Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinush spune:

fetelor, ce dragi imi sunteti... va citesc zilnic, dar nu postez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

subscriu, subscriu. si daca reusesc sa fac curat, imi ia o saptamana, si cand termin coltul din care am inceput e murdar iar.
teo a inceput sa coloreze pe cearceaf; jucarii, X2, peste tot...
got the picture?

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

vaaaai ce bebe mic-mic-mic... ai mei nu au fost atat de mici niciunul, sigur...
Oricum, super tati... super wrap... super demo. Cine nu stia inca cum se face (de la JulyM ) acum stie...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Andy_Garlo, foarte adevarata poezia...Mie imi place sa fie totul luna si frigiderul plin cu mancare gatita (fac tot felul de chestii ciudate), insa acum doar sterg praful o data pe luna si aspir si spal pe jos o data pe saptamana...in rest...

Mancare fac ca-mi place tare si de obicei cu pruncul in wrap... M-am adaptat ..fac mai multe la cuptor ca sa nu stau cu bebe pe langa aragazul aprins...tocmai am facut o fripturica de mix epure cu vita si legume la cuptor...yummmy...dar mi-a luat fix 15 minute ca sa pregatesc bagatul la cuptor...

Jucari...ma tot trezesc noaptea cu un elefant pe sub mine... Si de unde credeam ca o sa o iau razna...tare bine ma simt...


Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Andy_galro Ohhh nici nu stii tu cat adevar graiesti.M-ai descris!Cel mai rau resimt asta cand vin musafirii la noi si stiu ca poate nu am apucat sa spal luna, sau ca am vase in chiuveta, praf, sau noroi pe gresie la intrare, si nu stiu cum sa fac sa ii intorc din drum cu toate ca stiu ca ma inteleg, dar nu ma prea simt bine dc e casa vraiste.
Am sa printez si eu poezia...super.

Nikole mami de Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Bai mai vreau un bebe asa mic... si s abinevoiasca asa mic sa ramana, ca mie asa-mi plac bebelusii. Ce manutze, ce craci...

a mea ma acopera deja in wrap.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...



Subscriu ... sunt deja nostalgica dupa primele luni (vorbesc de parca ar avea 18 ani)...
Dar parca asa frumos e si acum cand in fiecare zi descopera ceva nou si mai reuseste sa faca ceva (gen...rade la mami, o mangaie pe fata, scoate sunete noi, ma urmareste cu privirea, rade cand ma vede ca pun wrapul pe mine sau cand il imbrac sa iesim afara...) Sunt indragostita iremediabil si pt totdeauna de fi'miu...

Si cand te gandesti ca nu mi-au placut niciodata copiii...

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro
Ia uitati ce poezie am gasit!



cat adevar in aceasta poezie!! superba....!! si cat de mult ni se potriveste! cel putin mie.... care cred ca o sa dorm si eu in curand cu jucariile in pat, ca nu mai stiu pe unde sa le pun.... of, mi-au dat lacrimile, zau... merg sa pup hunii putin si revin! sper sa nu ii trezesc....


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Dya, iti spuneam in cap trecut, ca eu primesc mancare de pomana, spre rusinea, dar si spre fericirea mea.... ne aduce tata mancare gatita in we.... ne ajunge vreo 3 zile.... in rest, gateste sotul sau gatim impreuna cand avem timp. te pup

babytza, multi si de la noi si pentru Valentina maine!!! Sa fie sanatoasa si fericita, sa aiba parte numai de zambete si caldura peste tot unde merge!!! .

preety..... frumoasa rochita.... e noua? si mai frumoasa insa fetita... ca o papusica vie....

ah, si daca o sa am vreodata o fetita (), asa o sa o impachetez, cum a facut tati ala cel dragut! chiar ca faina demonstratia, multumim giulianna!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Ce poezie frumoasa Ma inscriu in club, dar cu o mica exceptie, gatitul....nu stiu, n-am gatit deci...nu-mi lipseste, doar mancarea mamei imi lipseste sau a soacrei sau....a cui o fi, numai sa fie ceva de mancare
La inceput ma trezeam inaintea puiului si incercam sa strang jucarele, hainute, bibe etc si apoi il aduceam pe el in sufragerie, pierdeam o gramada de timp in care as fi putut manca/dus...etc si jucarele parca apareau din senin sa imi fac in ciuda Am lasat-o mai moale
Doar curatenia generala ne mananca sambetele sau duminicile pe care am putea sa le petrecem cu puiul

Am si eu o intrebare a pus cineva bratarica la mana la bebe? Mikul a primit in seara asta o bratarica de la o prietena dar mi-e frica sa i-o pun, sa nu o rupa sa o inghita. E vreo logica in ce zic sau bat campii? Sotul oricum nu ma lasa sa-i pun bratara 'ca-i baiat'

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Multumesc mult gajici
Abea astept sa o pupicesc iar maine, ca in seara asta am albit-o
Si-a pregatit frumos hainutele pentru maine la scoala, bombonelele si sucul

Foarte frumoasa poezia Mai aveam putin si plangeam la sfarsit...ma uit la Valentina , e deja o domnisoara...maine-poimaine pleaca de acasa Deja ii cresc tzaticile Uffffff.....printesa mea creste ....

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput