*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (22)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginye55

Mai fetelor, cand va aud ce nopti linistite aveti ma intreb cand va veni si momentul meu? Noi inca nu dormim bine noaptea: cand vrem in patut, cand la mami in pat, cand la mami in brate, cand vrem sa ne plimbam, cand vrem sa vorbim, cand vrem sa plangem. Si asta numai noaptea. dar ne facem noi baieti mari.

Intrebare: cum curatati batista sugarului in cazul in care intra mucisori pe furtunas. oricat de mult m-as chinui tot nu reusesc sa-l curat cum tb. Si pe intrusctiuni scrie ca nu putem sa-l fierbem. Solutii?

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii


Eu bag jet puternic de apa fiarta de la robinet si agit furtunul....si iese tot.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Buna mamici scumpici!
Si yo pot sa zic ca si-a facut bebe program, numai ca nu e unul placut...se trezeste in fiecare noapte la 12:30, la 3, la 5, la 7 si la 8
Strumficu doarme singur in camera lui de la o luna jumate. Ca si tine Mirtha cat a dormit bebe in camera noastra nu ma puteam odihni deloc, somn iepureste si trezit la fiecare fosnet al bebicului. De auzit il aud imediat pt ca al meu tipa direct cand ii este foame.

Brie bine v-ati intors acasa


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

Buna seara fetelor!
Ieri mi-am botezat pritesa! Ma simt asa de linistita acum ... si implinita. Am avut o fetita super cuminte. Mi-am putut vedea linistita de musafiri,ea a dormit majoritatea tipului si m-a solicitat doar cand i-a fost fomita. Claudiu a stat cu ea in camera s-a jucat...
Promit ca o sa pun si poze cat de curand !



Iulia lui Claudiu George (23.04.2002) si Diana Maria (20.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

brie-
am gasit apa humana mai ieftina la selgros (6 roni), ca pretul de la sensiblu te indoaie.

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Am tot citit si am tot citit, si am cam uitat cui vroiam sa raspund Tocmai am terminat de hranit toata familia, de curatat bucataria si acuma savurez o juma' de ora de liniste pe forum....
Mirtha, te prinde freza, pe bune!
Eli, sa-ti traiasca micutul crestin, vazut si poze
Mav, ce de perle spun copilasii la varsta asta de 3-4 anisori, sunt superbi!! M-am distrat de Sebi al tau cumva in cunostinta de cauza...o am si eu pe Rebeca si aud zilnic tot felul de perle si-mi vine s-o mananc, si raman fara replica, si nu stiu ce sa fac uneori, sa rad, sa plang...

_
Laura, mami de bebe Ecaterina Sara (6 dec. 2008) si domnisoara Rebeca Mara (16 sep. 2005)
Poze cu noi
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Vorbeati de somnul celor mici...eu pe Rebeca am mutat-o in camera ei la aproape 3 luni si ne-a fost mult mai bine tuturor. Mi-era groaza ca n-o voi auzi si stateam cu babyphone-ul langa cap. Insa o auzeam la cel mai mic scancet si fara aparat.
Acuma eu inca dorm in camera Caterinei, ea in patut si eu in patul mare, dar voi parasi camera ei si voi reveni in dormitor matrimonial in urmatoarele 2 saptamani, doar sa-mi fac putin curaj Ea nu plange cand se trezeste sa pape, ci doar se foieste si scanceste usor, dar sunt absolut convinsa ca o voi auzi. Dar ma credeti ca-mi vine mai greu s-o parasesc decat pe Rebeca?!! Poate si pentru ca stiu ca e ultima, alt bebelus nu voi mai avea si vreau sa prelungesc perioada asta de bebelus cat se poate mai mult
Anca, eu ii dau dreptate nasului tau, la fel m-a sfatuit si prietena mea psihoterapeut. Insa decizia este a ta, trebuie sa fii pregatita si sa te simti bine cu decizia luata

_
Laura, mami de bebe Ecaterina Sara (6 dec. 2008) si domnisoara Rebeca Mara (16 sep. 2005)
Poze cu noi
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Iulia, ma bucur tare mult ca ati avut o fetita cuminte la botez, sa va fie de bine si sa va traiasca micuta Diana!!

Vorbeati de statul in fundic....oare unde gasesc informatii cu privire la varsta la care ii poti lasa sa stea in fund?? Caterina ne innebuneste de vreo 2 zile, ii trebuie sa stea in fund, se ridica pe jumatate si daca incercam s-o punem inapoi jos si n-o ajutam sa se ridice, e scandal mare Si ce satisfacuta si linistita e cand o ajutam putin si o tinem cateva secunde in fundulet, se uita in jur, urmareste tot din alta perspectiva Doar ca mi se pare mult prea repede, a mea chiar are 2,2 luni
Am cantarit-o ieri.....in ultimele 8 zile a luat doar 100g, se pare ca luna asta nu va mai creste asa de vertiginos, era si cazul sa se mai potoleasca nitel Sper totusi sa ia macar 500g.


_
Laura, mami de bebe Ecaterina Sara (6 dec. 2008) si domnisoara Rebeca Mara (16 sep. 2005)
Poze cu noi
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Mamici

Imi cer scuze ca dau buzna(iar) in topicul vostru, multe dintre voi stiti deja ca este deschis un bazar pentru Sonia si Andrei. Vrem sa va spunem ca am mai deschis un bazar pentru Mihaita, care a fost diagnosticat cu autism. Puteti citi mai multe despre el aici .Costurile terapiei sunt mari, iar parintii nu dispun de acesti bani.

Aici este topicul dedicat bazarului pentru Mihaita.
De asemenea, daca aveti hainute (noi sau purtate, in stare buna), jucarii, care nu va mai folosesc sau alte produse pentru copii sau adulti de care nu aveti nevoie si credeti ca ar folosi cuiva, va rog sa luati in considerare si varianta de a le dona pentru acest bazar.



Orice ajutor, oricat de mic, ii aduce pe acesti copii mai aproape de sansa lor la o viata normala!


Multumim mult de tot pentru sprijin!



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Fluturasha noi nu mai folosim demult servetele umede, poate daca face un dublu big kk pentru a inlatura grosul. Il sterg la fundulet cu o carpita moale de bumbac inmuiata in apa calduta. Apoi am un fel de crema ca o smantana cu care il dau in toata zona inghinala. E foarte usoara si se intinde atat de bine. Asta e crema http://w w w.boots.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?langId=-1&storeId=10052&catalogId=11051&productId=17913 (scoate tu spatiile). Cred ca e asemanatoare cu bepanthene dar mult mai accesibila ca pret si se intinde mult mai bine. Pe aici se foloseste f mult E45. Si incerc sa-l las cat mai mult la funduletul gol.
Ramo eu nu l-as trezi pe al meu pt baita. Ce bine ca s-a dus roseata.
Anca noi dormim cu bb in camera, el in patut. Avem numai un dormitor. In living doarme sotul, macar el sa se odihneasca. La vara ne mutam asa ca bebe va dormi separat in dormitorul lui.
Mihaela nici Eduard nu vrea sa doarma deloc pe burtica. Noi il tinem pe burta dupa baita la masaj.
Babyzapi, oof colega mea de suferinta. Si noi avem acelasi program. Sper sa nu mai dureze mult si sa se mai relaxeze si la noi situatia.
Iulia felicitari pt micuta crestina.


Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
http://family.webshots.com/photo/2360933530103785880PQnqUK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Buna seara gagici..deabia acum am reusit si eu sa recuperez....botezul a iesit perfect....foarte frumos....astept pozicile si la pun sa le vedeti...am citit atat ca am uitat ce si cui sa mai raspund asa ca intelegeti-ma, deabia am terminat cu curatenia dupa baita de ieri...Leyre a plans la biserica dar l-a restaurant a dansat cu noi si ras toata noaptea...la 5 dimineata am venit acasa si ea avea chef de gangureli...

La restaurant am avut parte de un tratament regesc asa ca recomand oricui restaurantul Noblesse din toata inima...sunt cei mai tari.

Fetelor citind acum cu actele am si eu o intrebare....tatal lui Leyre este cetatean german...cu nationalitate romana stiu ca trebuie sa o declar si in Germania dar trebuie sa ii iau si certif german?...ce cetatenie o sa aiba...mrentionez ca nu suntem casatoriti iar el cand a depis actele pt certificat a folosit doar pasaportul....vreau sa ii fac pasaport...unde il fac?

Pup fetele!!!



Denisa, super mami de Leyre Alexandra 08.11.08

www.flickr.com/photos/32020823@N08/" target="_blank">Fotografii noi cu bombonica mea

Mergi la inceput