Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,(12)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2001

Am vazut ca ai fost la hotel Miramar in Obzor si te rog daca poti sa-mi spui si mie cateva lucruri despre acest hotel
1.Hotelul are parcare si daca are se plateste?
2.#536;ezlongurile pe plaja se platesc? Cat?
3. Exista locuri de joaca pentru copii , leagane, topogane, masinute, biciclete, sfoara elastica?
4. Cat faci de la hotel pana in Obzor mergand pe jos?
5.Sauna si fitnesul se platesc?
Mirela


1.Hotelul are parcare, nu se plateste.
2.Sezlongurile si umbrelele de pe plaja se platesc, nu stiu cat, nu le-am folosit.
3.Exista leagane si tobogan, ceva chestii gonflabile exact langa una dintre piscine, pe plaja. Masinute n-am vazut (in schimb exista o pista de karting in Obzor, Tudor a fost foarte incantat de experienta).
4. Poti merge pe plaja si ajungi in centru, nu faci mai mult de un sfert de ora. Poti merge si prin statiune, ocolesti putin si faci jumatate de ora, cam asa.
5. Nu stiu, nu m-a interesat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Caramel, nu imi aduc aminte bine daca sunt asa curbe periculoase. Dar siguur e drum ca de munte. O sa intreb si sotul si iti spun. Parca totusi sunt cateva gen ac de par... Dar nu e ceva de speriat sigur.

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Ati fost vreuna la CLUB MIRAMAR **** in Obzor?? Cum v-ati simtit si cam care sunt conditiile??


Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Caprioara
Nu pot sa iti spun nimic sigur:).

Am stat numai la "Bay". Pe factura scria "Bay&Mare". Noi am oprit la primul care iti apare in drum si ne-au cazat acolo unde am intrebat. Este cel departe de topogane.

Camerele mi s-au parut mari, paturile mari, apropiate la mijlocul camerei. Sotul are ~1.95 si nu s-a plans deloc de pat. "mister" a avut patutul intre peretele baii si paturi. Curat mereu. Schimbat patul lui "mister" in fiecare zi. Am avut 2 "accidente" in care i-am rugat sa il schimbe si apoi au facut-o mereu.

Mancarea variata, dar cu 3-4 feluri mai putin decat la Palace. Asta imi amintesc ca vorbeam cu niste prieteni ce stateau la Palace. Aveau un asa zis menu de copii cu chestii de pui din cela scartiicios. Nu stiu cum era la Palace. Dar la toate mesele "mister" a avut ce manca si nu neaparat de la meniul de copii. Mie spre exemplu nu mi-a placut servirea de la barul de la Palace. Aveam asa o senzatie ca trebuie sa fiu cu stea in frunte pentru a ma baga in seama.

Eu una nu as schimba Palace pe Mare sau Bay. Invers poate. Motivul ar fi ca sunt unele diferente pe care le vei remarca chiar si fara sa fi vrut. De asemenea poate ca diferenta de banuti nu este chiar asa de semnificativa ca sa acopere eventualele dezavantaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Roxana,n-am facut calculul cat iese pe persoana cu reducerea primita, stiu doar per total.Perioada e pana in 10 iulie deci nu e chiar varf de sezon si camera e junior suite.Oricum am avut oferte de la toate agentiile posibile pt aceasta perioada si acest tip de camera si pretul varia de la 910 euro pana la 1100 de euro, cu tot cu early boking reducere.Cel mai ieftin a fost la aatravel si family travel.Apoi duppa ce mi s-a mai facut o reducere pt ca am achitat la targ integral am mai scazut cu inca aproape 100 euro cred, DAR si alte agentii apoi mi-au mai facut ceva reduceri, deja la o ora spuneau un pret si cand le spuneam ca am o oferta mai buna dupa o ora ma sunau si-mi spuneau alt pret, ajunsesera la 880 euro.In conditiile in care cereau initial aproape 1000. Deci cred eu ca daca negociezi bine cu ei mai scad la preturi.Si la marshal la targ am vb direct cu patronul (pt Turcia si mi-a spus ca daca achit atunci pe loc standul turcilor e mai in spate si merge sa negocieze cu ei sa-mi scada si al doilea copil la plata daca am luat ceva de la Chicco.Deci....ce concluzie sa trag, decat ca se poate, ca sunt disperati dupa clienti.Am renuntat la turci deoarece era numai cu avionul si noi fiind 4 numai taxele de aeroport ma mai costau 400 de euro si mi-a zis ca la asta nu-mi poate face reducere(normal)
Am inteles ca si tu ai luat deja vaucherul(sau ai facut deja rezervare)Si eu daca vroiam suite, nu junior suite ma mai costa cam 50 euro in plus.N-a vrut sotul, a zis ca aia sunt banii de benzina, ca nu ne tb suite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Multumesc ptr raspuns, Crangutalil. Noi am facut doar rezervarea, n-am platit integral, vom plati peste o luna.
Noi suntem cu 3 copii, din cauza asta am luat suita. Ne gandisem si noi la turci, dar avionul ne rupea,era aprox cat sejurul, iar cu masina nu ma incumet din cauza celui mic.

Deci vei pleca inaintea mea, asa ca te astept cu pareri. E cineva care pleaca pe 1 mai, de-abia astept sa vina cu impresii la cald.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

A mers cineva cu cei de la plaja.ro in Bulgaria?
Au super oferte , mai ales pentru 1 mai, si ma gandeam daca sunt seriosi. Stie careva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Buna fetelor,

revin si eu dupa ceva vreme...vad ca sunteti f avansate in rezervari, bravo!
Pentru cele care intrebau de Miramar Obzor, mie mi-a placut, ne-am simtit bine, nu prea aveai insa ce face seara cu copilul, nu aveau unde sa se joace...

Anul asta, bugetul fiind redus, as opta ptr Albena Ralitsa Sup 4* sau Vita Park Hotel 3+...sunt mai departe de plaja dar au bus la 30min, plus ca nu mai suntem cu bebei dupa noi...am crescut mari!

A fost cineva la cele 2 hoteluri? pareri/impresii?

multumesc

varsta Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Fetele, am 4 oferte cu vreo 755 eur la Nessebar, Hotel Sol Nessebar Palace, AI, 7 nopti, camera dubla cu vedere la mare de pe 29 iun pe 6 iul, cu 2 copii (1 si 7 ani). Conditia e sa platesc pana maine.
Cum vi se pare?

Oare ee merita reducerea de 10% de early booking versus riscul sa scada cursul? Ma gandesc daca cursul o ia in jos, cat de in jos o putea sa se duca pana in iunie? Acu e aproape 4.3.

pup you all,

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Caprioara, nu se duce cursul in jos cu mai mult de 10%. Ba dimpotriva, sunt analisiti care spun ca va mai creste. Si noi am dat avansul pt Albena, eu in locul tau asa as proceda.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput