Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0&feature=related" target="_blank">Demonstratie faina



Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Super tare...mai ales cum ii baga manuta la sfarsit...si ai nostri au fost asa mici?...ce repede trece timpul.


Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

babytza daca as avea cu cine sa-ti trimit ti-as trimite, ca am multa, am adus de la Cj, facuta de unchiul lui barbate-miu... dar daca trimiti tu pe cineva, nu neaparat astazi, cand vrei, iti trimit!!!!

Deocamdata, pup sa treaca pohta!




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Oare cand o sa ma invrednicesc sa mai urc si eu niste poze noi cu Daria, ca mi-e ca o sa ne uite barbatelul nostru frumos de tot!!! O sa treaca pe langa noi pe strada si nu o sa ne recunoasca!!! Deocamdata sa tina minte asta



EDI de giulianna




LE am vazut ca Edi e baiat mare, mananca tot felul, deja e la pireuri!!!! Noi inca pe tzitzi, si mai preconizam vreo 2 luni asa..... dar te prindem noi din urma!!!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Bai mai vreau un bebe asa mic... si s abinevoiasca asa mic sa ramana, ca mie asa-mi plac bebelusii. Ce manutze, ce craci...

a mea ma acopera deja in wrap.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ba eu zic sa creasca sper sa nu te superi Ramoca te contrazic , eu tot cu speranta ca odata mai mare va fi mai usor!!!!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Babymom, din ce stiu eu fasolea produce disconfort la burtica iar citricile ar fi alergene.
Adevarat sau nu, nu prea am de unde sa stiu ca nu le-am incercat.

In schimb am scapat niste alune, ce-i drept foarte putine si nu s-a intamplat nimic.

Si eu am mancat cam orice - carnea de porc o evit din motive ce tin de kilogramele mele in plus, carnea de pui nu prea imi place si oricum contine hormoni, asa ca mananc in principal carne de vita si uneori peste.
Lapte de vaca consum in fiecare dimineata cu cereale.
Fii-mea mai face niste bubite rosii pe fata care trec in ziua urmatoare - dar astea am inteles ca sunt frecvente la bebelusii alaptati la san.

Daca am zis vreo ineptie, te rog corecteaza-ma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

anamona fasolea produce discomfort la... mama la burtica, la bebe n-are a face, ca doar gazele din intestinele mamei nu ajung in lapte. Citricele eu nu stiu sa fie alergene, dar sigur produc accelerarea tranzitului la bebe, ceea ce pana la urma nu e rau mai ales daca face scaune mai rar.

Eu am mancat de toate ( adica varza, mazare, fasole, conopida, brocoli si alte legume considerate "grele", portocale, mere etc. ) tocmai pt. a obisnui copilul cu toate gusturile. Mai putin ceapa si usturoi ca nu sunt preferatele mele, dar dpdv al alaptarii nu sunt interzise nici astea. Am evitat la inceput cacaoa, dar in ultimul timp devorez fara probleme cate o cioco si nu am observat probleme cu somnul lui bebe.

Cat priveste laptele, restrictia se refera doar la laptele dulce nu si la restul lactatelor - iaurt, sana, lapte batut, branza. Cea mai incriminata in aparita problemelor este beta-lactoglobulina.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Babymom vreau sa te intreb si eu ceva: brocoli e permis la bebe la 5 luni si ceva???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Salutari si de la noi!!!
Ia uitati ce poezie am gasit!

In casa noastra, prietene, de vii
Totu-i pe dos, casa-i necuratata
Dar tu stii bine c-aici cresc copii
Iubiti mai mult decat o viata ordonata

Peretii-s plini de urme dragi, fragile
Le vom indeparta noi mai tarziu, cu spor
Facute-s de manute mici si-agile
Ce-acum ne prind cu drag in jocul lor.

Acum cam peste tot sunt jucarii
Dar intr-o buna zi vor disparea….
Copiii nu raman mult timp copii
Si ca adulti curand ei vor pleca.

Atunci vom face curatenie in casa,
Vom fi mai harnici si mai ordonati
Acum insa ne bucuram cu pruncii,
Nu ne permitem sa fim deranjati!


am gasit aceasta poezie si mi s-a parut foarte faina...si adevarata...cred ca o voi scrie pe o placuta si o sa o agat pe usa de la intrare in apartamentsi probabil ca va fi valabila si mai incolo pe cand mai cresc picii nostri.....
de cand il avem pe Andrei in viata noastra nu mai este ordine, avem jucarii peste tot, etc....si de multe ori sunt aproape de o mica/ mare depresie ptr. ca nu reusesc sa fac curat peste tot, sa fie mancare, etc.....DAR pana la urma am reusit sa gasesc asta normal...sa nu mai vreau curatenie bec, oale cu mancare, etc....mai sunteti si altele in situatia asta sau sunt singura care simt ca nu fac fata cum trebuie la toate responsabilitatile?


Andreea de Andrei Petru(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Oho Andy garlo eu sunt prima care iti raspund exact aceiasi situatie ba chiar mai rau cu mancarea am ajuns sa facem greva foamei
Super poezia!!!!!Am copiat-o si eu si o sa o agat undeva!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput