Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (60)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Babymom obosit rau Dragos mic, azi! ma bucur ca totul e bine cu micutul.
Cat despre picaturi, nu e necesar chiar sa intrebi alt doctor, doar daca iti amintesti cand vb cu el. Ca nu e graba mare. Poate daca e safe pt bebei, le ajuta si pe fete. Eu nu l-am folosit, cu toate ca am mare incredere in doctorita mea, am cam avut dubii ca doar sunt picaturi de ochi

LE: Tot am zis ca o sa calculez cate ore doarme somnoroasa meaaa, ca doarme fff mult, cred ca batem recordul



Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Babymom, ma bucur ca piticul e mai bine

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Hello!
Babymom felicitari pt kk curat. Si noi avem pb cu kk..pana de curand facea o data la 4 zile...acum face zilnic(de vreo 4zile) dar is de aia aposi, pe care-i absoarbe pampersul....e diaree????? E alaptat la tzitzi exclusiv.
L-am cantarit aseara..are 8,4 kg si 70cm cu 10 zile before 6 luni.

Cu slabitul si ingrasatul eu am luat 30kg!!!! am venit cu 10 ma putin din spital, 10 kg am dat in prima luna nu stiu cum ,ca am mancat dulce la greu.Am tinut dieta cu apa si am dat 2.5 kg....acum mai am de dat 5kg..dar incet, incet pleaca si astea. Fac exercitii pt abdomen plat http://www.trilulilu.ro/JohnyBleack/daa0755a126c2f
si in rest mananc dulciuri la greu.


FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

clau si claudinna, multumesc foarte mult de aprecieri!

da, am bebei scumpi si pretiosi, chiar daca fiecare cioara isi lauda puiul... si da, moooor de dragul lor, ii pup non-stop, alerg cand la unul, cand la altul, mai ales ca mai nou sunt asa putin gelosi unul pe altul in raport cu mami. pup la ei de ii albesc, chiar si in somn, chiar si noaptea ma dau jos din pat si fug la ei pentru inca un pupic... ofof.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Multumim mult pentru aprecieri ......
pun si o poza www.flickr.com/photos/7342832@N03/3291966771/in/photostream/" target="_blank">am 2 dintzoci ...
sper sa se vada ...la mine pe laptop se vad ..dar destul de confuz

am citit mai mult pe diagonala ...asa ca nu vreau sa nominalizez ..ca sunt atit de obosita ca risc sa imi scape cineva..

sunt citeva nopti bune de cind dorm tare prost ..ca e Stefan bolnav ..

apropo babymompoate imi dai si mie o idee daca fac bine sau nu

Stefan a facut enterocolita vineri..a primit tratament de la Urgenta - Victor Babes ..luni dimineata s-a ales si cu o raceala de toata frumusetea..multi mucisori si febra ..
am ajuns la pediatru si mi-a dat Sinupret si vibrocil..si sa aspiram mucisorii cit mai des ..
marti a ragusit rau..abia vorbeste ..si a inceput sa tuseasca..nu mai face febra ..dar e destul de slabit si nu mi se pare sa se amelioreze ceva
am sunat azi (joi) pediatrul..cica sa ii dau Eurespal in loc de Sinupret si atit ..
e deja a patra zi de cind ne luptam cu raceala asta sau ce-o fi ea ..
e posibil sa fie vorba de altceva ????

mi-e tare frica de laringita ..

Scuze fetele ...sunt putin off topic..dar chiar nu stiu ce sa mai fac ..mi-e asa de mila de el cum tuseste..si abia vorbeste..si e slabit ..

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Ce viteza aveeti!!!!!
si ce vreme de 2 lei e afara :( - noi am mers azi la hidroterapie/masaj asa ca a trebuit sa dezapezesc masina de dimineata, brr, nu mai vreau

Nerantula am o verisoara careia i-a venit CM dupa nastere vreo 4 luni ceas. In a 5-a a ramas gravi..asa ca depinde ce vrei tu :D.
Vazut poze cu Gruia, e dulce rau de tot

Musettepink, diseara la 17,30 stau pe acasatv (noroc ca sotu nu e acasa)

Lacribel, cred ca am uitat sa iti urez bine ai venit!!

Ada super seara ce ai avut tu acolo...sper ca sunteti mai bine!

Am vazut poze frumoase cu bebei de andreutac (suberba bebelina ta, pacat ca ai dat-o deja), andy garlo (bun tort, bun), angelynna, cristineescu

Clau eu am luat 16 kg in sarcina, am plecat din maternitate cu 8 in plus si acum am 10 in plus. Am renntat oarecum la dulciuri, nebunii dar nu reusesc sa dau jos mai nik

No, emoticoanele mele nu vr sa se arate, asa ca trimit mesajul fara.
Monica imagineaza-ti si tu ca am scos agitatoarele pt tine la eco :)




Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Intrebare de fapt intrebari:
1. Nu are nimeni pernita pentru prevenirea aplatizarii capului???(nu stiu exact cum se numeste)
2. Floseste cineva periutele acelea pt gingii??

Le: am pus poza cu umilele noastre jucarii si carticica sclipitoare care este foarte interesanta, dar inca nu i-o dau la manevrat, e din carton, e folositoare mai tarziu.


Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

babymom, ce ma bucur ca e totul bine cu Dragos! super!

mamidestefan si de izabella, cum sa fii off topic? pai nu (si) de copii vorbim noi aici toata ziulica si toata noaptea? imi pare tare rau ptr stefan, ca nu stiu cum sa te ajut.... eu deocamdata invat de la mamici ca tine, asa cu doi puiuti dintre care unul mai maricel...

pup pe iza mica si dintisorii si pe stefan, sa se faca bine repede!!

PS: Edi doarme dus, Robi sade frumos cu cucu gol si spune: ghi, ghi, hu, hu, gu gu, hi, hi.... oare vrea sa-l trezeasca pe fratica...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CosmyB.

Intrebare de fapt intrebari:
1. Nu are nimeni pernita pentru prevenirea aplatizarii capului???(nu stiu exact cum se numeste)
2. Floseste cineva periutele acelea pt gingii??


Pozici
Mami super happy de Maya


nu si nu, mami, ca de asta nici n-am raspuns prima oara cand ai intrebat

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CosmyB.

Intrebare de fapt intrebari:
1. Nu are nimeni pernita pentru prevenirea aplatizarii capului???(nu stiu exact cum se numeste)
2. Floseste cineva periutele acelea pt gingii??


Pozici
Mami super happy de Maya


La 1 vezi www.lifebaby.ro/product_info/p-baby-moov-suport-cap-rosu-491" target="_blank">aici

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput