Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 30

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

ca sa sar de la una la alta putin... caut de zile intregi caracteristici ale ritualului de botez catolic. nu gasesc nici pe topicul cu botezurile. am deschis un subiect la topicul de scutece, dar mi l-au mutat, desi acolo se vedea mai bine de catre toti detinatorii de scutece

ati botezat careva dintre voi, in calitate de nasi sau mamici sau rude, BBi catolici?

Mami Clara, 37+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

mama..e o luna plina superba..poate poate nasc...cred ca am sa innebunesc cu starea asta disperata..

Bogdana
38+Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Buna seara fetelor! Sper sa ma primiti si pe mine, acum am venit de la ecograf si am gemeni, au fost trei dar unul sa oprit din evolutie. Daca nu va suparati o sa am o gramada de intrebari la voi, sunt tare speriata.

6+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Servus Speranta.

Bine ai venit! Bine ca ai venit! Nu fi speriata, ci optimista.


Mami Clara, 37+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

mama..e o luna plina superba..poate poate nasc...cred ca am sa innebunesc cu starea asta disperata..



Bogdana, poate amani pana dupa luna plina. Macar pana in 12 martie.
Luna plina, in opinia astrologilor influenteaza nefavorabil persoana care se naste atunci, produce o receptivitate exacerbata la stimuli. Si nu orice stimul este pozitiv in viata unui om.... si parintii nu pot controla stimulii f bine.
Efectele sunt intense 15 ore inainte si dupa momentul lunii pline, (marti, 10 martie, de la ora 10:38 - se incheie miercuri, 11 martie, la ora 23:38 - e perioada nefavorabila).

Nu pot sa imi dau seama cat din ceea ce spun astrologii este pe bune, insa Luna efect asupra pamantului sigur are. Logic e ca si asupra a tot ce exista pe acesta.


Mami Clara, 37+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Si eclipsa partiala de luna???
Ca cica asa fu cand am nascut baietii... de-aia poate i-am si nascut... ar favoriza asta... si chiar afost o avalansa de nasteri la spital in ziua cu pricina...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Pt gemenei... am pus pe emailul comun niste melodii instrumentale construite pe sunetele unor delfini. E tare calmant si placut.

Ce mai face oare Grace?
Laraaaaaaaaaaaa?

Mami Clara, 37+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta76

Buna seara fetelor! Sper sa ma primiti si pe mine, acum am venit de la ecograf si am gemeni, au fost trei dar unul sa oprit din evolutie. Daca nu va suparati o sa am o gramada de intrebari la voi, sunt tare speriata.

6+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png


Speranta, bun venit!
Sa nu fii speriata, chiar n-ai de ce! Cu toate ca, un pic, te inteleg! Asa eram si eu dupa primele zile de cand am aflat ca am doi, dar mi-am revenit repede si nu mi-am mai incaput in piele de atunci inainte!...
Citeste si aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133722 si sigur te-apuca dragul mai mult decat disperarea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Chiar asa: Laraaa?? Grace???
Cand ma gandesc ce ocupate trebuie sa fiti...
(macar lasati-ne uneia dintre noi nr de telefon pe PM, sa va mai sunam, daca nu va deranjeaza... Nu trebuie sa scrieti si sa "recuperati", doar sa stim si noi cum sunteti, ce mai faceti?
(parca Luminita avea nr Larei...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Multumesc de incurajari! Vreau sa va intreb cum va simtiti, va mai puteti misca cele care aveti sarcina avansata? Mie imi este frica de faptul ca la un moment dat nu voi mai putea sa ma misc si nu suport idea de a sta la pat.

6+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png

Mergi la inceput