Sunt romanii niste mancai?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Asa e. De aia n-am avut eu 45 de kg decit prin adolescenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Ca tot adusera-ti vorba de diete, grasi, slabi...mi-am adus aminte de o chestie auzita la Tv care pe cat de funny se vrea pe atat e de adevarata: "Jumatate din po****tia globului moare de foame iar cealalta jumatate e la dieta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela P

Ca tot adusera-ti vorba de diete, grasi, slabi...mi-am adus aminte de o chestie auzita la Tv care pe cat de funny se vrea pe atat e de adevarata: "Jumatate din po****tia globului moare de foame iar cealalta jumatate e la dieta."








Sanziana , unde ai gasit tu ca esti supraponderala? Ca eu tot calculez imc-uri si ai 21 si ceva.
Acum eu nu stiu de ce va afecteaza pe unele dintre voi atat de tare faptul ca in America obezitatea este o problema...sincer...
Nu e de ieri sau de azi chestia ata , este de mult timp.
Si la mancaruri se gasesc prin magazine nici nu ma mir sincerasa fiu.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Xio,

Dupa ce am aterizat in America, la primele telefoane sau e-mailuri cu cei de acasa toti ma intrebau cum e cu grasii, subculturatii si mancarea proasta. Parca tot asta vroiau sa auda.
Daca le-am zis ca am vazut si tipe elegante (cine merge seara in George Town, DC poate sa confirme asta) si am gasit magazine cu mancare excelenta, ca nu am vazut multi grasi.. nu prea le convenea..

Era un fel de: lasa-ne pe noi astia de aici sa iti spunem cum e cu America. Ca stim din auzite sau ca a fost un vecin in vizita la frac'su si venit acasa scarbit de fast-foodu' americanilor. Sau au fost parintii lui Ionel si au slabit 10 kile ca nu au putut manca gunoaiele lor.. etc

In fine, ce vreau sa zic e ca nici de Ro nu mi-ar conveni sa vina cutare american si sa imi zica ca statisticile spun ca suntem majoritatea niste corupti, ca tinerii dau spaga ca sa intre la facultate, ca suntem o natie de necivilizati sau nespalati.

Si sa vina un roman sa ii spuna stai dom'le ca nu suntem toti chiar asa, da americanu sa o tina intr'una 'pai degeaba ca peste tot scrie de voi ca sunteti o natie de neciopliti'.

Apropos de sondaje da un search pe google si vezi ca in 2006 a fost facut un sondaj cu 'the rudest city in the world' si pe locul doi e Bucurestiul - dupa Mombai. No, explica-le ca totusi nu suntem chiar asa necivilizati. :)

Si pentru cei care aveti o parere generala proasta despre America (nu putini din cate observ) nu uitati ca America o experimenteaza fiecare intr-un mod personal, una e America vazuta in vacanta cand nu prea vrei sa cheltui pe mancare ca vrei sa duci suveniruri acasa si iti permiti papa doar la fast food, alta e America cand te invarti in lumea buna, sau e alta America pt unul ce locuieste intr-o suburbie plina de mexicani obositi.









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

Citat:
citat din mesajul lui Mindy

M-am uitat la albumul lui Sinzi dar nu am dat de ea,
in schimb am dat de asta
http://good-times.webshots.com/photo/2127765470101701233ephWCs

Sinzi, e sotul? Am voie sa fac neste complimente? :-)

Da...
Go ahead!!! Dau si BMI??



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,






E good looking!
Te poti lauda cu doi flacai pe cinste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

Ionica, stii de fapt ce inseamna obezitate in statistici?
ex: io la 1.60cm am trecut de 55kg sunt supraponderala si intru in statistici...peste 60kg obeza...si pe bune ca am avut si 63kg si nu eram gravida - doar obeza








Pai nu te supara pe mine, dar la 160 cm, 55 de kg mi se par f mult. Eu de exemplu am 160 cm si am acum 47 de kg si am avut chiar si 42 de kg, atunci inradevar eram exagerata....dar acum sunt tocmai bine, ba chiar am si burtica putin...deci nu sunt bat..iar la inaltimea asta inca 8 kg in plus sunt f multe....Eu am avut 64 de kg exact inainte sa nasc si luasem 19 kg.


Eu cred ca glumesti!Cum sa fie cineva care are 55kg la 1.60 grasa!Este foarte bine,in functie de conformatia corpului poate sa aiba si mai mult si tot ar arata bine!
Bine,asta e parerea mea,de grasa[:D

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:



DA ,la 1.60cm, ideal este 49-50kg si nu mai mult de 25%grasime,deci intri in statistici ca si supraponderala.


Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

Ionica, stii de fapt ce inseamna obezitate in statistici?
ex: io la 1.60cm am trecut de 55kg sunt supraponderala si intru in statistici...peste 60kg obeza...si pe bune ca am avut si 63kg si nu eram gravida - doar obeza








Pai nu te supara pe mine, dar la 160 cm, 55 de kg mi se par f mult. Eu de exemplu am 160 cm si am acum 47 de kg si am avut chiar si 42 de kg, atunci inradevar eram exagerata....dar acum sunt tocmai bine, ba chiar am si burtica putin...deci nu sunt bat..iar la inaltimea asta inca 8 kg in plus sunt f multe....Eu am avut 64 de kg exact inainte sa nasc si luasem 19 kg.


Eu cred ca glumesti!Cum sa fie cineva care are 55kg la 1.60 grasa!Este foarte bine,in functie de conformatia corpului poate sa aiba si mai mult si tot ar arata bine!
Bine,asta e parerea mea,de grasa[:D

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea


Sophia 2ani 06.09.06
+32
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Hey, cum faceti calculul asta cu procente de grasime si kilograme ideale in fc de greutatea actuala? sa stiu si eu in ce categorie ma incadrez si ce procentaje de grasime posed:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Aici este un calculator de indice de masa corporala,si la ce-a zis sanzi,160 cu 55 se incadreaza perfect,are 21,5 si ideal este intyre 20 si 23,deci nu e grasa!
http://www.sanatate.org/teste/imc_metric.php

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Oh my goodness!!! am folosit tabelul...asta a fost momentul adevarului, stiam ca ceva e in plus dar nici chiar asa...
merci! trebuie sa mi-l salvez pe desktop .

Eu credeam ca cele 8 kile in plus la inaltimea mea(175) nu ma fac sa intru in categoria supraponderalilor.
adevarul e ca mereu am fost mai grea pe cantar decat dupa 'ochi', inclusiv cand eram ultra slaba numai oase, aveam kile multe. Am cioante grele..

Mergi la inceput