Sugestie editare/stergere mesaje

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

In loc de edit, ca mi-e lene sa ma loghez .


Citat:

cand bati din picior sa ti se indeplineasca dorinte care-i privesc pe toti membrii dc



vad ca subiectul e destul de citit.
Am 2x5 stelute, 1x2 stelute si vreo 5x1 steluta (incluzand si pe cei care cred ca subiectul e de o steluta, dar se abtin sa il evalueze :).
Daca lumea ar fi atat de deranjata de propunerea mea (care propunere o priveste si pe ea, pe lume), cam care ar fi motivul pentru care nu intra sa spuna "nu sunt de acord, e o propunere f. proasta!" ? :)

Membri DC, va rog frumos sa intrati si sa va spuneti parerea!
Daca nu (re)incepeti cu vreun tantrum ceva, promit ca nu va arat matura .

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Nu sunt de acord .

Mi se pare aiurea pentru cativa membri care editeaza sa iei dreptul la editare al unui forum intreg, parerea mea.



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Nici eu nu sunt de acord .
Imi place sa existe aceasta optiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu nu sunt de acord!In general imi editez posturile cand mai am ceva de adaugat,in rest imi mentin opiniile,oricare ar fi ele!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Am implementat o restrictie care limiteaza in timp posibilitatea de a edita un mesaj. Citeste mai departe despre aceasta functionalitate.

De ce aceasta functionalitate:
Exista situatii pe forum in care un membru isi modifica major mesajul prin editare. Din aceasta cauza acele mesaje devin incoerente si isi pierd firul logic.

Situatiile apar in general in aceiasi zi sau in cateva zile de la publicarea mesajului si au de aface cu faptul ca persoana respectiva isi schimba opinia si nu doreste ca opinia veche sa mai fie prezenta in mesaj...

SAU

Situatiile apar la zile bune, saptamani sau chiar luni de la publicarea mesajului, si se bazeaza in general pe motive foarte personale (exemplu: identitate online care poate fi tradusa in identitate fizica).

Decizie:
- Pentru situatiile pe termen scurt nu va exista nici o limitare. In acest fel va puteti corecta mesajele. In cazul polemiciolr puteti sa folositi raspunsul cu citat ca sa va asigurati ca dupa editarea mesajului de catre persoana cu care sunteti in polemica mesajul dvs. ramane relevant.

- Pentru situatiile pe termen lung vom introduce o limita. In acest caz, persoanele care isi doresc editarea mesajelor vor trebui sa contacteze un moderator sau administratia.

Intrebare: ce inseamna termen scurt si lung? Personal propun sa punem aceasta limita de editare/stergere la 2 saptamani.

Daca in practica va trebui sa o modificam (mai mult sau mai putin) sau daca vom constata ca nu a fost o decizie buna vom corecta acest aspect.

Implicatii:
- din aceasta cauza, s-ar putea ca subiectele de genul "Mamici de august" sa aiba de suferit deoarece nu se mai poate modifica mesajul initial folosit ca index. In acest caz vom oferi o solutie mai eleganta.
- alte implicatii notabile inca nu am gasit

Cum functioneaza:
Va exista o LIMITA de timp dupa adaugarea unui mesaj nou. In aceasta LIMITA vei putea edita sau sterge mesajul tau. Dupa ce trece LIMITA nu mai ai aceste drepturi! Daca totusi doresti acest lucru va trebui sa ceri ajutorul unui moderator, pe PM sau prin folosirea optiunii: "RAPORTEAZA LA MODERATOR"

LIMITA se va putea configura per forum: fiecare forum are o limita care se poate configura independent de celelalte forumuri.

Vom incepe cu o limita de 2 saptamani pentru toate forumurile.







O zi buna Echipa Desprecopii.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Un fleac, m-ati ciuruit!
Si eu, care ma plangeam ca se sterg/editeaza mesaje chiar si dupa 2 zile :-)))))).
Cred ca limita de doua saptamani satisface si cele mai inversunate opinii anti-limita de editare :).




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

E safe, nu ce conteaza ca la primul troll pana raspunde moderatorul te papa lupul.

In fine eu testai ca-s Toma Necredinciosul . Limita e de doua minute dupa la generale. Am vrut sa pun un text in rosu pentru ca erau deja doua reply-uri care nu-l vedeau. Si m-am autocitat

Edit: vad ca acum poti re-edita linistit, dar sa ma bata D-zeu de pricep ce se rezolva cu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Citat:
Intrebare: ce inseamna termen scurt si lung? Personal propun sa punem aceasta limita de editare/stergere la 2 saptamani.




Eu ma gandisem la maxim 24 ore...



Children's advocate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADMIN

Implicatii:
- din aceasta cauza, s-ar putea ca subiectele de genul "Mamici de august" sa aiba de suferit deoarece nu se mai poate modifica mesajul initial folosit ca index. In acest caz vom oferi o solutie mai eleganta.
- alte implicatii notabile inca nu am gasit




O zi buna Echipa Desprecopii.com


Solutia eleganta ar putea fi ca pentru forumurile unde exista liste si useri comuni cum este acesta , al zuzelor sa NU existe termenul limita de editare.

In special in listele gravidutelor unde se modifica listele si de 10 ori pe zi.

De asemenea tot in aceste forumuri se posteaza si cele mai multe link-uri cu poze si atunci s-ar putea edita si acele mesaje fara a fi conditionat de timp.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Ok, dar eu am o problema cu altceva: am inceput un topic despre slabit - sa spunem unde se tine o evidenta, unde trebuie modificate date de la o saptamana la alta pentru ca asa am hotarat noi sa facem. Surprize, surprize, nu mai pot sa fac nimic!! Era un prim mesaj si atat, despre asta era vorba... acum ce s-ar presupune sa fac, sa postez de 15 ori in 20 de pagini aceeasi lista cu mici modificari si cine vrea sa vada trebuie sa fie nevoit sa parcurga 20 de pagini de conversatie in loc sa aiba totul de la primul post, pe prima pagina? De ce sa oblig pe cineva sa citeasca 20 de pagini doar ca sa isi dea seama ca poate nu i se potriveste regimul, sa vada ca poate altii nu au avut rezultatele asteptate etc.?

Mergi la inceput