Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (282)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Multumesc frumos pentru urarile voastre, m-am simtit extraordinar sa va citesc, de fapt nu pierd nici un capitol.
O primavara cat mai frumoasa va doresc si fara raceli!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Luy eu am invatat germana la scoala , ca doar am facut scoala germana si apoi liceul si in cele din urma facultatea cu predare in limba germana si apoi am fost si cu o bursa prin Germania in Darmstadt (acolo unde este Ramonaiani) si pot s aiti spun ca este o limba a naibii de grea si pe care degeaba o inveti daca nu o sa o folosesti constant. ...


Ia sa-i zici sotului tau ca am zis eu ca iti trebuie vreo 2 saptamani in Germania pt. a exersa putin germana....


Io m-as bucura de oaspeti din RO . Te cazez cu placere (daca nu te deranjeaza urletele de pitic sculat cu burta flamanda in toiul noptii ).

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Halo, aparui si eu

N-am multe de zis, ma apuc sa cos la masina niste fuste (le fac tivul, nu imi fac eu fustele ), ca dupa ce se trezeste Ra, adio sa mai fac ceva.

Papanash, tre sa ai o optiune de "search" mesaje necitita, si uite asa, o sa vezi despre ce e vorba. Cel mai probabil vreo porcarie din aia cu castiguri colosale de prin Nigeria, UK, sau mai stiu io de unde

Erina, retrimit pupici multi

Alina, ma bucur ca v-au ocolit virozele. S-o tineti tot asa! Poate ne pui si niste poze, mi-e dor s-o vad pe cea pe care am cerut-o de nora

Inca n-am apucat sa vad pozele cu Puppi, sper sa reusesc azi.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Azi am exit interview.


What?
Trebuie sa-ti urez si bafta?...Adica daca nu spui bine, nu te lasa sa pleci?

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


Nu stiu frate ce mai vor de la mine, sper sa zic ce trebuie si sa imi iau hartia de adio.

In alta ordine de idei, vad ca ai o chestie cu slabele si slabitul. Nici macar cuvantul nu ma atrage, nu reusesc sa ma mobilizez neam.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pinacolada, suna bine povestirile despre gradi.

Kriss, sigur gasiti voi o cale de rezolvare.

Papanash, super idee cu plecarea, distractie placuta!





Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

daca aveti vreo durere, trupeasca sau sufleteasca, v-am trimis pe mailul comun pe cineva care vindeca

Kriss, eu sunt blocata in astfel de situatii. Nu stiu ce sa-ti spun :(
as incerca alt aspect: cum te simti tu cu tine? increzatoare....timida....deprimata...vesela etc?
concentreaza-te pe tine, recapata-ti increderea si cred ca de aici multe se vor schimba.
Eu am mare noroc la capitolul asta...datorita situatiei exceptionale in care m-am maritat.
dar eu cu mine nu-s OK mereu....si cand ma apuca complexele atunci cresc si decibelii

Alina, f bine ca ii vorbiti si rusa. Brava!

Rox, asta cu exit interviu e de coma. probabil vor sa stie ce nu-ti mai place la ei :))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

asa deci, de la vremea asta eram eu intoarsa, acu sa ploua poate-mi revin. am devenit meteosensibila .
Deci Annisia si Diwana, nu am rezolvat, il frec de 2 zile, spamul e setat sa se stearga automat, trash-ul e gol, ala unread e in Inbox, clar-ca acolo apare mesajul, le-am marcat, le-am demarcat, nimic, am trecut pe mailul in forma clasica, nici acolo nu merge. nu am pagini , sunt pe mailul nou, sunt toate mesajele pe-o pagina care-i lunga.....dar jos are reading-pane.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelle005

Yaia multumim ca te gandesti la noi. Va mai citesc printre randuri, dar nu pot tine pasul cu voi iar cand as vrea sa intervin ma simt putin pe dinafara (dar stiu ca mai sunt si alte mamici in aceeasi situatie).

Amalia e bine, creste frumos, intelege aproape tot ce-i zic, zilnic ma uimeste cu cate ceva, spune din ce in ce mai multe cuvinte dar bebeluseste la greu, ii place f. mult sa cante si sa danseze, facem toata ziua discoteca si dansam impreuna.

Noi am inceput cu olita de pe la 8-9 luni si a stat de la inceput; eu o pun tot timpul la olita cand se trezeste dimineata si la pranz si in cursul zilei; mai are si momente cand refuza olita dar in general sta.

In rest daca vreti sa ne vedeti avem poze la semnatura

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor


nici nu stiu cum sa-i spun, frumoasa gospodina(ce facea acoloa,cornulete) sau sa-i spun frumoasa cu ghiocei

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

daca nu v-am zis, de vreo cateva zile eu sunt "tati", de dimineata pana seara asa-mi zice Ghighi.
seara cand vine tac-su face spectacol, obligatoriu la usa ii controleaza sacosa, ia o coaja de paine pe care o baga-n gura (chiar daca a mancat cu 2 minute inainte) si se mira ce buna e, foarte zgomotos "Mmmmnnnnn ".
si merge cu tata sa se schimbe, apoi se cocoata in pat si urla "iete !!!!" si incepe sa sara. Si sare-n pat ( jur ca nu l-am invatat si nici n-a vazut pe nimeni) si apoi se arunca-n fund, dupa care incepe sa rada , dar cu ff mare zgomot. apoi asteapta aplauze, daca nu, se aplauda singur.Mai are un joc cu tati, cand numara degetele de la maini ( tati) si cad ajunge la 5 rade de moare...

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Yaia multumim. Florile sunt de la tati, cu ocazia martisorului

Kriss imi pare rau ca lucrurile nu merg tocmai bine intre voi. Te inteleg perfect, si noi am trecut printr-o situatie asemanatoare inainte sa ne casatorim, tot asa din cauza anturajului, dar am reusit sa depasim momentul. Va doresc si voua sin suflet acelasi lucru. Bineinteles ca si noi mai avem discutii, dar....cine nu are? Eu cred ca ar fi bine daca ati mergem impreuna la cateva sedinte de consiliere.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput