Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,(12)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Am studiat ofertele de la agentia locala pentru luna iunie (copil 12 ani) si am gasit vreo 3-4 mai ieftine si mai bunicele :
In ordinea preturilor(de la cel mai mic la cel mai mare AI):Grand Hotel Varna
Grand hotel Sunny beach
Imperial -Sunny Beach
Miramar-Obzor
Imperial si Miramar au cam acelasi pret .Vreau sa schimb statiunile desi in Nisipuri am gasit oferte bune dar am fost acolo si in Albena anul trecut.Doresc sa merg undeva sa nu ma plictisesc : mici excursii ziua sau distractii,viata animata noaptea dar undeva unde sa pot intra cu sotul si fetita .Nu ma prea pasioneazaza shopingul.Ce imi recomandati din hotelurile mentionate ?(mentionez ca am gasit si alte oferte bune dar nu aveau gratuitati pentru copil mai mare de 12 ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Corina, de Dida e vorba ? E super fata asta , o dulceatza. Anul trecut era la animatie adultzi. Ea m-a ajutat sa merg la piscina incalzita din Bay . Noua ne-a placut mult si Galia, care era in echipa de animatie copii. Uite-le aici.

Caramel, sa le transmitzi te rog si de la noi Didei si Galiei din echipa de animatie de la Matei si mami care era cu Ilinca in mai anul trecut cand am fost acolo! Sigur ne tin minte daca le spui ca am fost tot cum mergeti voi acum si aveam burtoiul cu mine . Si sa le spuneti ca venim sa le pupam personal la sfarsitul lui iunie .


pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Gata fetele, s-a notat!Dida si Galia.
Sper sa mai fie acolo cand ne ducem noi.
Abia astept, mai avem 3 saptamani si plecam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moatza76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dimalexia

Buna!
Ma alatur si eu celor ce merg in concediu la bulgari in vara asta.
Anul trecut am fost in Albena la Kaliakra si a fost foarte bine.Am fost cu 2 copii de 7 si de 1 an si totul a fost ok.
Din pacate, anul acesta nu am mai gasit camere libere, asa ca m-am reorientat. Vreau sa rezerv pentru Hotel Obzor Beach & Izgrev de la Nisipurile de Aur. A fost cineva?? Ce imi puteti spune?

Dimalexia
Sebastian


Dimalexia,

La Kaliakra superior toate camerele sunt cu vedere la piscina, mare , plaja ? Pe partea spre padure nu exista camere ?
Ai pus ceva in voucher( leva, euro ) la receptie pt o camera buna?

Multumesc de info,
Moatza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moatza76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aurora56

Am studiat ofertele de la agentia locala pentru luna iunie (copil 12 ani) si am gasit vreo 3-4 mai ieftine si mai bunicele :
In ordinea preturilor(de la cel mai mic la cel mai mare AI):Grand Hotel Varna
Grand hotel Sunny beach
Imperial -Sunny Beach
Miramar-Obzor
Imperial si Miramar au cam acelasi pret .Vreau sa schimb statiunile desi in Nisipuri am gasit oferte bune dar am fost acolo si in Albena anul trecut.Doresc sa merg undeva sa nu ma plictisesc : mici excursii ziua sau distractii,viata animata noaptea dar undeva unde sa pot intra cu sotul si fetita .Nu ma prea pasioneazaza shopingul.Ce imi recomandati din hotelurile mentionate ?(mentionez ca am gasit si alte oferte bune dar nu aveau gratuitati pentru copil mai mare de 12 ani).

poze1
poze munte 2007



Aurora56,

Am fost eu anul trecut la Imperial- SunnyBeach. Mancare -OK ! Camera -super -un pat matrimonial enorm, o canapea extensibila pt copii- 2 balcoane! Piscina - spatioasa, piscina pt copii - OK! Singura problema - distanta pana la plaja: cam 400 m prin dunele de nisip !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Buna fetelor,

am si eu o intrebare, daca a fost cineva la hotel Madara, stiti cumva daca au patuturi pentru copii?

Multumesc.

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello !

Ne-am hotarat si noi tot pentru Bulgaria si anul acesta !
De data aceasta vom merge pe varianta Duni - unul intre hotelurile de acolo - probabil Holday Village...pana la sfarsitul saptamanii ne hotaram !




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui moatza76

Citat:
citat din mesajul lui dimalexia

Buna!
Ma alatur si eu celor ce merg in concediu la bulgari in vara asta.
Anul trecut am fost in Albena la Kaliakra si a fost foarte bine.Am fost cu 2 copii de 7 si de 1 an si totul a fost ok.
Din pacate, anul acesta nu am mai gasit camere libere, asa ca m-am reorientat. Vreau sa rezerv pentru Hotel Obzor Beach & Izgrev de la Nisipurile de Aur. A fost cineva?? Ce imi puteti spune?

Dimalexia
Sebastian


Dimalexia,

La Kaliakra superior toate camerele sunt cu vedere la piscina, mare , plaja ? Pe partea spre padure nu exista camere ?
Ai pus ceva in voucher( leva, euro ) la receptie pt o camera buna?

Multumesc de info,
Moatza)


Iti raspund eu: Camerele de la Kaliakra sunt numai cu vedere la mare, alte nu-s. N-am fost atenta unde ai scris : Kaliakra superior sau standard, ptr ca la standard sunt unele camere spre piscina hotelului, altele spre piscina hotelului de alaturi( Dobrotita parca), toate au vedere si spre mare, iar la superior toate camerele au vedere la mare.
De pus ceva in voucher...noi n-am pus, dar nu cred ca merge ptr ca am impresia ca toate camerele sunt repartizate inainte, nu poti schimba nimic. Si sa-ti dau un exemplu: am auzit o discutie la receptie, erau o familie de romani si le daduse camera la parter. I-au dat aluia ceva si n-au putut sa schimbe nimic, hotelul era plin si le explica ca n-are ce sa faca.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

La hotel Madara nu a fost nimeni? Sa-mi poata spune cateva impresii?

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrufl spune:

Stie cineva care mai sunt taxele la vama Giurgiu? Sambata plecam si am avea 2 variante. S-o luam pe la Giurgiu, sau sa trecem cu bacul pe la Calarasi.

Mergi la inceput