Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

EVA.F, fetele, va multumesc pentru raspuns, eu ceva pb. de sanatate, la care se impune oarecum cezariana (dar doamna doctor a zis ca poate incercam si natural....), de asta eram asa mai tematoare.
Tu ai spus ca ai avut rezerva...si mie mi-a zis sa-i zic acum la sfarsit de luna daca vreau rezerva.Poti sa-mi zici cum arata rezerva si cat a costat?
Multumesc mult!

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

salutare si de la noi!

n-am noutati, decat niste bebei cam maraiti in dimineata asta... si care nu prea vor sa bage somnic....

CD, cum adica??? Ei nici macar nu mai folosesc hainele alea?? Pai si de ce le-or mai vrea inapoi…. I’m speechless

Babymom, imi pare tare rau, sper sa fie bine cu bb…

Claudinna, super mami esti! Auzi la ea, sa faca gel de aloe, bravos!

Mame de baieti, Eva…. De ce n-ar fi exact acelasi lucru cu fetele/mamele de fete? Eu n-am fetita, si vreau tot ce e mai bun ptr baietii mei, dar as gandi exact la fel si daca as avea fata. Si mai presus de toate, as incerca sa nu judec si sa ma inteleg bine cu nurorile si cu ginerica (sper sa am si un ginerica...)

Ada, pup pe Teo.

Moni, asteptam vesti, ok? Dupa eco, adica…

Angelynna , pui poza cu canita cea noua, huh? Daca ai timp cu toate pregatirile astea cu botezul...



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

M-ati terminat cat puteti sa scrieti. N-am vazut viteza mia mare la nici un subiect



subscriu!!!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Neatza,

Noi aseara am fost singurei, tati e in delegatie la Cluj, vine diseara. Asa ca am dormit cu fi-miu, imbratisatig

Musette, ce tare e tanti aia, e un poem, bine ca i s-a innegrit un singur "mameleon" ce facea ea cu ambele innegrite?

Vorbiti de kg, eu in sarcina am luat 25, 12kg le-am lasat in 2 zile la maternitate (ca sa vedeti ce mult lichid era, burtica maricica), din restul am mai exterminat si am ramas cu 5 kg, carora le-am pus gand rau

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Andreutac

Nerantula si any_garlo, ange vazut poze/filmulete cu puiutii vostri ! Sa va traiasca, sa fiti sanatosi cu totii!

Babytza, UNDE ESTI??????????????????????

CosmyB, Edi e cel care ma ajuta cu bibele, Robi mai mult ma incurca, dar deh, tre’ sa faca si el ceva, nu?


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo

Noi azi avem o zi perfecta . Alex e super matzait si nu prea stiu ce sa-i fac. De ieri am reluat fierul si s-ar putea sa fie si asta cauza. Caca nu a mai facut de ieri de la pranz si el de obicei face de 3-4 ori pe zi. Afara ninge si nu putem sa iesim la plimbare. Si azi la 3 vine o asistenta sa ii facem vaccinul de 6 luni (infarix si prevenar, deci 2 intepaturi). Asta ca sa nu mai stiu ce-l doare si de unde vine si cu ce sa-l ajut

Mami de Alexandru



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach



bafta cu vaccinurile iar pt kk incearca cu para(daca deja diversifici) sau debridat daca nu ai inceput.

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Poze noi cu Irina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Despre kg in sarcina: cand am ramas aveam 50 kg. Am luat 16 kg in sarcina, am dat jos 14 kg imediat dupa operatie. Acum, fara sa fac mare lucru, am 48 de kg.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

EVA.F, fetele, va multumesc pentru raspuns, eu ceva pb. de sanatate, la care se impune oarecum cezariana (dar doamna doctor a zis ca poate incercam si natural....), de asta eram asa mai tematoare.
Tu ai spus ca ai avut rezerva...si mie mi-a zis sa-i zic acum la sfarsit de luna daca vreau rezerva.Poti sa-mi zici cum arata rezerva si cat a costat?
Multumesc mult!

Florinela


Florinela, rezerva este f bine dotata: baie proprie, doua paturi unde stai cu sotzul, masa de infasat, frigider, TV, aer conditionat, ai toate mesele zilei incluse. Costa 60 euro/noapte. Bebe sta cu tine, daca vrei.

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

LA MULTE LUNI tuturor sarbatoritilor de azi! Sa aveti o viata senina si plina de voie buna!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput
Mergi la inceput