Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Cd Soacra mea a vrut sa i faca cadou la botez o bratzarica de aur nepoatei.Eu i-am zis ca nu are rost sa faca investitii de genul asta, ca nu o sa i pun copilului, care asa se automutileaza singura cu unghile, un obiect nou de mutilare...cred ca si ar face numai zgarieturi, asta daca nu o rupe repede.
Eu asa am simtit!!!Nu mai zic de inghitit!!!

Nikole mami de Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Roxana avem si noi 2 bratarici de la nasa si de la buni, dar nu o punem pana la 2 ani..De revelion i-am bagat-o in buzunar la pantaloni ca m-a rugat soacra sa o aiba in noaptea aia, dar nu la manutza,e periculos. Si nici lantisorul nu il pun inca copilului , sa nu il rupa sau sa isi faca semne cu el pe piele. eu as zice pas momentan. e prea micut pentru bijuterii. Le poate rupe si inghitii sau se strange de gat...Doamne fereste... Si eu ma uit cu jind la ele si abea astept sa le poarte , dar nu e momentul...

Le: i-am pus bratarica la manuta de ziua lui( Sf.Gabriel) de poza si apoi am dat-o jos....

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

La multi ani Muuh !!! Sa fi fericita si iubita si sa ai numai bucurii in viata alturi de cei dragi !!!

Luca de Musette La multe luniteeeeeeeee !!!!!

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Pentru cei 10 anisori ai Valentinei!!!
Mamico ai domnisoara mare deja!!!Sa va traiasca

Nikole mami de Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Seara buna,

Ne pregatim si noi pentru "marea diversificare" cu multe emotii, incepem duminica. Tic tac tic tac....se apropie...

Puteti sa imi spuneti de unde se pot cumpara produse bio? Habar nu am, e vreun stand special prin supermarketuri? Sau nu se gasesc acolo?...

a...si mai vroiam sa scriu ce mi-a spus pediatra apropos de suculetul de fructe: nu se da copilului mai mult de varsta in luni X 10 ml / zi (la 6 luni, de exemplu, nu mai mult de 60 ml/zi)

LE: am nimerit IAR scutece pampers cu elastic...LE URASC!!!

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Tina la 3 anisori

Corina succes cu diversificarea !!!!! Pofta mare la papica
Produse bio am vazut atat in farmacii cat si la supermarket-uri.

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Babytza La multi ani!!!Tinei sa fie sanatoasa, fercita si sa va aduca numai bucurii!!!
Ah si inca ceva vroiam sa iti spun demult daca as fi avut fetita ar fi chemat-o Valentina, imi place tare numele asta!!!
Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

La multi ani Tinei! si multe, multe
E tare frumusica si la 3 anisori. Ce trece timpul!



Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27
Doar curatenia generala ne mananca sambetele sau duminicile pe care am putea sa le petrecem cu puiul

Am si eu o intrebare a pus cineva bratarica la mana la bebe? Mikul a primit in seara asta o bratarica de la o prietena dar mi-e frica sa i-o pun, sa nu o rupa sa o inghita. E vreo logica in ce zic sau bat campii? Sotul oricum nu ma lasa sa-i pun bratara 'ca-i baiat'


CD27 subscriu la curatenia asta bate-o vina
Mai incerc sa fac eu una alta in cursul saptamanii dar cu bebe in brate nu ma incumet la sters praful sau sa folosesc produse de curatat mirositoare.

Tot zic ca iau o menajera dar nu gasesc pe nimeni sa vina in afara Bucurestiului, basca am 2 caini liberi in curte.
Daca fetele din Militari stiu pe cineva care sta in zona si nu ii e frica de caini, raman recunoscatoare!

Cat despre bratari - eu una nu sunt pro bijuterii la copii. Ei sunt frumosi naturali, neimpopotonati. Eu Theei nici cercei nu ii pun. daca o sa primeasca sa ceva la botez, o sa ii pastrez pana cand va fi mai mare si va putea sa decida singurica. Banuiesc insa ca in cazul bratarii va fi cam tardiv din cauza marimii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Babytza la multi ani Valentinei! si feliciatri pentru copii tai minunati!

Mergi la inceput