Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Julie_Me spune:

Monica multumesc pentru atentie...

deci ar fi cam asa DN: 12.07.1980, UM: 30.12.2008, DPN: 6.10.2009...Deocamdata atat...

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

creata- drum bun si te asteptam vineri!
bun venit noilor gravidutze si o sarcina cat mai usoara.
cristina-ana- chiar cat te-ai scos! Bravos...desi banuiesc ca pe undeva platesti cu varf si indesat aceasta asigurare



Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 9+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Julie me, tu la ce medic mergi de la Medlife? Eu o sa ma duc la Mirela Popa. Mi-am ales un medic de acolo pentru ca si consultatiile intra in abonamentul gratuit si am zis sa profit.
Miillyy, nu prea cred sa afecteze cu ceva picaturile de ochi. Stai linistita ca o sa fie totul bine cu bebe!
Danuta, asa e, dupa sapt 9 riscul de a pierde sarcina se reduce semnificativ

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 9+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie_Me spune:

cristina_ana eu deocamdata merg la Dr. Luiza Dincaref...Sper sa fie ok...nu pot spune ca am auzit prea multe despre ea, dar pana acum ne-am inteles ...

Daca mai sunt burtici care merg la dna Dr. Dincaref le rog sa imi spuna parerile lor

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Buna ziua burtici!

Din lipsa de timp si de net acasa abia azi am reusit sa va citesc pe diagonala. Am avut un weekend trist pentru ca bunica mea s-a dus la DD si ieri am fost la inmormantare. Si vremea plange dupa ea, ca era tare dulce si buna la suflet. Nu am apucat sa ii spun ca mai vine un bb insa mi-e sufletul impacat ca s-a bucurat putin de primul ei stranepot, Raresucul meu.

Azi samburelul implineste 6 sapt si sunt tare nerabdatoare sa ne asiguram ca totul e unde trebuie si cum trebuie la controlul de pe 13, de vineri.

Bun venit noilor burtici! Va doresc sa aveti sarcini usoare, fara probleme si nasteri de bebelushi sanatosi!


Ramona 6 sapt.

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie_Me spune:

Ramona...ne pare rau pentru pierderea ta...

Iti tinem pumnii pentru controlul de vineri!


5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

ramo o pentru bunica ta.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 8+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

La temele lansate raspund si eu pe scurt:

Vopsitul in timpul sarcinii: eu chiar nu ma mai vopsesc desi cochetam si eu prin 2005 cu ideea. Imediat dupa nasterea lui Rares mi-au aparut vreo 3 fire de par alb pe care le-am smuls efectiv si nu au mai indraznit sa apara. Pentru burticile care chiar nu pot renunta la vopsirea parului am un singur sfat: amanati vopsirea macar dupa ce treceti cu bine de primul trimestru de sarcina, si incercati sa folositi vopsea Henna care nu intra in structura profunda a firului de par.

Fumatul in timpul sarcinii: sunt nefumatoare, dar la serviciu ma intoxica colegii cu varf si indesat. Rares a fumat in utero cat pentru toata vietisoara lui. Este unul dintre cele mai grave lucruri pe care i-l puteti face puiului de om chiar din pantecele vostru. Daca sangele vostru nu se oxigeneaza, nici cel al puiului nu va primi oxigen ci alte mii de substante cel putin nocive.

Alcoolul in timpul sarcinii: exclus total. Daca in viata normala serveam ocazinal cate un pahar de ceva cu alcool, acum nici nu vreau sa ma gandesc la asta (poate poate daca Doamne fereste ma apuca cate o pofta de visinata, atunci nu stiu ce voi decide...)

Cafeaua in timpul sarcinii: dr. recomanda in cazul unei hipertensiuni cate o cafeluta buna dimineata. Pe principiul asta am mers si la Rares si totul a fost minunat. Tensiunea de aviatoare: 11 cu 6... e bine nu?


Ramona 6 sapt.


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Va multumesc mult pentru sustinere

Ramona 6 sapt.


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Multmumesc pt raspunsurile legate de testul de sange.
Ma duc si eu saptamana viitoare sa mi le fac.Oricum eu zic ca e ok, important e sa le am pe cand ma duc la urmatorul control la gine...asta fiind pe la sf lunii.
Ramona imi pare rau pt pierderea suferita. In privinta sfaturilor date legat de alcool, tutun vopsitul parului, sunt intrutotul de accord cu tine. Eu una am avut pofta de bere...si am luat o gura fiind incurajata si de ai mei ca nu are absolut nimic(o singura gura).Bafta la controlul de vineri!
Danuta, chiar nu stiu ca daca treci de 8 sapt riscul de a pierde sa fie scazut...mie mi-a zis doctorul ca e risc major la 4, 8, 12, 16 sapt...nu stiu cat e de adevarat...
Am o alta intrebare...ieri am fost cu sotul meu la restaurantul japonez...si mi-a fost foarte pofta de sushi..si am mancat 4 bucati...voi ce ziceti are ceva?(acum am citit si nu e voie cica peste crud, bine sushi nu are bucati f mari de peste...)
KIKI6+

Mergi la inceput