Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

pupici la toata lumea. La Moldova ploua.... de nu se mai termina.
Si asa pe ploaia asta noi am fost la control la cardiologie, ca na, aveam programare. Mi-a plans micuta mea.... de nu mai stiam ce sa-i fac. Si in timpul EKG a plans. Pe de o parte am gresit ca am dus-o satula si nu vroia nici lapte nici apa. (Dar daca ea a papat la ora 9.00 urmatoarea masa era la 13 iar Dna Prof avea program pana la ora 11.00). Oricum data viitoare, daca imi reuseste nu ii dau toata portia la o masa... sa vedem.

De rezultate ce sa zic: i-a iesit pulsul 155 (repet in conditii de plans isteric). Deci a scazut (avea 170). Luam in continuare prafulete de Digoxin si mergem la un nou EKG pe 17 martie. Cat despre DSV si DSA vom face o noua echo Doppler dar nu chiar asa repede. Ca cica daca mananca bine, doarme bine si ia in greutate nu pot fi dect semne bune .

Babymom felicitam si noi pt viitoarea realizare profesionala (pot sa-ti scriu pe PM mai multe detalii despre defectele cardiologice ale Elenei, poate ma linistesti un pic? Sau ma aduci cu picioarele pe pamant?)

300 sarumana mult. Asta nu intelegeam daca materialul trebuie sa fie un pic elastic ce sa aleg. Acu' cred ca m-am lamurit.

Anca, pupa Carla dulce din partea noastra. Am ras (sper sa nu te superi) cu lacrimi. Cum statea ea un pic sa se odihneasca si apui tasnea pur si simplu in 4 labute. Dementiala.



Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Ramo eu i-am cumparat lui Edi foarte multe lucruri rosii. Mi se pare ca le sta bine baieteilor cu rosu. Roz inca nu m-am incumetat


Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

iepurila, ma bucur ca sunteti bine!!! copiii oricum plang la chestii din astea...ventuzele alea reci pe ea...

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Iepu, imi pare bine ca mititica ta e bine

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

va pup. imi sunteti asa de dragi. si imi dati asa de mult curaj!!!!

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Iepurila scrie draga PM, ca doar nu trebuie sa-ti ceri voie.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Deci momentatn Alexia roade barele de la satelutza de jucarii s-a saturat

Iepurila ma bucur ca sunteti bine

giulianna super program ..eu inca n-am curajul sa o las mult la baita,poate de aceea nici nu e obosita dupa

Ramo

Anca am uitat sa-ti spun ca e o dulce Carla in filmuletz...nu-mi vine sa cred ca maine aveti 6 luni




laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Voi dati copiilor fier? Am o problema .. sper sa nu fie si doar sa mi se para, dar sa va spun.
De cateva zile, vreo 6, ii dau fier. Cate 5 pic de 2 ori pe zi. Ieri de vreo doua ori, la o ora dupa masa, a varsat un pic, dar foarte putin, asa cat sa zic ca a ragait cu zeama... Azi pe la pranz incercam sa-l adorm si nu vroia neam. Era super marait, daca il puneam in pozitia de dormit urla cu lacrimi, in brate nu vroia, sa se joace nu..etc. Dupa vreo ora de chin, il iau in brate (cam plina de nervi asa ) si intr-un minut a varsat. Dar de data asta nu s-a oprit dupa prima "gura". Avea spasme din alea in burtica ca si cum ii mai venea. Si a mai tras o vomitatura. Bine, cantitativ nu a fost cine stie ce. Dar nu va spun ce vinovata m-am simtit ca m-am suparat pe el ca maraia si nu vroia sa doarma cand el saracu probabil ca nu se simtea bine cu burtica.
Acum, intrebare: vomitatul asta are oare legatura cu fierul ? Ca el n-a mai facut asa niciodata. Sau a vomitat ca s-a agitat prea mult si ca a plans ?
babymom poate ma ajuti si pe mine un pic, te rog !!

claudinna iarta-ma cu supradynul, am uitat !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Laura,

Boo, nicio problema! acum e bine bebe?

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Boo e posibil sa fi varsat de la Fe, pt. ca unele preparate au ca reactii adverse greturi si varsaturi. Eventual intrerupe administrarea o vreme si apoi da-i din nou sau incearca cu un alt preparat.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput