Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Voi ma bagati pe mine in boala cat puteti sa scrieti!!!! V-am lasat la ora 5 la pagina 9 si va gasesc la capitol nou...

Nocom sarumana

AAsa, noi suntem bine, n-am mai facut eco pt ca m-am dus asa bagata cu forta in program, erau ecografele ocupate cu programari si n-a putut sa ma strecoare, mi-a luat doar cultura de col si am stat de vorba vreo juma de ora (sperand ca se va elibera vreun ecograf... erau programari de morfologii fetale... numai burti mari pe acolo ). M-a ascultat cu toate cele, m-a linistit, mi-a vorbit foarte frumos si foarte optimist, si am facut planul de bataie pana la nastere inclusiv . Mi-a zis ca ar fi bine sa nu plec in concediu departe anul asta. Ar fi bine chiar sa raman prin Bucuresti dupa 20 de saptamani... cam atat. Joia viitoare ne vedem la spital ca e de garda sa facem translucenta nucala si sa ma trimita la DT.Colul e putin deschis la orificiul extern dar nu-i problema, vedem la eco cum stam exact.

Va Noapte buna ca miane o iau de la capat cu analize la FUndeni asa m-am saturat...




POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 10+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Buna fetele Scuze daca v-ati ingrijorat...
M-am apucat de zugraveala la valentina in camera si e jale ce e pe aici.....mutat mobila....bagat jucarii in saci...gomot..etc ..stiti cum e
Ieri a facut piciul foarte urat toata ziua. In afara de piureul de fructe a mai papat cu greu 200ml lapte toata ziua. Am zis ca fac atac de suparare....si ca sa fie totul bine a facut si o alergie la para si urla de mama focului....2 ore a plans si nimik nu il linistea. A tacut doar cand a iesit tati cu el afara. Asta se intampla pe la 6 dupa amiaza. Apoi seara s-a culcat dupa ce a papat 20 ml. Numai el stie cum nu a vrut sa mai pape pana dimineata.
Azi , evident am plecat la dr. I-am povestit cum face si a zis ca a mai avut cazuri si e clar ca are ceva cu bibe... Asa ca pot sa ii schimb de o mie de ori laptele ca ot asa va face...
A zis sa incepem cu legumele. Si sa ii fac laptele cu cereale sa ii dau cu lingurita.
Asa am facut si azi a papat asa : -dimineata pe nevazute l-am pacalit cu 130 lapte
-la 12.00 180g piure de fructe
-la 16.30 150g piure de legume
-la 21.00 130g piure lapte cu cereale

Ma declar super multumita.Doar ca trebuie sa gasesc o metoda sa il fac sa bea si apa. La bibe nu am nicio sansa. O sa cumpar canita cu cioc , ca trebuie neaparat sa bea lichide...

Avem DA si noi pe manute si la gat si ne-a dat Nidoflor. vedem rezultate si va anunt, ca mai sunt mamici cu bebei cu DA

Poooop si revin. Tre sa va citesc,,,, ca tare mult ati scris....

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Claudinna mai mai da' ce baiat vrednic ai tu acolo

Moni ma bucur ca e totul bine

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

ange, pai daca scrie in romana pe site ma gandesc totusi sa-i contactezi sau cumva ca poate livreza cumva, in vreun fel si la noi...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 10+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Maine dimineatza la prima ora (am innebunit stiu, dar m-am indragostit de csaun fireste), bagam telefoane...am cautat in site-ul firmelor cu, care colaboreaza si nu am gasit nimik... sper sa gasesc

Moni multi ici

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

cireasa de pe tort pe ziua de azi: ne ies dintii!

vai de mine, cred ca fac noapte alba, sufera mititelul de el i-am dat nurofen, nu am in casa altceva

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelynna82

Banu nu e mult pt o masa, a mea papa intre 120-150ml

Felicitari Anis pt mica crestina, poze de la botez ai? am comorile

Da' chiar asa unde sunteti fetelor?

Mai m-am imbolnavit, am gasit un scaun de masa care poate fi folosit foarte mult, adica si adolescenta il foloseste, problema e ca nu prea se gasesc la noi firme care sa colaboreze cu ei...ufffff, am dat mai la firma sa vad poate am noroc, ei livreaza mult in SUA si Canada, www.stokke-highchair.com/ro-ro/" target="_blank">asta e scaunul

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina




angelina, www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=875" target="_blank">uite unul similar, il putem aduce saptamana viitoare daca il vrei, ca ne-am strans mai multe sa facem comanda...
check it out...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

angelynna eu am vazut ceva asemanator aici daca nu il gasesti pe ala http://bimbomarket.it/en/product.asp?Id=875

felicic condoleante !! ce zi oribila ai avut ..

moni tinem pumnii in continuare, saptamana viitoare sa iti vezi comoara din burtica

noi suntem bine dupa vaccin. pana sa se culce nu a facut febra, a fost chiar mai bine dispus ca toata ziua. la intepatura a plans, dar a fost parca mai bine ca acum 2 luni. sper sa fie ok si peste noapte.
a facut si primul kk pe ziua de azi pe la 8 seara. si a fost mai pastos asa de eu m-am si speriat. cum el face de 3-4 ori pe zi si zeama si plin de muci, acum pentru prima oara am vazut altceva si m-am socat oare sa fi fost asa de la supozitor ? i-am bagat un paracetamol dupa vaccin ..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Ada gand la gand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Gaia la sondajul tau
sunt mai multi doctori buni la CMU:
- Cristian Radoi - toate colegele mele se duc la el, nu stiu ce le face dar sunt toate innebunite dupa el....l-am vazut pe culoare pare foarte amabil si gentil :), dar s-au mai auzit si rateuri...in fine... si de Tutunaru s-a auzit acum ceva....
- Alexandru Badiu - doctorul cu care a nascut sora ema de 2 ori - un doctor f bun, sor-mea mi-a facut capul calendar pana cand sa nasc sa ma mut la el
- Corina Grigoriu - doctorita mea - m-am inteles foarte bine, pare mai dura la inceput cand e sarcina incipienta si nu ai probleme, dar atunci cand intampini cea mai mica problema, are cea mai mica suspiciune devine foarte foarte grijulie. Am nascut prin cezariana si s-a comportat exemplar cu mine. La BB2 eu merg iara pe mana ei.

Eu sunt acum la cap trecut...citesc si sper sa revin ...ati scris o gramada.

Stii ca CMU are maternitate noua in baneasa, nu?

Mergi la inceput