Sugestie editare/stergere mesaje

Sugestie editare/stergere mesaje | Autor: denizel

Link direct la acest mesaj

Am citit astazi un subiect de la Teme specializate si, majoritatea postarilor se invarteau in jurul unei postari care... disparuse.
Toata lumea vorbea si se agita, persoana care isi stersese mesajul se agita mai tare ca toti si, desigur, mare lucru nu se intelegea de acolo.

De asemenea, am dialogat chiar eu cu useri care si-au sters complet si cate 3-4 mesaje de la aceeasi discutie, ca sa nu mai vorbesc despre editari care se fac si dupa 2!!! zile.


Deci, se poate face ceva d.p.d.v. tehnic, astfel incat sa nu mai fie posibila stergerea completa a unui mesaj (vorbesc de functia sterge rapuns), din momentul in care a aparut o postare dupa mesajul respectiv?

Si, referitor la editarea mesajelor: se poate stabili un anumit numar de ore (nu stiu, 2, 5, 8 ore) dupa care sa nu mai fie posibila editarea unui mesaj?

Eu cred ca limitarea stergerii/editarii mesajelor ar contribui la fluenta discutiilor si ar elimina multe din situatiile neplacute aparute.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Sugestia este f. buna si o aveam de mult pe lista de lucruri care doream sa le implementam. Datorita proble mei pe care ai descris-o mai sus probabil ca o sa o luam in calcul chiar in cursul acestei luni...

Multumim de sugestie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

sau poate ca stergerea mesajelor sa fie argumentata de user si apoi avizata de un moderator?
au fost cazuri de probleme conjugale cind acest lucru s-a dovedit necesar, sau unii useri si-au pus date personale pe forum din greseala.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

ADMIN, multumesc si eu!

Deci, chiar daca membrii nu isi vor mai putea sterge un mesaj, moderatorilor le va ramane aceasta posibilitate (pentru situatii speciale), da?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Cum ramine cu mesajele care din greseala sau datorita unor erori, apar de 2-3 ori? Eu le sterg pe cele in plus. Aici moderatorii vor avea de dat ok-uri pe banda rulanta, ca se intimpla destul de des.

****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


eu imi editez mesajele din cauza greselilor de ortografie sau exprimare; in majoritatea timpului intru de la job, in mare si in timp ce mai fac cite ceva; mi se pare aiurea sa nu ma mai pot corecta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Nici mie nu mi se pare corect sa nu imi mai pot edita/sterge mesajele ... e alegerea mea, am dreptul sa-mi sterg mesajele. Poate scriu intr-o faza proasta, sau de prea multa fericire anumite chestii pe care dupa aia le regret. De ex. eu obisnuiam sa pun poze, pe care apoi, dupa ce le vedeau fetele de la odiseea, sb. unde scriam, le stergeam ... sau sunt o persoana impusliva, in bine sau rau, de multe ori am "rumegat" cele scrise si am facut corectari ...

Asta cu editarea mesajelor, ca si PM-urile, tin de privacy ...zic eu!

_
SoareIubireLacrimiVeselieInocentaArmonie ... adica centrul universului nostru
participam la concurs 2008 in fotografii www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=0" target="_blank">ab1 si ab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


De problema cu linkurile de poze uitasem, e nasol intr-adevar sa-ti ramina pozele pe internet la dispozitia oricui pentru ca nu-ti mai poti scoate linkul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika
Asta cu editarea mesajelor, ca si PM-urile, tin de privacy ...zic eu!


si eu tot asa cred.
daca e un conflict pe marginea unui mesaj sters, cand nimeni nu stie ce mesaj era ala, dar se fac enspe mii de supozitii, inchipuiti-va cum ar exploda conflictul daca mesajul ar ramane?

idem cu stersul, asta e unul dintre cele mai bune lucruri pe DC. da, nu exista pe toate forumurile, dar poate ca tocmai de-aia e mai liniste pe DC decat aiurea. omu' mai vorbeste si fara sa gandeasca, iar daca ii vine mintea la cap si retrage ce-a zis, e cel mai bine pentru toata lumea. cel care a sters e de o mie de ori mai intelept decat cei care se aduna dupa aia la sfat sa dezbata ce nu exista, pe enspe pagini si cu nervii pe bigudiuri din nimica, nu? plus ca se scutesc si moderatorii de niste atributii inutile, astea cu 70,000 de membri care vor sa-si stearga cate un mesaj la un moment dat sau sa modifice ceva...

sigur, aici e vorba despre curiozitatea celor care n-au asistat live la o ciomageala si lesina sa stie ce, cine, cum...dar nu cred ca e in interesul comunitatii sa eliminati optiunile astea, my two cents.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Eu sunt pro sters, pro-editare, mi s-a intimpalat sa vreau sa pun un link care sa fie interminabil si sa arate aiurea dupe ce l-am trimis, asa ca am sters.
Sau sa vad ca am trimis mesajul de doua ori. Sau sa vad dupa ce citesc ca am scris ceva extrem de similar cu ultimul mesaj trimis in acelasi timp cu mine si nu mai are rost sa completez nimic, greseli gramaticale etc.

Puteti da reply cu quote in cazul in care userul e suspect ca isi sterge mereu mesajele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ca pui link cu poze, nu-i un motiv ... poti f. bine sterge pozele din siteul unde le-ai pus... sau faci albumul privat, dupa ce le-a vizionat, cine ai vrut... Daca stergi linku de pe DC nu inseamna ca pozele alea nu le vede cine n-ai vrea, fara sa gaseasca link aici in site... deci exista variante mai bune in afara editarii mesajului de aici din site
Si mie mi se pare normal sa exista o limita de timp pt. editare sau stergere... nu cred ca ar merge sters doar pana nu apare alt mesaj dupa... pt. ca se intampla ca doua persoane sa posteze in acelasi timp, si pana vezi ca ai trimis mesajul de 2-3 ori, mai posteaza careva dupa tine... nu mai ai cand sa stergi dublurile... eu numai cred ca e mai buna varianta cu aprobarea de la moderator... daca nu e pra mult pentru moderatori...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput