Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 30

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bogdana, scot si eu majoretele ca sa vina pestisorii cat mai repede
Marush, bravo! Ma bucur ca te descurci. Si eu ma intreb cum va fi, dar am imaginea Luminitei cat de calma sta cu pufosii ei. Intotdeauna mi-am zis ca o sa ma joc foarte mult cu copilul meu. Si acum ca sunt doi o sa bag la jocuri.... Planuri,planuri, dar vad ca se poate trai foarte bine si cu doi bebelsui deodata.

speranta76, blue_karina, si eu eram speriata la inceput, dar te obisnuiesti cu ideea. Nu stiu cum va fi cand voi fi acasa cu fetitele.
Carla, mai ai si tu asa putin....

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Buna ziua fetelor,

Speranta, karina bun venit!

Bogdana, tinem pumnii, poate ies piticii azi.

Elyanne, sanatate lui Mihai si Andrei!

Clara ai intrebat de electrocasnice. Eu am un mixer vertical Zepter, care e super bun. Are doua vase, unul e cu cutit incorporat. Au dimensiune mica si taie fin inclusiv carnea. Mai am un steamer (e marca germana, dar nu e cunoscut) pe care-l folosesc aproape zilnic. E util pt ca fac mancare si pt noi in acelasi timp (are 3 nivele). Ulterior la mancarea noastra adaug un sos sau niste condimente si e gata masa.
Suc de fructe nu fac, ca le dau fructe. Numai suc de portocale le mai dau ocazional, dar storc manual.

Despre botez, eu zic sa intrebi preotul. Am prieteni care au botezat la biserica catolica si povesteau ca inainte de botez e un fel de pregatire unde iti spune ce trebuie sa faci in timpul slujbei, despre actele necesare, despre taxe (ca si acolo sunt) etc.

Nici azi nu am reusit sa termin mesajul.

Poate revin mai tarziu.

Va.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Bine ai venit Blue karina..sarcina usoara
mai fetelor..eu am obosit sa tot sper ca azi..ca maine..oricum..dr meu iar pleaca sambata..sper sa nu ma apuce taman atunci

Bogdana
40+Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput
Mergi la inceput