Sugestie editare/stergere mesaje

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Dar in viata reala cum faci? Zambesti incantata cuiva care ti-a dat intr-un moment un motiv de incantare, iar dupa aia te duci la el si ii spui "stii.... cu zambetul ala.... nu-i chiar asa"

Pai zimbetul din viata reala.... gata, s-a dus, in cazul in care nu a fost imortalizat in vreo poza :))). Nu mai exista dovada lui. E altceva.

Abramburika, topicul cel suprarealist de care spuneam eu nici macar nu era vreo paruiala. Era doar o discutie. dar care isi pierdea pe alocuri logica, din cauza editarilor repetate.


Io zic asa:
Sintem un forum de ratzushte?
Sintem .
Avem, in principiu, dreptul la razgindire?
Avem. .
Sa ni-l aparam!

Nu stiu cum se pot rezolva cazurile de editari excesive, tre' gasita o alta varianta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

iileana - nu am facut referire la topicul tau si mesajul editat de tine ... chiar si "paruiala" am pus in ghilimele, inseamna discutii aprinse, offtopic etc., nu paruiala in sine, cearta ..

_
SoareIubireLacrimiVeselieInocentaArmonie ... adica centrul universului nostru
participam la concurs 2008 in fotografii www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=0" target="_blank">ab1 si ab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Pai, Ileana, eu nu cred ca problema editarilor excesive se poate rezolva altfel decat asa.
Ca, daca s-ar face o lista (pe baza reclamatiilor) cu editorii exagerati de pe DC si li s-ar lua numai astora dreptul de a edita si peste 2 zile, ar iesi un scandaaal...

Eu m-am confruntat cu 3 persoane de acest gen.
Bun! Cum dovedesc ca ele si-au sters/editat grosolan mesajele?
Trebuie sa iau la puricat arhiva DC, sa aduc dovezile, adminii sa le studieze si sa-mi aprobe cererea .
dar daca eu nu am dat reply with quote la mesajele sterse/editate? Cum dovedesc ca au existat niste mesaje sterse?
Nu mai bine sa nu mai poata edita nimenea dupa o zi?


Citat:
Pai zimbetul din viata reala.... gata, s-a dus, in cazul in care nu a fost imortalizat in vreo poza :))). Nu mai exista dovada lui. E altceva.



Pai si daca ala de i-ai zambit are memoria zambetelor, ce te faci? :-))))))

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

si eu tot asa cred.
daca e un conflict pe marginea unui mesaj sters, cand nimeni nu stie ce mesaj era ala, dar se fac enspe mii de supozitii, inchipuiti-va cum ar exploda conflictul daca mesajul ar ramane?

idem cu stersul, asta e unul dintre cele mai bune lucruri pe DC. da, nu exista pe toate forumurile, dar poate ca tocmai de-aia e mai liniste pe DC decat aiurea. omu' mai vorbeste si fara sa gandeasca, iar daca ii vine mintea la cap si retrage ce-a zis, e cel mai bine pentru toata lumea. cel care a sters e de o mie de ori mai intelept decat cei care se aduna dupa aia la sfat sa dezbata ce nu exista, pe enspe pagini si cu nervii pe bigudiuri din nimica, nu? plus ca se scutesc si moderatorii de niste atributii inutile, astea cu 70,000 de membri care vor sa-si stearga cate un mesaj la un moment dat sau sa modifice ceva...

sigur, aici e vorba despre curiozitatea celor care n-au asistat live la o ciomageala si lesina sa stie ce, cine, cum...dar nu cred ca e in interesul comunitatii sa eliminati optiunile astea, my two cents.


total de acord!

sper, ca sa ramana asa, ca si pana acuma, fiecare sa-si poata edita/sterge mesajul!


*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld


sper, ca sa ramana asa, ca si pana acuma, fiecare sa-si poata edita/sterge mesajul!




Auch! Sper ca macar in cazul editorilor cu CV cat DEX-u' sa nu ramana asa.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui kariguld


sper, ca sa ramana asa, ca si pana acuma, fiecare sa-si poata edita/sterge mesajul!




Auch! Sper ca macar in cazul editorilor cu CV cat DEX-u' sa nu ramana asa.






*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!


PS. Va rog nu dati reply with quote la mesajele mele! multumesc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

eu chiar nu inteleg care e grija voastra pentru mesajele celorlalti? cred ca tot circoteca e motivatia, via capra vecinului. si-a sters omul mesajul, la revedere si imprastierea, de ce se mai aduna curiosii dupa aia ca la mort? a fost, gata, a trecut cometa, vedeti-va de treburile voastre.

atatea solutii la o problema care nu exista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Pe scurt: pentru Admin
Io-s pentru pastrea editarii mesajului indiferent cand. Eventual sa apara numarul de editari. Si sa nu poti sa-l stergi complet.Sa ramana Mesaj postat de xxxx chiar daca nu scrie nimic in interior. Asa ar fi penalizati cei care provoaca si se prefac ingeri, dar nu si ceilalti.

Pe lung: De ce vreau asta?

Asta am editat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

eu chiar nu inteleg care e grija voastra pentru mesajele celorlalti? cred ca tot circoteca e motivatia, via capra vecinului. si-a sters omul mesajul, la revedere si imprastierea, de ce se mai aduna curiosii dupa aia ca la mort? a fost, gata, a trecut cometa, vedeti-va de treburile voastre.

atatea solutii la o problema care nu exista.


Bingo! Asta-i esenta! Scurt, clar si la obiect. Si zau de nu-ti dau dreptate.

****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

m-am mai gandit la capra si la varza si am gasit o solutie geniala de compromis:

sa li se ia dreptul de editare si stergere doar celor care solicita acest lucru. restul membrilor dc sa ramana cu drepturile de pana acum.

Mergi la inceput