-mi mai aleg baba in fiecare an pt ca de fiecare data e urat afara in ziua aia.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Cand se fac mucenicii ?

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Am intrat pe mailul comun sa vad pe Puppi, pupam o nazdravana frumoasa!
Am citit si comentariul anonimei cu privire la test:)
parerea mea este ca testul nu trebuia deloc pus, pentru ca a sadit o umbra de indoiala in inimile catorva mamici, indoieli nejustificate orice ar zice Roxana, mi-au mai explicat odata si Culcer si Mirjam ce inseamna un copil putin in urma....si NU e cazul lui Andrei.Evident, nici al lui Gheorghe, si nici al Sofiei care a iesit aproape tampita la test, in conditiile in care ea e un copil extrem de inteligent (si rasfatat).

Apoi, faptul ca au urmat o avalansa de rezultate extra nemaipomenite a fost de asemenea f aiurea pt acele mamici necajite.
Abia acum pot sa va spun ca am fost un pic intrigata ca fiecare mamica nu a tinut rezultatul pentru ea, din respect pentru ceilalti.(si eu sunt vinovata la capitolul asta)


In concluzie, e f bine sa fim atente, sunt lucruri care prin atentia mamelor se pot preveni si corecta in toatalitate, dar sa nu dam in paranoia (nu e aporpos la nimeni, e doar, cum imi place mie sa fac, o exagerare de dragul demonstratiei).



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonaiani

Cand se fac mucenicii ?

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
23+


cand ne da Maria startul, ea a zis intai 9 februarie

( 9 martie e cu mucenici si 40 pahare parca )

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Diwana cred ca are cate ceva de la fiecare; cand era bebelus era toata tat-su, de la 1 an a inceput sa semene si cu mine

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Papanash, ce scump e Ghighi saltaretul, mi-l si imaginez zicand "MMMmm" si Rares face asa, adica spune "mmmmm", de sarit nu sare inca in pat, doar alearga prin el.

Cecilia, mortal Cristi cu poto. Sa nu uiti niciodata sa ai poto la indemana, ca sa nu fie dezamagit. Parca-i vad fatzuca

Gata, lasati-ma sa plec, n-am cusut nimic din cauza voastra

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Da, pe 9 martie se fac mucenicii si se beau 40 de paharele

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput