Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 30

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Grace, ce mult ma bucur ca sunteti bineee... Da un pupic maaree-maaree si puiutilor din partea mea!... (Doamne, parca ma vad pe mine cand am iesit cu ale mele...)

Luminita, multumim de vestile despre fete! Pupicim si pufosii, normal!!

Bogdana, hai, ca maine-i 12, poti sa nasti, gata cu luna pliina!! Chiar azi m-am uitat in calendarul ortodox (arata si fazele lunii) si ma gandeam la tine si la ce-a zis Clara (care, intre noi fie spus, ma da pe spate cu cate stie! )

Clara, !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

speranta bine ai venit! Sa ai o sarcina usoara!
Nu te gandi de pe acum ca vei sta in pat sau nu... poate scapi
Oricum o sa vezi, ca o sa stai si n pat daca vei fi nevoita, pt. ca bb-ii sunt cei mai importanti

kineta la mine era mai multa activitate in dreapta... mereu Stai linistita...

Grace bine ati venit acasa Ma bucur ca sunteti bine si ati ajuns acasa

Clara tinem pumnii pt. acordul de cezariana... hai ca mai e un pic... si o sa-ti tii mandrele in brate.

Despre noi, suntem mai bine... se pare ca scapam si de data asta de antibiotic... Tusesc f. putin, muci si mai putini... suntem pe drumul cel bun... Ieri i-am plimbat... si n-au dormit la pranz... azi sunt in recuperari Am avut eu treaba la stomatolog... si daca m-a chemat la ora 3... s-a dus somnul lor d epranz.. dar au fost f. fericiti ca au mers in lume si au fost bagai in seama de multi...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Buna!
Nu am mai reusit sa intru deloc pe DC! BBii sunt bine, l-am dat si vaccinul Rotarix dupa care Alex a fost cam agitat!
Fetelooor de ieri i-am culcat singurica si impreuna, neleganati! Ma joc cu ei pana adorm!Ar mai fi inconvenientul ca trebuie sa stau intre ei si isi pun obrajorul lipit de mine...deci cat stau cu ei dorm si 1 ora -o ora jumate!Sper sa fie asa de acum incolo! L-am lasat pe Alex ieri sa planga un pic, cu toate ca mi-a fost mila, el e mai rasfatat, nu l-am luat in brate si asa am reusit!Doamne -Ajuta sa fie asa de acum incolo, ca oricum se apropie momentul in care voi ramane singura acasa!
Inca le dau laptic de la mine scos cu pompa, si imi ajunge pentru amandoi, sunt foarte fericita pentru ca am reusit pana acum,..sper macar pana la sfarsitul lunii sa mai mearga! Scot cam 300ml la 4 ore, ei mananca pana la refuz!Adina a luat mai bine in greutate, dar si Alex e ok.El a fost mai micut de la inceput.Oricum Fiecare mai are 50gr si isi dubleaza greutatea cu care au iesit din spital(3000gr si 3100gr)...pana pe 28 cand fac ei 4 luni atingem greutatea necesara!
Si nici nu mai au somnul agitat, dorm asa profund.....

Vreau sa felicit fetele noi si sa le spun Bine au venit!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

APROPOS...LA CAT TIMP DUPA CEZARIANA POT CONSIDERA CA BURTA CARE RAMANE NU SE MAI RETRAGE?!
La mine a ramas un balonas, care are si grasime insa daca incordez, se simte ca o mare parte se si intareste-probabil muschi destinsi de sarcina!La sfarsitul lunii implinim 4 luni, lohiile abia mi-au trecut acum o saptamana,,..am tot avut o scurgere usor colorata inca din saptamamna 2...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza..sunt tot in formula 3in 1..cred ca nu va mai uimeste asta..nu?
Grace.bine ai venit aksa
Mai stie cineva ceva de Andreeea?vad ca nu a mai scris nimic nici la ghiocei..o fi nascut?
am o durere de cap..cred ca de la vremea asta de rahat

Bogdana
40+Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Bogdana, iti doresc nastere usoara! Cum ai reusit acest record sa ajungi cu sarcina pana aici si inteleg ca esti si activa?

6+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Speranta, sincera sa fiu nu am facut nimic special..si sunt si foarte slaba...adica nah...acum am 62 kg...cu fiu-meu la termen aveam 80
doctorul de la 7 luni tot spunea.."vai..nush dc vei mai putea duce la cat esti de mica si slaba"...si nu am stat la pat...am fost chiar f "vie"pt fiumeu care nu ma lasa o clipa

Bogdana
40+Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Am uitat sa multumesc fetelor pentru urari si incurajari.

6+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

buna fetelor , sunt si eu o viitoare mamica de , in 11 saptamani. Va citesc de foarte mult timp , dar abia acum am gasit ''curaj'' sa scriu . Am , poate la fel ca si Speranta , 1000000000000 de intrebari si framantari . Va multumesc ca existati si ca poate multe din voi o sa ma si suportati si ajutati pana la capat. Sarcina usoara si voua , iar Clarei si Codrinei , o nastere cat mai rapida si usoara.

si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

blue_karina bun venit si sarcina usoara... cat mai aproape de termen...

Bogdana Poate in noaptea asta???
Sa stii ca eu la sarcina cu fii'mea am luat 20 de kg, iar la gemeni doar 15 ... avand in vedere ca a fost la dublu... si burta la dublu... la gemeni a fost floare la ureche Dupa ce am nascut nu mai aveam burta... dupa nasterea fetei ramasesem cu ceva burtica... se radeau de mine: "sigur am nascut?" ... iar la gemeni... disparuse

Marush felicitari pt. culcat picii impreuna... si pt. ca te mentii pe pozitii si le dai laptic de la tine
Despre burtica... daca abia au trecut lohiile, mai ai rabdare... eu de ex. am burta umflata inainte si dupa menstruatie... de zici ca's iar gravida in cateva luni ... asa ca daca ai tot avut ceva-ceva in uter, mai dureaza pana se retrage de tot...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput