A avea gemeni - Plusuri si minusuri

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexas
vorba aia ai scapat din prima



n-as baga mana in foc, eu ma mai gandesc la un bb....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andruskandu

[font=Georgia][size=3][purple]

Si sunt sigura ca atunci cand ii priviti, uitati de toate minusurile, greutatile, si va bucurati ca i-ati adus pe lume, ii cresteti, va bucurati de tot ce ma bucur eu la dublu, triplu... dupa caz.



dap, asa e! eu nu ma mai satur de ei.... n-am crezut ca pot iubi atat de mult.... sau ca pot fi atat de fericita! of...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

asa de prost m-am simtit ca n-am mai putut sa stau....




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari


DOAMNE AJUTA!


Pussi, regula esentiala, de baza, ca sa ramai intreaga la cap e sa te doara fix in pix de toate zicerile si comentariile din jur. Eu sunt mai rea de felul meu si sigur inainte de a pleca ii spuneam ceva 'duamnei' respective legat de inteligenta si gusturile ei.



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Citat:
citat din mesajul lui andruskandu



Si sunt sigura ca atunci cand ii priviti, uitati de toate minusurile, greutatile, si va bucurati ca i-ati adus pe lume, ii cresteti, va bucurati de tot ce ma bucur eu la dublu, triplu... dupa caz.



dap, asa e! eu nu ma mai satur de ei.... n-am crezut ca pot iubi atat de mult.... sau ca pot fi atat de fericita! of...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi






[font=Georgia][size=3][purple]
Daaa, nici eu nu ma mai satur de Andrei, sa-l miros, pupacesc, alint in toate felurile... si nici eu n-am crezut ca pot iubi un copil atat de mult. Si ca pot fi atat de fericita ca am copil...

Va

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

plusuri:
- fiind 2 baieti si o fetita se joaca impreuna si cu papusi, carucioare,margele, dar si cu masini, macarale, mingi, camioane
- se copiaza f f repede asa ca am acapat usor si in aceelasi timp de scutece, suzete...
- orice cuvant nou e rapid invatat din moment ce e repetat de 3 gurite
-se joaca f mult impreuna
- oricare din ei tine mereu partea fratilor

minusuri: cam tot cele de mai sus
-au nevoie de 3 papusi, cordelite, margele caci si baietii se joaca cu ele,...3 macarale, camioane, masini, pistoale....
-copiaza si micile rautati, cuvinte nepotrivite( daca unul a invatat ceva in cel mult 5 minute devine slagar)
fiind 3 conflictele izbucnesc mai repede
-din 3 jucarii identice daca una se pierde / strica incepe drama...
-ingrid face regulat bisericuta cu cate un baiat iar celalalt ramane pe dinafara (noroc ca se intamola prin rotatie)
-baietii prefera sa pupe fata si rar se dragalesc intre ei
-cu toate ca baietii seamana f f bine si Ingrid e super diferia mereu sunt intrebata ce sex au...sau sunt remarcati doar baitii lumea crezand ca sunt gemeni si nu tripleti

va pup pe toate si mai revin

http://www.dropshots.com/triplets_RAI#date
http://www.dropshots.com/mihai3
http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra
Povestea RAI-ului din viata mea
[/quote]


Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

laura





PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

plusuri-ai mei sunt micuti,inca nu imi dau seama de plusuri.e frumos cand rade,cand ai vad ma luminez.
minusuri--multe,nu in sensul rau al cuvantului.2 baite deodata,unu se rasuceste,celalalt plange,tipa,nu sta in cadita,trebuie sa fii cat mai rapida.carutu dublu nu incape in masina.trebuie portbagaj mare.mancarea-unu vrea ceva altu altceva.si apoi afara.pune unu in masina,pana al pun pe celalalt tipa primu....,nervi ca nu poti sa le faci pe toate.concluzia?se poate.mai greu da merge.dimineata la mine la ora 7 e ca in irak.unu geanta,unu biberonu unu iaurtu,altu cafeaua....stan si bran.
eu mai am un baiat de opt ani si la 7 dimineata nici macar nu deschide ochii.trebuie sal spal pe fata pe dinti dai sa manance,ca sa plece la scoala.daca las lasa singur in baie,dureaza cam vreo 2-3 .ore.astia mici in premergatoare alearga si tipa si trag tot de pe masa.
abia astept sa faca un an sai pot da la gradinita si atunci imi beau si eu cafeaua in liniste incepand cu ora 8
e frumos cu gemeni dar e si f obositor(parerea mea)

http://www.flickr.com/photos/pedakui/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Excelent topicul, Dalina, sar'na!

.... inseamna sa tai unghiile la 40 de degete.....
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi




partea asta m-a distrat cel mai mult:) daca-mi iese fiv-ul bine, o sa tai 80 de unghii, 2 gemeni (sper din tot sufletul, din fiv-ul pe care urmeaza sa-l fac), maya si sotz :) ce ma mai distrez!

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

va multumesc fetelor. ati creat un subiect foarte interesant, zic eu pentru cele ca mine, care asteapta venirea pe lume a unor gemeni si care nu mai are alti copii.
e extraordinar sa aflii de la mamici care au trecut prin asta ce te asteapta.



18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a
partea asta m-a distrat cel mai mult:) daca-mi iese fiv-ul bine, o sa tai 80 de unghii, 2 gemeni (sper din tot sufletul, din fiv-ul pe care urmeaza sa-l fac), maya si sotz :) ce ma mai distrez!

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!


sper din tot sufletul sa iasa asa cum vrei tu!!


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput