Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,(12)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Fetelor, avand in vedere ca vor intra niste euroi prin imprumutul de la FMI, e posibil sa mai scada cursul, nu imi dau seama cat de mult, si daca vei ajunge tot cam pe la suma asta!

Caprioara, de la ce agentie ai oferta asta? E buna rauuuuuuuuuu! Mie imi iese la vreo 1000 euroi cu 1 copil cu toata reducerea !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA in fiecare zi ora 13 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Na, ca aatravel mi-a mai dat un 3% . Cu asta ar fi 733 eur.

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Prima e de Balkantravel. Similare aveau aatravel (la care i-am scris din nou si a plusat cu 3%), rezervare.ro, plaja.ro.

Cu cursul, si taica-meu zicea ceva de banii de la FMI. Dar cat sa scada? Chiar asa mult ca sa ajungi tot acolo cu reducerea de early booking ?

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Caprioara, eu am citit aici ... Om vedea... nici eu nu stiu ce sa zic , e greu sa-ti dai cu parerea si e greu sa iei o decizie!
Bune oferte ai primit!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA in fiecare zi ora 13 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Fetele, Balkantravel au fost la inaltime ca de obicei asa ca voi pleca cu ei . Am obtinut pentru fidelitate si de la ei 730 euro. Sunt bucuroasa ca nu schimb agentia, de care de altfel am fost intotdeauna super multumita (am facut 3 concedii cu ei). Camerele rezervate de ei sunt intotdeauna superbe si daca am vreo problema ii sun si se rezolva cu promptitudine. Maine merg sa achit .

pup you all,

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Camelia, tu tot la Nessebar mergi? De la ce agentie ai oferta de 1000 eur?

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Am intrat ca mor de nervi . Acu am vazut un mesaj, trimit pe la ora 18:40 de aatravel:

"Oferta pe care v-am dat-o noi nu include si reducerea Early Booking.

Din tariful de 756 Euro se aplica reducerea de 10% (pentru rezervari primite pana pe data de 31.03.2009 si achitate integral pana pe data de 10.04.2009)".
Dupa calculele mele iese 680 eur.

Io nu mai inteleg nika, parca cu early booking era 756 si la ora 14 imi dadea un "discount suplimentar de 3%". Au asteptat sa se termine ziua, si daca au vazut ca eu tac chitic si nu fac rezervarea, au dat drumul la mailul asta. Acu ce sa fac ??? Sa-l printez si sa ma duc cu el in dintzi la Balkan? Cu care am vorbit la ora 16 ca merg maine sa achit? Si sa le cer tot 680? Dupa cat am negociat azi ?

Parca suntem la licitatie nene, numa ca jocul e care da mai putin... Macar daca imi scria inainte sa sun la Balkan, le spuneam acolo direct ca am oferta de 680. Si vedeam daca pot sa-mi dea atata si ei. Acu mi-e si jena sa le mai zic ceva, dupa ce am "batut palma" pe 730 telefonic.

Da sunt 50 de euro, frateeee !

Ma gandesc la noapte ce sa fac. Am vrut sa va scriu, ca poate mai ajuta pe cineva informatia asta.

pup you all,

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!

Caprioara, dificila situatie! Nici eu nu as sti ce sa fac!
Bafta!

Ma gandeam sa merg si anul asta tot acolo, ca anul trecut a fost ok ... nu am decis inca. Mai negociem ... eu cu sotul !



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA in fiecare zi ora 13 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_70 spune:

Concurenta, Caprioara. E bine ca se pune in practica si la noi.
Eu am facut rezervari prin aatravel la Marina Palace in Duni. Era cea mai buna oferta gasita la momentul ala. Am avut niste emotii ingrozitoare intrebandu-ma daca am facut bine ca am ales cu gandul la criza mondiala si nu la siguranta si daca se aplica principiul "cat dai atat primesti". Pana am sunat la hotel si mi-au confirmat rezervarea parca au trecut ani (sotul are incredere in judecata mea, dar abia dupa confirmarea telefonica a inceput sa puna problema cumparaturilor pentru vacanta - n-a vrut sa puna paie pe foc).
Nici mie nu-mi ieseau calculele la fel ca ale lor. Intotdeauna ale mele erau mai mari. M-au lamurit ca in pretul afisat era inclusa si taxa de statiune. Atentie insa! Daca platesti in lei se aplica o taxa de risc de 2% (parca).
Succes in luarea deciziei.

Mama de Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helau,

Aseara nu am rezistat si le-am scris un mail la aatravel:

"Buna seara,
Acum abia am vazut mesajul dvs.
Deci oferta este de 680 de euro pentru conditiile cerute de mine si cu taxa de statiune inclusa? Va rog confirmati daca am inteles corect.
Dupa ce am primit mesajul anterior calculasem reducerea suplimentara de 3% si rezultau cam 730 euro.
Repet conditiile, ca sa nu fie nici o confuzie: 7 nopti / Hotel SOL Nessebar Palace 5*, AI, 1 camera dubla cu vedere la mare /2 adulti + 2 copii (1,7 ani), perioada 29 iunie-6 iulie (7 nopti), cu taxe statiune incluse.
Astept un raspuns urgent de la dvs.
Cu stima,"


La care raspunsul, trimis la 1 noaptea a fost :

"Ne pare rau pentru confuzia creata. Am calculat mai tarziu 680 Euro pentru camera cu vedere la parc.

Calculatia corecta cu discount inclus este:
730 Euro /camera vedere mare 7 nopti / Hotel SOL Nessebar Palace 5*, AI, 1 camera dubla cu vedere la mare /2 adulti + 2 copii (1,7 ani), perioada 29 iunie-6 iulie (7 nopti), cu taxe statiune incluse."

Asa ca atentie maaaare! Ca puteam sa merg azi acolo sa platesc si sa iau tzeapa, si sa fie prea tarziu ca sa mai ajung la timp la agentia mea, sau sa ajung la hotel si sa constat ca am alt tip de camera decat am cerut.

pup you all.

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput