Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Hello, fetelor!

Inca o cafea virtuala, asa, dupa masa de pranz.

Eu am gatit bun, a mancat Mariuca excelent si acum doarme, de vreo juma' de ora. Am apucat sa citesc tot, bun venit noilor burtici!

Cu greata ma descurc destul de bine, in conditiile in care sunt obisnuita de acum 2 ani... dar cu durerile de spate, care persista si saptamana asta, muuult mai greu. La Mariuca nu le-am avut nici macar in ultima luna, acum nu stiu ce se intampla... dar de cand ma trezesc cam pana pe la pranz, si apoi seara din nou. Dar de data asta, nu ma dor sanii. Deloc.

Maine plecam pana la parintii sotului meu si ne intoarcem joi seara, iar vineri mergem la primul control cu medicul meu. Azi ar fi trebuit sa iau rezultatele primelor analize de sange si urina, dar nu cred ca ajunge sotul meu la policlinica.

Intreba o graviduta de primele analize. Mie mi le-a dat medicul de familie imediat cum am anuntat-o ca sunt insarcinata. Sambata mi-am facut testul, iar miercuri dimineata am fost sa le fac. Eram in saptamana a 7-a.

Cafea, tigari si alcool, am vazut 3 topic-uri.
La mine e asa: cafea - clar!! Numai ca peste tot unde am citit, scria ca trebuie redusa la una mica pe zi. Eu beam 2 scurte cu lapte, acum am redus la una scurta cu lapte mai mult. Si la Mariuca am facut la fel si nu au fost probleme.

Tigari: clar nu in sarcina! M-am lasat de 4 ori pana acum. O data 4 luni, a doua oara 8 luni, cu Mariuca 1 an jumate' - inainte sa raman insarcinata cu ea pana cand a implinit ea 7 luni (cu toate ca n-am alaptat-o). Acum fumam de anul trecut din august, deci de 5 luni. Mi-am facut testul, am iesit afara cu ai mei, sa sarbatorim, si i-am dat pachetul de tigari mamei mele. NU simt nevoia, pentru ca am un scop extrem de clar. Nu fumez pentru ca nu vreau sa ii fac rau cu mana mea copilului din burtica. Nu il aduc pe lume ca sa imi bat joc de el inca din burta.

Alcool - extrem de rar oricand. Mai beau de ziua mea un Bailey's sau din an in Paste, la sarbatori nu beau decat rar vin fiert, alt alcool deloc.

Gata... ca m-am intins ca o placinta!

Va doresc o saptamana excelenta si usoara! Ne vom revedea cu bine pe vineri seara sau sambata!

Succes fetelor care sunt cu 13 februarie pe calendar, sa fie totul bine pentru noi toate! Va imbratisez!

Creata 1 cu Creata 2 si bebe 2 pe drum (8+)
NOU!! Poze in studio
Poze Mariuca
www.youtube.com/profile_videos?user=uic9999" target="_blank"> Filmulete Mariuca
NOU! Blogul Creata la patrat
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Miillyy, zilele trecute ma uitam pe pozele tale si nu-mi venea sa cred ce frumoasa esti si ce superb e Mihnea! Tu nu cred ca ma stii, ca nu am mai scris pe la strumfi de cand eram insarcinata. Ma bucur ca o sa fim colege de odisee si aici!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 9+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Astazi am reusit si eu in sfarsit sa imi fac toate analizele, ca tot vorbeati de ele. Sa-mi fie rusine ca am amanat atata! Mi-au luat 6 eprubete de sange, intrasem in panica sa nu lesin pe acolo. Dar am avut o surpriza placuta ca cei de la mine de la serviciu au incheiat asigurare cu Medlife-ul si absolut toate analizele au fost gratuite. Inclusiv eco morfologica 4D este gratuita. M-am scos!!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 9+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Multumesc, cristina_ana! Sunt foarte emotionata cu bebe 2 ....parca nu eram chiar pregatita de vestea asta. Eu ma asteptam sa raman greu insarcinata avand in vedere ca pe Mihnea l-am asteptat 2 ani .... Trebuie sa ma mobilizez sa-mi fac prima programare la doctor si analize etc.



M. cu Mihnea
http://picasaweb.google.com/mylenna2010/Mihnea#5299212513804209346 si fericita 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Monica , o sa-ti dau intr-un pm datele mele , dr si spitalul.. , sa completezi la mine in listutza .

Julie , bafta la primul control , si sa fie totul ok !

Selen , cel mai simplu da un search despre "fibrinogen" si afli tot ce te intereseaza . Intra pe sfatul medicului.ro , scrii in casutza aia "fibrinogen" , si da-i cautare . Inca poti baga si valoarea la analiza , si iti da exact ce si cum ..







6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Miillyy, pai ce sa mai zic eu, ca nici prin cap nu imi trecea ca sunt insarcinata! La mine a fost o ovulatie aiurea, si vestea m-a luat tare prin surprindere. Dar acum m-am obisnuit cu ideea si de-abia astept sa-i vad pe puii mici jucandu-se impreuna!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 9+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie_Me spune:

anaconda2 multumesc! Doamne-ajuta sa fie totul ok!

Am apucat sa citesc si eu din urma...pentru ca in week-end am facut pauza de calculator......
Va tin pumnii burtici sa iasa toate analizele bine si sa fie bebeii sanatosi!
Eu primul set de analize l-am facut inainte de a ramane insarcinata...ca sa fiu sigura ca e totul ok...Sa vedem ce mai urmeaza de-acum inainte...

Intr-adevar Miillyy, sunteti superbi amandoi si tu si Mihnnea!

Creata..ma intrebai saptamana trecuta unde nasc...Uuups ..habar nu am..deocamdata vreau sa vad cum e medicul la care merg...daca lucreaza si la un spital de stat etc..eu merg la Medlife pentru moment...

cristina_ana mare noroc cu abonamentul..si noi avem de la serviciu, dar in nici un caz nu am atatea gratuitati...doar 20% reducere si unele controale gratis...Dar, ma rog...decat nimic..e bine si asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Ovulatie aiurea? Parca spui numele meu .... Eu nu stiu ce e aia ovulatie " normala"!

Sunt putzin ingrijorata ca vreo 3 zile, in jur de 14 ianuarie, am avut o inflamatie la ochi si am folosit niste picaturi oftalmologice cu antibiotic TOBREX- sper sa nu fie probleme cu bebe. Ce ma enerveaza e ca eu in mod normal nu iau medicamente deloc ... uff


M. cu Mihnea
http://picasaweb.google.com/mylenna2010/Mihnea#5299212513804209346 si fericita 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Miillyy este absolut SUPERB Mihnea. Bravo sa mai faci copii ca ies tare frumosi . Te-am bagat si in listuta.

anaconda, eu te bagasem si pe tine cu dpn 6.10 ca ai scris tu undeva. Astept datele sa completez

Julie_Me astept si de la tine completari la date



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 8+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna ziua dragele mele

Bun venit noilor burtici si o sarcina usoara si fara probleme.

Eu sunt fericita ..azi imi schimb iar semnatura...deoarece am terminat 8 saptamani.
Este adevarat ca de acum riscul pierderii sarcinii se diminueaza semnificativ?

Va pup si sa aveti o saptamana usoara!

Dana 8+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput