Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

salutare si de la noi!

n-am noutati, decat niste bebei cam maraiti in dimineata asta... si care nu prea vor sa bage somnic....

CD, cum adica??? Ei nici macar nu mai folosesc hainele alea?? Pai si de ce le-or mai vrea inapoi…. I’m speechless

Babymom, imi pare tare rau, sper sa fie bine cu bb…

Claudinna, super mami esti! Auzi la ea, sa faca gel de aloe, bravos!

Mame de baieti, Eva…. De ce n-ar fi exact acelasi lucru cu fetele/mamele de fete? Eu n-am fetita, si vreau tot ce e mai bun ptr baietii mei, dar as gandi exact la fel si daca as avea fata. Si mai presus de toate, as incerca sa nu judec si sa ma inteleg bine cu nurorile si cu ginerica (sper sa am si un ginerica...)

Ada, pup pe Teo.

Moni, asteptam vesti, ok? Dupa eco, adica…

Angelynna , pui poza cu canita cea noua, huh? Daca ai timp cu toate pregatirile astea cu botezul...



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi





Luminita, ai niste baietei superbi, eu nu i-am vazut pana acum si m-au dat gata cand i-am vazut. Sa-ti traisca si sa fiti mandri si fericiti cu asa bomboane!!

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Poze noi cu Irina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Luminita, ce albume frumoase au bebeii tai!
Doamne, i-as manca! eu pe al meu nu-l las in pace delok, il pup non stop! cred ca tu chiar nu te saturi cu 2:)

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Clau tinem pumnii la vaccin azi

Bravo Anca, la cat mai multe zeci de grame de piure

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Clau eu si alptez si poate si asta ajuta.

Uite ce fac eu:

Seara dupa 18hoo nu manac, dar daca simt un gol in stomac pap 2 iaurturi, ceva kiwi, porto, fructe in genere.

La pranz nu mananc paine, nu mananc prajit, nu dulciuri decat ocazional (am mai basculat placinta cu mere, clatite, dar la 2-3 saptamani asa.) In mare piept de pui fara ulei, paste integrale cu suc de rosii, omleta simpla fara ulei, sunca cu salata, salate de toate felurile dar fara fructe care fermenteaza si impiedica digestia. Fructe numai dimineata sau seara, necombinate cu ceva. La pranz manac dupa toane, ce am chef asa imi fac. Azi am chef de salata de ton, de ex.

Dimineata beau intotdeauna o jum de litru de sana pt ca nu le am cu micul dejun (10 ani dimineata micul dejun era cafea-tigara, acum nu se poate)iar sana e singura care intra dimineata, altceva nu pot.

Cam asta.

In paralel fac 200 de abdomene, 200 de biciclete si ma trezesc noaptea pt tzatzeala.

Claudinna
, nu e mare smecherie, daca iti pui mintea iese, nu sunt kg astea mai tari ca mine, le-am pus gand rau si castig

pup

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

La Caracal ninge viscolit...si asha as fi scos bimbocelul afara...

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

a propos de soacre

Bula se intalneste cu un prieten care il intreaba:
-Bula, am auzit ca ti-a murit soacra. Ce-a avut?
-Ceva bijuterii, un T.V. si putine economii...
-Bula, te intreb de ce a murit?
-Pai, a fost la noi, i-am spus sa se duca in pivnita sa aduca niste cartofi sa mancam un piure, a cazut pe scari si si-a rupt gatul.
-Ce ghinion! Si ce-ati facut atunci?
-Macaroane cu branza.

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Raportam: de dimineata un kk curat, curat , adica fara nicio ura de sange. Si apoi, am amandoi de la ora 9 pana la 12:30 , ca boierii. Va multumesc tuturor ca v-ati gandit la noi.

E clar, de la lapte a fost toata agitatia asta, de care nu am fi avut parte daca nu ma treceau pe mine experimentele . By, by lapte dulce... ( caci preety, lapte dulce am baut si doar 2 cani ).

Monica samburelul din burtica ta si ma rog sa cresaca mare si sanatos. Iaurtul si familia dau fermentatie la mami in burtica, dar nu au de-a face cu colicile lu' bebe. Si, ai tu dreptate - nu face FBP in timpul sarcinii.

Andy-galro l-am vazut pe Andreiutul frumusel! Mai, da' tu singura-singurica l-ai facut pe oshanelul mic???

Cosmy Bioptal-picaturi este un colir oftalmic care se administreaza si in nas, pt. rino-adenoidite infectioase, dar nu stiu daca este safe la bebe mici. Daca vrei imi sun colegul ORL-ist sa-l intreb.

cristeenescu scoate ceaiul de chimen de tot din dieta ta si vezi ce se intampla. Ti-am mai spus eu ca si Victorila al meu facea kk o data la 8-9 zile si pt. ca nu se chinuia l-am lasat in pace. E adevarat ca pt. mine era f. stresant si-i pazeam curu'... ca pe moastele sfinte.

Mai, bebe asta al meu s-a trezit la 12:30, asa cum v-am spus, si acum doarme din nou, de pe la 13:30! O fi totul OK? ca el n-a mai facut asta de cand era nou-nascut.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Bravoooo Carla!!! Sa o tii tot asa!

Claudina sa nu-ti spun ca eu de 2 ori am uitat mancarea pe foc, dar numai de cand e micuta, ca inainte eram mai atanta.Si tati nostru a facut-o lata intr-o seara cand a vrut sa-mi faca mie surpriza a pus tigaia pe plita si a uitat de ea sa vezi ce fum era in bucatarie, in tigaie nu mai era nici un pic de ulei. Norocul lui ca nu poate lua foc plita ca altfel era incendiata bucataria de muult.
Asa ca mai bine faci tu alta supica

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelynna82
Lumi

Canita trei varste si Cutia multi ici



sar'na mult, draga mea! ce dragut!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

LA multe lunite
Petru Alexandru si Pavel Cristian de Nally, Vlad Vasile de Felicic76


Ce urat e afara, cand o sa ninga si la noi frumos ca in povesti sa iesim cu picii la zapada

Alexia, "ubita", e ziua mea, vino sa papam niste fiertura facuta de mami

Cu hainutele sa stiti ca am mai scapat de-o grija ca multe au cam ramas mici si vad ca s-au cam zgargit cu darurile in ultima vreme
De refuzat chiar nu puteam, au strambat din nas si cand am cumparat eu hainute de pe redoute ca vezi doamne de ce mai cheltuim banii cand ne dau ei atatea

Piciul a halit iar niste fiertura de morcov si albitura, incerc un lapte, asa timid poate ...

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput