Sunt romanii niste mancai?

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

Citat:
citat din mesajul lui ionica

AB,
Ce vrei sa spui ca in nord america se mananca bine?
Se mananca oribil de prost,nu-i nevoie sa astepti sa fii servit ca sa intelegi acest lucru ,oamenii sunt bonlavi si obezi ,mie mi s-a facut rau in Florida pe plaja,am crezut ca sunt in disneyland-ul obezilor,beark.

Poate tu mananci bine,dar majoritatea mananca prost si mult.




Sophia 2ani 06.09.06
+32
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy



Mai nu stiu pe ce plaja ai fost in Florida...dar eu sunt frustrata pt ca aici majoritatea femeilor si barbatilor sunt foate "fit"!!! Mai ales pe plajile din Miami!!!!(speram sa fiu printre cele mai subtirele...si constat cu dezamgire ca nu e asa!!!)


Ionica, sa-mi faci si mie cunostinta cu majoritatea aia cand o mai vezi, ok? merci.

Sanzi, florida ca florida, stii ca am fost vecine cativa ani si, deci, ma exprim in cunostinta de cauza cand iti dau dreptate, dar sa vezi california nenica! creca e statul mondial al sportului si fitnessului, incredibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty78

=
Iar la copii este luata in calcul si inaltimea, nu numai greutatea.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario


Nu...nu este luata in calcul si inaltimea...asa cum nu e luata in calcul nici masa osoasa




“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si nu , nu ma supar cand spui ca 55kg este mult la 1.60m ...si mie mi se pare putin 47kg (de fapt in statistici de la 49kg la 1.60 esti subponderal), probabil ca la 42kg esti la polul opus obezitatii dupa statisticile lor



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

LOL, daca la 55 kg esti supraponderala (sau obeza?) eu ma retrag din discutie si va spun ca toti americanii sint niste obezi. Am zis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Voi ati vazut pozele lui Sinzi? Pai daca fata asta e supraponderala, atunci are Ramona dreptate si toti americanii tre' sa treaca la dieta.
Eu recunosc ca mi-ar fi rusine sa defilez pe plaja, nu pot sa renunt la dulciuri, asta e. Neam de mancau :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Bey ce spor au americancele la scris
.. Monopolizam forumu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

M-am uitat la albumul lui Sinzi dar nu am dat de ea,
in schimb am dat de asta
http://good-times.webshots.com/photo/2127765470101701233ephWCs

Sinzi, e sotul? Am voie sa fac neste complimente? :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Sinzi ouch! Hai mai Mindy, mai cauta ca dai si de Sinzi.
Asa e Musetto, Sinzi e super. Pai daca o criticam pe ea...
Eu vorbesc de asteptari realiste, nu de manechinele lui Victoria's Secret.
Oricum, daca ai 45 de ani si 45 de kg (la o inaltime normala) eu zic ca esti cam sfrijita...
Aveam la un moment dat o discutie cum ca odata cu virsta trebuie sa mai scurtezi din par pe motiv ca nu da bine sa fii o baba cu pletele in vint.
Tot asa e si cu kg astea, cred ca e OK, chiar recomandat sa mai pui cite unul de la un moment dat. Sa nu sperii lumea, nu de alta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mindy

M-am uitat la albumul lui Sinzi dar nu am dat de ea,
in schimb am dat de asta
http://good-times.webshots.com/photo/2127765470101701233ephWCs

Sinzi, e sotul? Am voie sa fac neste complimente? :-)

Da...
Go ahead!!! Dau si BMI??



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Da Ramona...devi ca o smochina...cu cat esti mai slaba cu atat mai zbarcita...mai grasa...mai intinsa

Oricum...nu vb numai de greutate raportata la inaltime...e normal ca fiecare persoana in parte (chiar daca impartasc aceiasi inaltime) sa aiba mai multa/putina masa osoasa, muschii mai mult/putin dezvoltati...si atunci atarna la cantar fara sa fie mai grasa neaparat!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput