Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

cris, colul pana pe la 6-7 saptamani il simteam. Dupa aceea se ridica si acum cand bag utrogestanul nu-l mai ating deloc. Dra mi-a explicat treaba cu ridicatul si toate cele. Daca stai "pe oua" cum stateam atunci cand jucam leapsa si bagi dejtu' il simti si il mai simt stand in cada in nu stiu ce pozitie mi-a mai zis tot ea. Mai bine nu incerca, vezxi tu dupa ce nasti.Acum ma indoiesc sa-l mai simti. Cu hatza hatza e posibil sa fie cu putza ca apetitul e la fel ca data trecuta.

Danutza, teoretic dupa 12 saptamani NU ARE VOIE sa iti mai faca transvaginala. Pana atunci daca esti mai grasuta (cum sunt eu de ex) tre sa imi faca pt ca abdominal nu prea vede bine din cauza acelor multe straturi de grasime

mary, felicitari. Important e ca l-ai vazut pe bebe si e bine.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 11+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

acuma sa nu credeti ca eu am avut mare chef...mai ales gretoasa cum sunt...dar am zis ca o data la 3 sp nu e un sacrificiu atat de mare, mai ales ca e intelegator :) numai asta fac de la un timp, adorm in timp ce el imivorbeste despre ceva...orice ar fi.

si eu priam eco la 7 sp tot la un aparat antic am facut-o. am vazut o punguta acolo si gata. abia astept sa ma cheme in spital la cea de 12 sp.

MangaGirl :-) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui coras

olla in nuevo capitulo!!!!va pup burticutelor, va urez o zi buna, ca a mea e naspa m-a enervat scrofa de soaca-mea


"soacra"??? ar trebui sa scoatem din vocabular cuvantul asta. Ca sa nu mai zic ca ar trebui sa fi uitat deja ca exista. Eu una fac alergie.
Mai bine te calmezi.Iti faci rau degeaba si nu numai tie.

Iulia 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Buna..seara, deja, burtici, ca pana am recuperat eu ce s-a scris in w/e, se facu seara

O primavara frumoasa va doresc si eu, si niste virtuale!

Bun venit noilor burtici!

bineinteles ca pana am recuperat eu de citit, am uitat ce aveam de zis...

apropo de echo, eu am facut la 6 sapt - transvaginal si la 12 - abdominala, deci la 9 chiar nu stiu....

sambata am fost iar la dr ca sa-mi dea tratament pt stafilococul din gat si pt E.coli, noroc ca sunt sensibile ambele infectii la augmentin, deci fac tratament 7 zile....plus uricol 10 zile....m-a mai linistit si ea, ca eram panicata rau (desi mai linistita dupa ce primisem raspunsurile voastre, deci tin sa va multumesc din nou)

aporpo de soacre, mie ea mi-a satisfacut pofta de clatite pana la urma, si chiar fara sa-i zic eu nimic...desi are si ea partile ei enervante, are si parti bune care compenseaza...plus ca pe termen lung ea va fi sprijinul nostru, pt ca parintii mei nu sunt in Constanta....si sunt constienta ca si eu o mai enervez pe ea din cand in cand, asa ca...trebuie sa ne intelegem pana la urma, sa facem niste compromisuri....

nu ma mai lungesc...daca imi mai aduc aminte ceva scriu in alt mesaj



ursuletzul nostru

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor, voiam sa va intreb: voi practicati vreun sport? aerobic sau ceva? Am inteles ca miscarea moderata e recomandata. Eu tare as merge sa inot, dar ... mai astept si parerea medicului. Pana sa aflu ca sunt fericita posesoare de burtica mergeam odata pe saptamana la patinat. pe gheata. Acum nu am mai fost... dar mi-e dor . Despre exercitiile Kegel abia acum am auzit. Le practicati.
pupici

Doamne ajuta!
5+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

La fel stiu si eu , incepand cu 12 sapt se face eco abdominal . Pana atunci , transvaginal .


9 +

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Eu sunt singura care nu presteaza in sarcina? Oricum eu am parte de un sot foarte intelegator in privinta asta. De altfel de astazi a inceput si postul asa ca oricum nu faceam nimic.

9+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Hello, hello!

Aveti un randament extraordinar, fetelor! Si ma bucur!

Am tot citit, din pacate cu intermitente, nu am apucat sa scriu nimic pana acum...

Ieri m-am simtit groaznic, dureri de spate ca la ciclu, greata, dureri de cap. Nu stiu ce am avut, dar m-am dres pentru cateva ore cu cola. Nu stiu cum si de ce, dar a functionat!

Zubeen, draga mea, imi pare rau ca ai facut avort spontan. E o veste pe care nimeni nu ar vrea sa o primeasca... Sper sa te faci bine repede dupa chiuretaj, si sa revii cu forte proaspete la urmatoarea odisee! Te imbratisez!

Cristina, deci tragi cu ochiu', ha???

Monica, zici ca iti place sexul??? Iar vorbesti de lucruri sfinte! Noi mai subtire, adica deloc , in primul trimestru. Dupa controlul de pe 18 martie, daca e totul ok, atunci poate prestam si noi usurel, batraneste. La noi e vorba de piticii amandurora, asa ca e lipsa de sex bi-consimtita, hehehe!

La vara vroiam sa mergem din nou in Grecia, in Peloponez, in vacanta, intre 4 si 14 august. In conditiile in care eu voi naste la sfarsitul lui septembrie, a picat calatoria. Acum ne reorientam pentru munte in iunie si pentru mare in iulie.

Voua vi s-au dat planurile peste cap cu concediile?

Bun venit noilor burtici!

Ma retrag sa hranesc copilul si sa-l pun la somn! Va pup, o seara frumoasa!

Creata 1 cu Creata 2 si bebe 2 pe drum (11+)
NOU!! Poze in studio
Poze Mariuca
www.youtube.com/profile_videos?user=uic9999" target="_blank"> Filmulete Mariuca
NOU! Blogul Creata la patrat
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu73 spune:

Seara buna la toate gravidutele,
Sunt si eu o fericita, am aflat saptamana trecuta - 5 sapt...MINUNE, cine se mai astepta, dupa un FIV nereusit anul trecut ma pregateam pentru un al -2lea, mai aveam cateva analize de facut si luam drumul spre Bucuresti.
Eu una una mai credeam ca se va intampla natural, acum o saptamana luasem si atestatul de parinte adoptator, urma sa vedem ceva copii...nu renunt, ce n-as da sa se umple casa de copii.
Mi-a dat sa iau acid folic si utrogestan de trei ori pe zi si sa nu fac efort deloc, ba chiar mi-a zis ca-mi da concediu medical...credeti ca mi-l va accepta cei de la serviciu, nu este prea devreme? Dr a tinut cont si de istoricul meu, ultima sarcina a fost in 2001 care am pierdut-o pe la 2 luni si binenteles si de varsta mea...peste cateva zile implinesc 36 ani.

Sunt asa de bucuroasa, as spune la toti cei cu care ma intalnesc...va dati seama suntem impreuna de 16 ani.
Totusi de cand am aflat nu reusesc sa dorm mai mult de 3-4 ore pe noapte si deja a inceput sa se simta, sunt foarte obosita...din cauza fericirii, euforiei sa nu se declanseze vreo depresie, spuneti-mi va rog daca ati trecut prin asa ceva.

Sper sa nu va fi plictisit cu problemele mele.
Sa auzim numai de gravidute fara probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MONI multumesc mult ca mi-ai scris, m-am mai linistit dupa ce am citit despre col.

BUBU felicitari si sarcina usoara!

CREATA mie nu mi-a dat peste cap concediu.Voi avea cam 24 s....si merg la mare.

DIAMAR nici eu nu prestez...si nici nu voi presta cat de curand...cel putin sa trec de primul trim.

ANADOMNICA eu nu fac nici un sport...chiar daca nu ar trebui sa spun asta......fac sport cu fiimiu in fiecare zi . Si Sambata merg cu Alessio la piscina...deci pot spune ca acolo fac aquagym.

DANUTZA eu facusem cu Ale eco pentru TN la 11s5z si am facut pe abdomen.

MARY bine ca bb e bine, dar si eu cunosc sentimentul asta sa iesi de la eco nesatisfacuta...mai ales cand astepti cu atata nerabdare eco!!

Fetelor, m-am mai linistit...azi nu am avut deloc dureri...dar am o foameeeeee aiutoooo!!






.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput