Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

ce greseala....am uitat sa imi schimb semnatura...si chiar aseara ma gandeam ca am trecut cu bine si de saptamana 8

Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 9+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie_Me spune:

Buna fetelor !

Monica iti multumim ca ne-ai adaugat in listuta :)

ViK bine ai venit printre burtici !
Si eu sunt bine..la fel ca si pana acum..fara greturi Saptamana asta merg cu burtica la primul control, sa ne tineti pumnii fetelor !

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Buna dimineatza burtici!

Mama, ce-am mai dormit ieri! si ce bine a fost

Mi-am mai facut si eu niste analize suplimentare...ce a putut sa-mi dea dr de la cmu fara sa bata la ochi....si anume tsh pt glanda, care mi-a iesit bine, si fibrinogen, vsh si timp de coagulare....ceea ce ma ingrijoreaza sunt valorile la fibrinogen (486, cand limita maxim este 400) si la vsh ( 43 la 1 h, limita maxima fiind 12 si 75 la 2h, limita maxima fiind 20)........despre vsh am citit ca se mai intampla ca la femeile insarcinate sa fie valori mai mari (desi parca sunt prea mari!), dar ramane fibrinogenul.......

voi v-ati facut aceste analize, stiti ceva de ele??

va pup!

ursuletzul nostru

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzam spune:

Vreau si eu pe listuta
DN 18.10.1981 UM 15.12.2008 DPN 25.09.2009
merci mult
toate gravidutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Esti in listuta ancutzam



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 8+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Salut burtici!
Multumesc mult Monicai(am inteles ca ea se ocupa de lista aceasta)ca a fost asa prompta si m-a si adaugat!
Si noi suntem bine. Dimineata am ceva greturi...nu exagerate...si mai ales atunci cand ma spal pe dintide la pasta de dinti...in rest totul e bine.
As vrea sa va intreb voi cand v-ati facut analizele de sange? Adica, cam in a cata saptamana? Eu inca nu le-am facut, dar le-am programat pe sapt. viitoare.
Va pup si sa ducem cu bine bebei din burtica!
Doamne ajuta-ne!
KIKI 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui septoct2009

Mai am o rugaminte catre fetele care fac capitole. Va rog frumos sa treceti si linkul catre capitolul ce tocmai s-a incheiat. E pacat sa le pierdem. Dupa ce nastem sigur o sa vrem sa ne aducem aminte cum a inceput totul si ce griji ne faceam etc



Ok.

ALBUM

de sus - 18.01.2009 , de jos - 28.01.2009 , de sus - 04.02.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + IUSTIN sau IUSTINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzam spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Esti in listuta ancutzam



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 8+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata




merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

buna burtici!
ce faceti?eu ma simt ceva mai bine parca.nu ma mai doare asa rau burtica doar cand tusesc sau stranut.greturi am dar cel putin nu mai vars.nu zic hop ca mai e destul.macar sa scap de raceala.

am emotii ca vineri ma duc la control prima data.oare voi auzi ceva?
sunt atat de speriata de parca nu as mai fi fost insarcinata niciodata!

am o stare de somnolenta permanenta.da fimea nu intelege si tb sa ma joc nonstop cu ea

am uitat sa va zic nasc la elias cu dr cristian andrei.
si pe daria tot cu el am nascut-o.

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!

Gabby cu bebe 2!!!si Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Dragi gravidute,

Cu mare drag ma alatur voua.

Va rog sa ma treceti si pe mine in listuta: DN:24.02.1978, UM: 24.12.2008, DPN: 30.09.2009. Noi mai avem deja un baietel minunat-Mihnea Gabriel si suntem entuziasmati de noua sarcina.


M. cu Mihnea
http://picasaweb.google.com/mylenna2010/Mihnea#5299212513804209346 si fericita 6+

Mergi la inceput