Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,(12)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Andrufl, anul trecut se platea doar taxa ptr pod, nu mai retin exact, aprox 30 ron. Si mai trebuie platita vigneta la bulgari, 6 euro, nici asta nu mai tin minte exact.

Drum bun si te asteptam cu impresii!

Kid, am niste cunostinte care au fost anul trecut la Madara, sunt tineri, n-au copii. Au fost multumiti de servicii si de cazare, n-am intrat in amanunte ptr ca nu m-a interesat, stiu doar ca le-a placut. Te-ai uitat pe Tripadvisor, Holidaycheck,am fost acolo ?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

roxana c. Multumesc mult pentru linkuri, nu stiam de ele. Am vazut ca parerile sunt impartite, vom vedea acolo ce si cum, eu sper sa fie bine.

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moatza76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.

Citat:
citat din mesajul lui moatza76

Citat:
citat din mesajul lui dimalexia

Buna!
Ma alatur si eu celor ce merg in concediu la bulgari in vara asta.
Anul trecut am fost in Albena la Kaliakra si a fost foarte bine.Am fost cu 2 copii de 7 si de 1 an si totul a fost ok.
Din pacate, anul acesta nu am mai gasit camere libere, asa ca m-am reorientat. Vreau sa rezerv pentru Hotel Obzor Beach & Izgrev de la Nisipurile de Aur. A fost cineva?? Ce imi puteti spune?

Dimalexia
Sebastian


Dimalexia,

La Kaliakra superior toate camerele sunt cu vedere la piscina, mare , plaja ? Pe partea spre padure nu exista camere ?
Ai pus ceva in voucher( leva, euro ) la receptie pt o camera buna?

Multumesc de info,
Moatza)


Iti raspund eu: Camerele de la Kaliakra sunt numai cu vedere la mare, alte nu-s. N-am fost atenta unde ai scris : Kaliakra superior sau standard, ptr ca la standard sunt unele camere spre piscina hotelului, altele spre piscina hotelului de alaturi( Dobrotita parca), toate au vedere si spre mare, iar la superior toate camerele au vedere la mare.
De pus ceva in voucher...noi n-am pus, dar nu cred ca merge ptr ca am impresia ca toate camerele sunt repartizate inainte, nu poti schimba nimic. Si sa-ti dau un exemplu: am auzit o discutie la receptie, erau o familie de romani si le daduse camera la parter. I-au dat aluia ceva si n-au putut sa schimbe nimic, hotelul era plin si le explica ca n-are ce sa faca.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)



RoxanaC multumesc de infos. La Kaliakra superior am rezervat o camera din 25.06.09.

Moatza76

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Kid , eu am fost anul trecut la Madara(imi pare rau ca am deschis abia acum forumul).Mie mi-a placut ,pentru ca am dat 10 leva, noi si inca o familie am primit camere mari cu vedere la piscina(la mare nu exista ca distanta este de ~350 m fata de mare si oricum nu se vede.Au si camere mai mici cu vedere la parcare .In restaurant aveau scaune speciale pentru copii mici,mancare buna (dar nu gratare daca asta astepti),destul de diversificata ,animatie mai putin seara cand este doar un program pentru copii,liniste ,teren de joaca pentru copii,frumos amenajat si curat in jurul hotelului,servicii bune,camerele aveau aparate de aer conditionat incastrate in perete pentru a nu deranja,seif,cabinet medical,piscina interioara cu vreo 3 aparate fitness.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

Imi poate da cineva cateva relatii despre statiunea Konstantin si Elena? Am vazut hotel Azalia, si mi s-a parut dragut, m-a incantat foarte mult ca este pe plaja si are topogane pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Chiar azi dimineata am citit pe Softpedia despre Azalia, uite ce era scris:

Intreba cineva de Constantin si Elena, am fost in 2007 acolo la hotel Azalia 4 * demipensiune.
Per ansamblu a fost ok ( cam 8 din 10).
adica: camera super, personalul relativ ok, masa modesta (gaseai rosiile de la micul dejun si la cina si probabil a doua zi intr-unul din meniuri), bauturile nu sunt incluse (de nici un fel si la nici o masa)desi la agentie erau, toboganele de apa erau gratuite la agentie si acolo costau 4 leva tragerea, sezlogurile la fel etc. Referitor la masa am avut termen de comparatie ( in 2006 am fost la Albena , hotel Oasis 3* AI unde servirea, personalul si masa erau de 10 ori mai bune, in ciuda diferentei de stele)
Hotelul era situat intr-un capat de statiune si mergeai vreo 2 km pe jos pana in statiune ( cand ajungeai trebuia sa te opresti la o terasa sa-ti tragi sufletul (avand un copil de 3 ani si o nevasta gravida), parcarea mica dar se rezolva cu paznicii, per ansamblu a fost ok
Anul acesta am rezervat bilete la Laguna Garden 4* AI in Albena si sper sa fie ok, din parerile de pe forum cred ca nu voi avea surprize (au mai avut unii, adica in loc de Garden au primit Mare sau Beach in conditii mult mai modeste).



Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

Roxana, multumesc mult.
O sa optam tot pentru Albena, noi am stat de cateva ori la Laguna Garden si Laguna Mare, si am fost foarte multumiti.Am primit deja pe mail, cateva preturi pentru Complexul Laguna, ramane sa le studiez impreuna cu sotul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Moatza76: Dupa cum a mai spus cineva mai sus, camerele la Kaliakra sunt cam toate cu vedere la mare si la piscina, pentru ca asa este construit. Nu, nu am pus nimic in vouchere, si nu am avut nici o probleme, totul a fost ok. Mai lasam in camera 5-10 leva, pentru cameriste, si gaseam tot felul de aranjamente din cearceafuri pe pat pentru copii: lebede, ratuste, catei, etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

La Nisipuri in Hotel Obzor Izgreb, nu a fost nimeni?? Sau, daca stie cineva ceva... astept vreun raspuns. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

aurora56 Multumesc pentru raspuns.
Am fost si mi-a placut. Am avut camera cu vedere la parcare, dar nu am stat prea mult in ea, asa ca a fost ok. Curat, mancare buna, diversificata, am avut ce sa aleg sa ii dau juniorului sa manance, dar totusi nu e hotel la care sa merg in sezonul estival, pentru ca e cam departe de plaja.

de



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita


Mergi la inceput