Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,(12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Carmen, cum se aplica taxa asta de risc valutar? Iti dau un exemplu de calculatie, sa-mi spui daca e corect:

curs bnr azi =4.2392 si fac 4.2392*(1+2/100)=4.3240

si apoi 730 eur*4.3240= 31.565.083 roni?

Multu anticipat de lamurire .

Nu stie nimeni sa ne spuna exact ce inseamna asigurarea storno, ce acopera exact?

pup you all,

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Tot eu .

Gata, m-am linistit. Am achitat la Balkantravel pentru ca in ei am cea mai mare incredere .
Nota de plata a fost de 3205 roni, cu tot cu asigurare storno. Muuult tata, din cauza cursului de schimb! Ce au mai crescut preturile astea .

Deci, care mai mergeti la Sol Nessebar Palace, Bay sau Mare in per 29 iun-6 iul, da-ti de veste si poate ne vedem acolo .

Gata, va las, ca am monopolizat subiectul .

pup you all,

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danilamonica

Fetelor eu am primit azi o oferta pt Kaliakra standard in Albena cu incepere de sambata pt 7 nopti, copilul pana in 12 ani este gratuit si am reducere de 10%.
Deci se poate.
---
Tarif in euro/pers/zi cu ULTRA All Inclusive - 69 euro/pers/loc in camera dubla standard
Total 2 adulti + 1 copil 8 ani = 69 x 7 x 2 = 966 euro
Reducere 10% pana la 15.04 - 97 euro
Total cu reducere 10%: 869 euro
Taxa de statiune = 6 euro/sejur/adult, 3 euro/sejur/copil 2-12 ani
-----
Monicutza

pozele noastre

poze_2006


Monicutza, eu am primit cea mai ieftina oferta la Kaliakra de la Novatravel la 76 euro (la care se aplica reducerea) Poti te rog sa-mi spui de la ce agentie ai obtinut oferta ta?
Multumesc
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrufl spune:

Mai avem dpua saptamani si plecam. Abea astept. Duni.....VENIM!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Si noi mergem in iulie la Sol Nessebar Mare&Bay, e prima data cand mergme in Bulgaria, si sper sa fie. Din ce spuneti voi, nu e nimik de rau. Spuneti-mi si mie ucm e cu parcarea si cu sezlongul de la plaja, se platesc?



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Buna fetelor

Cand o sa am timp o sa citesc toate paginile ca sa imi fac o idee, insa deocamdata vreau sa va cer sfatul cam ce statiune ar fi mai potivita pt noi.
Situatia este urmatoarea :
-vrem sa mergem cu masina
-avem 2 copii, de 2, respectiv 4 ani
-vrem o statiune cu nisip fin, linsitita, si de aici sa ne miscam sa mai si vizitam imprejurimile
-plaja aproape de hotel
-un hotel de 4-5 stele,. sau all inclusiv, de care sa fim multumiti
Cam ce imi puteti recomanda, adica statiuni, hoteluri, agentii, preturi.
Si cam cu cat timp inainte trebuie sa cumparam biletele.
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Citat:
citat din mesajul lui Caprioara

Tot eu .

Gata, m-am linistit. Am achitat la Balkantravel pentru ca in ei am cea mai mare incredere .
Nota de plata a fost de 3205 roni, cu tot cu asigurare storno. Muuult tata, din cauza cursului de schimb! Ce au mai crescut preturile astea .

Deci, care mai mergeti la Sol Nessebar Palace, Bay sau Mare in per 29 iun-6 iul, da-ti de veste si poate ne vedem acolo .

Gata, va las, ca am monopolizat subiectul .

pup you all,

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze



Buna
am citit cele 18 pagini si mi se pare buna oferta pe care ai acceptat-o tu.
Acum, nu mai stiu din urma ce si cum, dar tu de ce ai hotarat sa mergi fix la hotelul asta? Ai mai fost, sau a fost probat de cineva?
O sa intru si eu pe balkantravel sa ma informez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Albinutzza, se plateste si parcarea (nu stiu daca 3 sau 5 euro pe noapte) si se platesc si sezlongurile de pe plaja (cele de la piscina sunr gratis).

Liliann, oferta a fost cu early booking pana la 31 martie. Eu am fost acolo de 2 ori, acum 3 ani si anul trecut de 1 mai. Imi convine locul pentru ca: are topogane acvatice, piscinne pentru copii, kids club, parculetz in zona verde; camere frumoase; echipa de animatori se straduieste din rasputeri sa te faca sa te simti bine; imi place Nessebarul. Dar nu totul e minunat. De exemplu: ca sa ajungi la plaja trebe sa cobori niste scari, pentru ca hotelul e pe un delusor, deci e greu cu carutz; parcarea se plateste; sezlongurile pe plaja se platesc; vara 2008 a avut rewieuri proaste pe tripadviser la mancare si comportamentul angajatilor (desi astea sper sa se indrepte, ca asa au scris reprezentantii managementului hotelului pe tripadviser - sau cel putin io asa am inteles ). Hotelul a fost preluat de lantul hotelier Sol Melia si a avut schimbare de management in 2008; posibil ca asta a dus la o totala harababura acolo si de aici necazurile.

pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

Liliann, am fost noi acum 2 ani la acest hotel(acum2 ani se numea ifa mare/bay),in legatura cu plaja ce pot sa-ti zic ca plaja este foarte ingusta ...noi am stat la piscina si ne duceam si ne balaceam in mare(plaja e la 50 m),am preferat varianta asta pt ca pe plaja nu erau terase sau macar un chiosc de unde sa iti iei un suc ...oricum noi nu am ramas cu un gust prea dulce ...poate om fi noi mai pretentiosi


Vrem si noi un bebe
http://tt.lilypie.com/z0OAp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Caprioara mlt

Arinaa sa inteleg ca nu ti-a placut?!



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput