Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Mai fetelor, m-ati terminat cu filmuletul acela. Ca eu nu pot sa-l vad de la munci si oricum nu cu sonor. Abia astept sa ajung acasa sa-l vad.

Femeia aia oricum este o figura... eu o stiu de cand eram in liceu si imi faceam veacul pe la Mac-ul din Romana. Pe acolo statea si ea si se lua la harta cu toata lumea. Este no comment...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 10+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008
Mame de baieti, Eva…. De ce n-ar fi exact acelasi lucru cu fetele/mamele de fete? Eu n-am fetita, si vreau tot ce e mai bun ptr baietii mei, dar as gandi exact la fel si daca as avea fata. Si mai presus de toate, as incerca sa nu judec si sa ma inteleg bine cu nurorile si cu ginerica (sper sa am si un ginerica...)



daca vom avea si o fetita, de pretendentii ei se ocupa tati. Nu avem fetita si deja se gandeste cum ii va "tria"- killari- pe toti care vin la usa dupa fi-sa.

complexul oedipian.

cat despre ce am zis nu cred ca ai inteles. Imi va fi fff greu sa accept o posibila plecarea a lui fi-miu asa departe(sotul meu e la 2500km de mama lui si o vede data, maxim doua ori pe an), si as vrea sa ma asigur ca e bine acolo unde e si ca e iubit. Eu vb de soacra mea care era ingrijorata ce face fi-su in Ro, cum e tara, cum e o nevasta romanca, acum o inteleg, asa as fi si eu

plus ca generat8ia asta de "fetite" cu buricul pe afara...cam nasol le inteleg pe unele soacre, au niste nurori...

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Eva, bravos! imi place ac esti perseverenta! 5 kg sunt o nimica toata:) mai ai un pic si ajungi unde vrei!

eu...nu sunt dom'le in stare...cica sa fac cumva sa-mi schimb stilul de viata...atata timp cat nu stam singuri e ff greu...ca am niste socrii care tin la silueta lor, dar fac la macare....numai ce n-ar trebui sa mananc eu. nu zic, e bio, dar ingrasha! si ma si imbie, ca n-ar fi nimic daca ar face si si-ar vedea de treaba. si daca nu le-am zis de nu stiu cate ori...
eu am luat in sarcina 16,5 kg. le-am dat jos pe toate si ff repede...adica in 3 sapt cat am stat in spital le-am dat jos. dar am plecat de la o greutate f mare in sarcina si vreau sa dau jos! plus ca mi-a ramas o burta cu forma de gravida...
am reluat abdomenele intrerupte acum o saptamana si incerc sa nu mai mananc seara, iar peste zi ceva cat mai usor.
ajunsesem la 200 abdomene...aseara n-am facut decat 100..deci o iau de la capt. la bicicleta n-am m ai facut ca o am la subsol si mi-e incomod sa-l las pe razvan...cu soacra-mea cam plange...
dadusem jos vreo 4-5 kg...dar ne-a pus fina la ingrasat...nu puteai frate sa te abtii! daca va spun ce bumatati face...si altceva decat traditioanlisme de care mancam acasa:) sunt pofticioasa rau
eu daca vad ceva intr-o revista sau la tv, fug sa fac...

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:



fff frumoase!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

premergator si antemergator:)
i-as lua o mashinuta din aia de impins...am vazut in Auchan, cu Winnie, stil avion. are si finul meu si e ff rezistenta, are si alte puncte de atractie, pe langa faptul ca poate fi impinsa din spate, daca stai pe ea, impingi cu picioarele (cum ne faceam vant la sanie)...are si o consola cu butoane care lumineaza si canta si o elice care are beculete si se invarte. in lateral are niste decupaje ca forme geometrica si daca nimeresti figura in gaurica potrivita, canta. merge cu o baterie, parca, dar nu consuma mult. are 100 ron. e pt 12 luni +...
am mai vazut un premergator tot de impins, cu activitati, la quelle, ala de e in reclama si aici pe site, in partea stanga. e convenabil ca pret, fata de ce am vazut pe alte site-uri...cam 40-50 ron diferenta
oricum, astea se pot folosi ca atare dupa ce merge copilul...

pe mine ma mai intereseaza jucariile de exterior, ca vrem sa-i facem un mini parculetz de joaca. vara asta nu va stii el multe, dar un tobogan mai micut, o ladita cu nisip, un leagan, o piscina gonflabia...poate un centru de joaca gonflabil, dar e cam scump...





poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Claudinna multam pt aprecierile asupra norei tale
Mai da' cate jucarii a-ti adunat ....imi fac timp si bagam si noi

Lumi

Canita trei varste si Cutia multi ici




fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

am vazut nora papacioasa Razvanel a mancat vreo cateva linurite de piersica cu banana si a adormit...

Irinuca la 5 lunitze, frumoasa si expresiva! nu va mai vazusem de mult, clau_geo!

Harri simpatic si durduliu:)

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)


Multam frumos Claudinna,

buburuzul tau e tare simpatic si haios, mai ales la masa, parca zice " sa mananc, sa nu mananc :)), acum imi place dar acum parca nu as mai vrea"
tareee simpatic si maricel bine, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Poze noi cu Irina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81

Uraaaa, a papat si piti 75 g de piure de fructe, banana + para. Best quantity ever . Acum sa vedem cu laptele ca n-a mai baut nimic de la 6 dimineata.

Monicule, iti doresc de pe acum bafta mult la programarea de la dr. T

Boo, uffff, saracutul Alex. Sper din tot sufletul sa nu-l doara prea tare, piticul mic si scump.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Bravoo Carla sa cresti mare si sa o tii tot asa

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Poze noi cu Irina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Neatza,

Noi aseara am fost singurei, tati e in delegatie la Cluj, vine diseara. Asa ca am dormit cu fi-miu, imbratisatig

Musette, ce tare e tanti aia, e un poem, bine ca i s-a innegrit un singur "mameleon" ce facea ea cu ambele innegrite?

Vorbiti de kg, eu in sarcina am luat 25, 12kg le-am lasat in 2 zile la maternitate (ca sa vedeti ce mult lichid era, burtica maricica), din restul am mai exterminat si am ramas cu 5 kg, carora le-am pus gand rau

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)




bravoo Eva, zi-mi si mie cum ai slabit ca daca nu merge cu dieta mea poate incerc ce ati facut voi ca sa ajung si eu la o greutate normala ca ma simt ca o mica balenuta :)

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Poze noi cu Irina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

interesanta canitza, Angelynna!
clau_geo, multumim si noi. chiar asha face...sa mananc- sa nu mananc...

acum nici nu mai avem supa ca o uita tati pe foc si s-a prajit...m-am necajit tare!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput