A avea gemeni - Plusuri si minusuri

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

alt "minus":
daca ai o singura toaleta, cand le trebuie kk sau/si pishu si vor amandoua pe wc... NU pe olita!..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

spunea cineva mai devreme..cred ca Eliana..(sper sa nu gresesc), de un "minus"...nu mai am "timp"sa-i vad pe amandoi cum cresc...asa cum am facut cu Andrei, si sa ma bucur de fiecare lucru din viata lor...mereu tb sa am grija sa nu-i trezeasca Andrei, sau sa nu-l trezeasca ei pe Andrei..sa nu se trezeasca unul pe celalat, ca oricum..asta am observat e o "moda"-daca Vlad se agita, sau se incrunta, se agita si incrunta si Catalin..si mai nou si Andrei odata cu eidoar sunt din acelasi aluat



Bogdana - mama de minuni gemeneCatalin si Vlad-17.03.2009 si smekerie Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stelante spune:

buna
si eu sunt mama de 2 bucati fete de 8 luni si vreo 2 zile si desi uneori imi vine sa-mi iau campii ma gandesc ca de fapt ele sunt cel mai bun lucru care mi s-a intamplat pana acum, si deci nu va pot spune ca ar exista vreun minus desi nici mie nu imi place sa calc de ex. In momentul in care ele rad sau vorbesc una cu cealalta sau cand pleca incolonate una dupa alta prin casa nu vad decat plusuri, singurul lucru care ma deranjeaza sunt oamenii de pe strade care se uita la noi de parca n-ar mai fi vazut gemeni si ma intreaba care-i fata si care-i baiatul. asta cred ca e pt ca nu le imbrac la fel, nu sunt identice si nici daca ar fi fost nu le-as fi imbracat la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

Buna,

Imi dau si eu cu parerea:

Plusuri:
*iubesc de doua ori ma mult
* Aud « mami », « mama » din doua gurite dulci
* In mometele lor de tandrete ma pupa aceleasi doua gurite si ma iau in brate
*S-a rezolvat cu numarul de copii (cu toate ca inainte sa am copii vroiam doar unul si dupa ce am nascut, pe cind aveau ei 5-6 luni mai vroiam inca unul, acum nu mai vreau :))


Minusuri :
*Asta cred ca e valabila si daca ai un copilas: cum stau cam mult la serviciu si stau putine ore in fiecare zi cu ei (in week-end ce stau cu ei toata ziua) si de aici si urmarile chit ca mama imi povesteste absolut tot ce se intimpla tot nu vad cum au mai facut o ghidusie sau au facut un prim gest (de ex sa se imbratiseze), sau au zis un cuvint
*Un alt minus este faptul la masa este o nebunie intreaga: jucarii, olite, baloane, n-spe lingurite (cel putin cite una pentru fiecare si una pentru mine) numai ca sa manince ceva (Stefan este cel mofturos, cu Petru ma mai descurc – maninca bine)
*in parc - unul hais altul cea
*sunt dependenta de mama si bona

Chiar daca minusurile par mai multe, plusurile sunt de mii de ori mai importante.


Pupici,






Carmen mamica de Petru si Stefan din 28 iulie 2007
Pozicile noastre
Cum crestem noi

Mergi la inceput