Sugestie editare/stergere mesaje

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu sunt contra propunerii facute de Denizel.
Cel putin lasati posibilitatea editarii mesajelor pe termen lung macar la subiectele de la odisee,clubul scutecelor,prieteni ... acolo unde nu (prea) sunt dispute.

MONI 18s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Eu sunt contra propunerii facute de Denizel.
Cel putin lasati posibilitatea editarii mesajelor pe termen lung macar la subiectele de la odisee,clubul scutecelor,prieteni ... acolo unde nu (prea) sunt dispute.

MONI 18s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">


Oare?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

N-am nimic cu denizel, dar si eu sunt contra propunerii. Dispute apar peste tot, cel putin asa am observat eu, nu stiu daca sunt macar doua sectiuni scutite de paruieli. La un moment dat ieseau fulgi cam de peste tot.

Mie mi se pare foarte important sa putem sa ne editam sau stergem mesajele si cel mai adesea lumea o face din motive obiective. Ca profita de aceasta optiune si anumite persoane implicate in anumite dezbateri si creeaza confuzii cu editarile lor... asta e minor in opinia mea. De obicei, cand se intampla asta, deja discutiile respective au luat-o pe aratura si nu mai contin informatii cu adevarat folositoare publicului larg (e mai mult un fel de schimb de replici "ba da, ba nu, ba ti-am zis io, ba ti-am zis eu si mai bine da' n-ai citit tu cu atentie etc).

Eu, cand am vazut subiectul asta, mi-am sters toate mesajele cu care cineva, care ma cunoaste in lumea reala, mi-ar fi putut "reconstitui" profilul. Totusi, doresc sa particip la discutii si sa dau sfaturi si/sau exemple din viata personala, acolo unde cred ca as putea ajuta cu ceva. De aceea as vrea sa stiu ca dupa o luna, doua, trei pot sa ma intorc si sa sterg anumite mesaje, daca mi se pare ca se aduna prea multe care contin informatii "compromitatoare" :)

In concluzie, daca se insista pt suspendarea optiunilor de edit si delete, atunci mie mi-ar conveni sa se aplice doar pt 7-10 zile de la scrierea mesajelor, dupa care sa ne fie permis din nou sa le editam. Pt ca nu cred ca cine participa la o discutie aprinsa mai are chef sa se intoarca dupa o saptamana sa isi schimbe replicile si chiar daca ar face-o, n-ar mai avea cine stie ce impact. Cel mai probabil discutia va fi fost deja incheiata la momentul respectiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui musetto


In concluzie, daca se insista pt suspendarea optiunilor de edit si delete, atunci mie mi-ar conveni sa se aplice doar pt 7-10 zile de la scrierea mesajelor, dupa care sa ne fie permis din nou sa le editam. Pt ca nu cred ca cine participa la o discutie aprinsa mai are chef sa se intoarca dupa o saptamana sa isi schimbe replicile si chiar daca ar face-o, n-ar mai avea cine stie ce impact. Cel mai probabil discutia va fi fost deja incheiata la momentul respectiv.



Uite, asta mi se pare cea mai constructiva idee din topicul acesta- cu redeschiderea posibilitatii de editare dupa ce beligerantii s-au calmat ( concluzionez dupa cum a decurs topicul ca autoarea este minoritara cu ideea de blocare a editarilor, si MAJORITATEA se opune, dar propunerea totusi a avut succes)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

parerea mea este ca, subictele unde incep sa sara fulgii sa fie inchise....si asa multe sunt "reglari de conturi" la subiecte deviate de la tema initiala. din cauza catorva atatatori si celor care le place sa-i puna la respect pe ceilalti, nu trebuie sa sufere toata lumea!

nu am editat decat in cazuri foarte rare, imi asum intotdeauna cele scrise, dar a existat o situatie, doua, cand m-a luat valul...apoi am rectificat, fara a-mi schimba insa opinia. si am mare grija ce informatii pun aici, legate de familia mea sau cunoscuti...pentruca de cateva ori am primit pe mail mesaje de la persoane "anonime" legate de cele scrise aici.

*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!


PS. Va rog nu dati reply with quote la mesajele mele! multumesc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Din mesajul care imi apare cand incerc sa editez, sa inteleg ca nu exista nici o optiune prin care sa mi se dea din nou acces sa editez, ci doar un moderator poate?

Citat:
Mesajele nu mai pot fi editate dupa 20 ore.
Pentru eventuale modificari, cereti ajutorul unui moderator folosind mesajele private.


Am nevoie de optiunea de editare la topicurile de bazar deschise la sectiunea umanitare. Se poate?
Multumesc.

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)




Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld, din 13.03.2009


bine ca stiu,nu mai intru pe topicurile deschise de tine.
poate se trece si la regulament asta....





PS. Va rog nu dati reply with quote la mesajele mele! multumesc!







Citat:
citat din mesajul lui kariguld, din 16.03.2009


nu am editat decat in cazuri foarte rare, imi asum intotdeauna cele scrise, dar a existat o situatie, doua, cand m-a luat valul...apoi am rectificat, fara a-mi schimba insa opinia



Unul din cele 2 mesaje trebuie sters . Daca e sa ma iau dupa al doilea mesaj, parerea din primul nu e asumata :-))))).
Hai, kariguld, curaj! Unde merge mia, merge si suta .




Musetto a venit cu o idee f. faina!





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui kariguld, din 13.03.2009


bine ca stiu,nu mai intru pe topicurile deschise de tine.
poate se trece si la regulament asta....





PS. Va rog nu dati reply with quote la mesajele mele! multumesc!







Citat:
citat din mesajul lui kariguld, din 16.03.2009


nu am editat decat in cazuri foarte rare, imi asum intotdeauna cele scrise, dar a existat o situatie, doua, cand m-a luat valul...apoi am rectificat, fara a-mi schimba insa opinia



Unul din cele 2 mesaje trebuie sters . Daca e sa ma iau dupa al doilea mesaj, parerea din primul nu e asumata :-))))).
Hai, kariguld, curaj! Unde merge mia, merge si suta .





eu traiesc intr-o lume libera, fara ingradiri. deocamdata acest forum nu se numeste "despredenizel".....

nici nu sunt datoare sa-ti dau tie explicatii! imi asum tot ce scriu!

uite ca editez, ca sa nu scriu alt mesaj, au trecut doua minute doar....te simti indreptatita sa mustri/inveti/indrepti/atentionezi pe toata lumea....de cele mai multe ori nu-i necesar!

*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!


PS. Va rog nu dati reply with quote la mesajele mele! multumesc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld



uite ca editez, ca sa nu scriu alt mesaj, au trecut doua minute doar....te simti indreptatita sa mustri/inveti/indrepti/atentionezi pe toata lumea....de cele mai multe ori nu-i necesar!

*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!


PS. Va rog nu dati reply with quote la mesajele mele! multumesc!








Iar tu, campioana* la stergeri/editari de fond pe DC, vii pe topicul meu ca sa anunti ca rareori editezi .
Crezi ca daca faci asemenea declaratii, noi o sa uitam ca esti campioana la editari de fond si stergeri de mesaje?
Sau pur si simplu nu-ti dai seama cat stergi si editezi?




* de fapt, ideea topicului de fatza a fost data (si) de un topic pe care tocmai il citisem si in care nu se intelegea nimic, din cauza ca tu ti-ai sters un mesaj. Ca sa vezi... .

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

S-a inteles esenta din partea tehnica. Ne vom gandi si vom lua o decizie intr-un sens sau altul. Deocamdata ramane asa cum este insa in viitor ne vom sfatui si vom lua o decizie asa cum am precizat.

Va multumim pt colaborare.

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput