Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

bubu,utrogestan de cit pui si cind-dimineata,ziua si seara?vaginal?
referitor la prestat si eu -pauza,cel putin primul trimestru-si in general,putina miscare,mai mult stau in pat.
pentru constipatie-intreba cineva,garantat rezolva-din supermarket,zilnic,o cutie de spanac,sau oricum spanac mincat zilnic-de la borcane macar-si 2 mere rezolva si cea mai crunta constipatie.Cred ca o sa maninc la spanac in 9 luni cit in nu stiu cite vieti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Fetelor, voiam sa va intreb: voi practicati vreun sport? aerobic sau ceva? Am inteles ca miscarea moderata e recomandata. Eu tare as merge sa inot, dar ... mai astept si parerea medicului. Pana sa aflu ca sunt fericita posesoare de burtica mergeam odata pe saptamana la patinat. pe gheata. Acum nu am mai fost... dar mi-e dor . Despre exercitiile Kegel abia acum am auzit. Le practicati.
pupici

Doamne ajuta!
5+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!


eu fac sala in acelasi rimt ca si pana acum. si ridic greutati

MangaGirl :-) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna seara fetelor,

am si eu o intrebare...am niste dureri de stomac fantastice, parca am o gaura in cosul pieptului. Eu cam stiu de la ce mi se trage, dupa cum spuneam am avut helicobacter pylori si a fost cumplit, multe urgente in miez de noapte, dureri de nu mai puteam sa dorm. atunci luam omeprazol...dar acum...exista ceva pansament gastric pe care l-as putea lua safe? azi m-a durut stomacul de azi dimineata si pur si simplu nu mai pot. imi vine sa plang si daca ma tine asa si nu ma mai lasa, ce ma fac?

MangaGirl :-) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ButterflySim spune:

MangaGirl fugi la urgente la un spital. e cel mai bine sa iti recomande un doc ce sa iei sau suna-ti ginecologul daca poti.

10+

Simm

Povestea noastra http://butterflysim.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu73
[Eu una una mai credeam ca se va intampla natural, acum o saptamana luasem si atestatul de parinte adoptator, urma sa vedem ceva copii...nu renunt, ce n-as da sa se umple casa de copii.


Felicitari bubu, ma bucur tare mut pt tine. Stiu cum este sa-ti doresti copii si sa nu ramai insarcinata desi la noi au fost doar 3-4 ani de incercari nereusite.
Acum ce o sa faceti, mai adoptati un copil sau il asteptati pe al vostru?


9+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Manga Girl in sarcina pentru dureri de genul ca si pansament gastric mie mi-a dat voie Rennie si carbune medicinal. Rennie am tot luat sarcina trecuta si nu a fost nici o problema. Carbune mi-a zis ca pot sa iau cat vreau. N-am incercat inca.

Hai ca am picat prost Exersez cel mai mult din toata odiseea Glumesc evident. Repet, asa de bun simt o data la 2 saptamani sau depinde de chef, stare etc plus ca usurel si batraneste ca nah, nu ma simt nici eu tocmai ok, mi-e si mie frica, nu va ganditi ca sunt o insensibila.

DEspre concediu, mdah si pe noi ne-a dat peste cap. Anul trecut am fost in Thassos cand eram in 26 de saptamani (adica exact cat o sa am si acum in aceasi perioada) si acum vroiam sa mergem din nou in Tenerife dar a picat pentru ca nu voi avea starea sa zbor 7 ore cu avionul... si nici nu ma voi bucura cum trebuie de mare si de soare. Asa ca prefer sa stau cuminte anul asta si la anul mergem cu piciul. Abia astept Vom plecat probabil cateva zile la odihna si tratament pe la munte. Eu as vrea si macar un weekend la mare. MArea este viata mea si pentru saptamana aia traiesc un an intreg. Vom mai vedea. Noi sa fim sanatosi ca vor mai fi si alte concedii.

Seara buna



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 11+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MANGA si eu am probleme cu stomacul....cu Alessio am avut vreo 10....intr-o noapte am chemat si ambulanta acasa. Mie mi-au dat MAALOX care nu e ca mi-a facut cine stie ce.....si GAVISCON care m-a ajutat. M-au mai ajutat si crackersii sarati. Acu' la sarcina asta am avut o singura criza.....si sper sa ma ajute D-zeu sa fie si ultima...






.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Seara buna si o pt toate burticile.
Eu tot cu greata la purtator, numai ca acum au venit si ceva dureri de cap infioratoare. Ieri mi-au trecut si mie cu ceva pepsi (cateva guri); azi vad ca nu.
MangaGirl cu stomacul te inteleg ca si eu sunt tot cu dureri. Eu am ceva gastrita-ulcer. Nu sunt sigura ce si cum e pe acolo ca nu am mai apucat sa merg la control. Stiam ca ai voie ranitidina pt dureri de stomac, dar eu deocamdata nu iau nimic. Beau mult lapte in schimb si am vazut ca mai ajuta. Sanatate si sper sa-ti treaca cat mai repede.
Cu prestatul, eu am avut la inceput un chef fantastic, dar am asteptat sa vedem cum e cu bebe intai. Dar acum a cam disparut cheful. Eu nici la cealalta sarcina nu am facut nimic si am rezistat. Si bine am facut ca atunci mi se deschise colul la 26 de sapt. Deci mai bine pauza. Si amandoi suntem de acord cu asta. Oricum la ce dureri de cap si stari de rau am numai de asta nu-mi arde. Si plus ca a inceput si postul asa ca...


Adriana 8+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

fetele, multumesc...eu stau cu siropul de gaviscon in sertar...dar nu stiam daca pot sa iau sau nu...macar sa ma alin un pik :)ce bine ca am intrebat :)

MangaGirl :-) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MANGA eu acum Gaviscon am luat si mi-a trecut....sepr sa-ti treaca si tie. important e sa incerci sa descoperi ce alimente iti provoaca durerea.....de exemplu eu elimiansem rosia, varza, smochinele, curmalele, sosul de rosii (ala ptr spaghetti), fasolea, muraturile, condimentatul, ceapa, prajitul. Ce imi ramasese sa mananc ...nimik






.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput