Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,(12)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen_70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.

Carmen70, la ce adresa de mail ai scris ptr confirmare? In engleza?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)


Am intrat pe www.duni.bg la contact. La mail nu am avut rabdare sa primesc raspuns, asa ca astazi am sunat la hotel.
Am avut convingerea ca rezervarea este ok atunci cand eu am spus numele si domnul de la receptie a completat cu prenumele. Asta pentru ambele camere.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, cu mare placere.
O seara placuta.

Mama de Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Am luat si eu ieri vaucherul pt Marina royal Palace la Duni, nu prin aatravel deoarece nu i-am gasit la targul de turism, ci prin Family travel.Sper sa fie ok, desi cand eram eu acolo si a trimis mail Bulgariei la Duni direct am inteles a raspuns Katia parca mi-a zis patroana si mi-a aratat mailul in care era doar raspunsul OK.Deci inteleg ca s-a facut rezervarea, dar totusi o sa trimit si eu mail ca sa fiu sigura, mai ales ca am obtinut un pret foarte bun, si barbatu-meu zice ca poate de-aia e ieftin ca o sa avem probleme.Eu nu cred, dar totusi , sa stau eu linistita.Am facut si asigurarea storno, si asigurare medicala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Carmen, probabil iti voi mai pune intrebari cand voi trimite mailul, dupa ce achit( la sfarsitul lunii aprilie).

Crangutalil, ce pret ati obtinut/pers/zi, in ce perioada si ce fel de camera? Noi am gasit cu 73 euro/pers in plin sezon si camera tip suita.( plus reducerea de 10%...ajung cam pe la 66 euro).


Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Salutare fetili,

Incep si eu sa ma agit pentru vacantza !

Caramel, io fusei de 1 mai la Sol Nessebar Palace. Nu au fost probleme cu incalzirea in camere, dar au fost cu piscina acoperita, care era asa de rece ca nu se putea face baie in ea. Eu eram insarcinata in 6 luni, cu un cupil de 6 ani si nepotica de 4 dupa mine. Am cerut acces la una din piscinele mai mici de la cele 2 hoteluri de 4 stele din complex, si dupa ce am insistat ni s-a permis sa mergem. Alea aveau apa buna si era si sauna.

Vara asta as merge tot acolo (Sol Nessebar Palace), ma gandeam la 7 nopti AI, camera dubla cu vedere la mare, de pe 29 iunie pe 6 iulie, ca sa nu intru in tariful cel mai mare. Voi fi cu un cupil de aproape 1 an si unul de 7 ani jumate. Cel mare are distractia garantata, si asta e super . Pe cea mica va trebui sa o amuz eu, ca-i prea mica de distractiile de acolo .
La agentia cu care am mers eu in ultimii ani m-ar costa cam 840 euro cazarea, plus 35 parcarea. Nasol ca a sarit cursul asta rau . Daca mai fac si asigurare storno, mai pun vreo 13 eur. Total 886 eur (vreo 38 milioane lei vechi la cursul de 43000). Plus asigurarile de sanatate si benzina. Cam mult . Dar macar stiu cum e si ca Matei se va distra pe cinste.
Daca aveti alte sugestii de hoteluri care sa aiba tobogane acvatice, piscina copii, parc copii, kids club, patutz bb si scaun masa bb, la pret mai bun, please da-ti de veste.

Mai merge cineva in perioada 29 iun-6 iul la Nessebar?
pup you all,

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Din cauza finantelor de anul acesta noi oscilam intre a merge la Nessebar (Bay or Mare) sau undeva in tara cu parintii mei. Ultimii 2 ani am fost tot la Nessebar si ne-a placut.

Caprioara, de la ce agentie ati luat biletele? Noi preferam tot aceeasi perioada ca si voi. "mister" va avea 4 ani fara 3 luni si cred ca se va distra f bine acolo plus apa care anul trecut a fost f ok - calda si linistita - numai buna pentru domnia sa. De asemenea, asigurarea storno este acea asigurare in caz ca vei contramanda sejurul? Cred ca ar trebui sa o facem si noi, "mister" fiind acum mai "apt" pentru diverse boli care pot apare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2001 spune:

Am vazut ca ai fost la hotel Miramar in Obzor si te rog daca poti sa-mi spui si mie cateva lucruri despre acest hotel
1.Hotelul are parcare si daca are se plateste?
2.#536;ezlongurile pe plaja se platesc? Cat?
3. Exista locuri de joaca pentru copii , leagane, topogane, masinute, biciclete, sfoara elastica?
4. Cat faci de la hotel pana in Obzor mergand pe jos?
5.Sauna si fitnesul se platesc?
Mirela


[/quote]
Este o statiune foarte micuta.Exista un parc in centru, un SPAR (supermatket) cateva cafenele(le numeri pe degete) si cam atat. Nu ai unde sa te plimbi.
Despre Riu s-a tot vorbit pe aici. Ce te intereseaza exact?

bumbacel ingerasilor Tudor (9.12.2004) si Vlad (7.01.2008)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Adis, noi am mers in ultimii trei ani cu Balkantravel. Asigurarea storno am inteles ca este numai in cazuri grave, de exemplu imobilizare la pat. Trebe sa ma interesez exact ce inseamna, ca nu mi-e inca clar, nu am mai facut pana acum. Aseara ma gandeam si eu daca sa nu iau la 4 stele, dar parca mi-a frica sa nu regret, comparand cu Palasu de 5 , unde am fost de 2 ori. Si la 4 as vrea sa fie la ala de langa castelul copiilor, si nu am inteles daca poti sa rezervi acolo sigur, sau ai o surpriza cand ajungi. Tu ce stii de asta?

Fetele care stiti, please, ne explicati si nou ce inseamna asigurare storno?

Multumim anticipat.

pup you all,

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Adis, tu la care ai fost, la Bay sau la Mare? Poti sa-mi spui cateva impresii despre camera si despre mancare? Eu o sa fiu cu Ilinca de aproape 1 an si Matei de 7 ani jumate.

pup you,

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2001

Am vazut ca ai fost la hotel Miramar in Obzor si te rog daca poti sa-mi spui si mie cateva lucruri despre acest hotel
1.Hotelul are parcare si daca are se plateste?
2.#536;ezlongurile pe plaja se platesc? Cat?
3. Exista locuri de joaca pentru copii , leagane, topogane, masinute, biciclete, sfoara elastica?
4. Cat faci de la hotel pana in Obzor mergand pe jos?
5.Sauna si fitnesul se platesc?
Mirela



Este o statiune foarte micuta.Exista un parc in centru, un SPAR (supermatket) cateva cafenele(le numeri pe degete) si cam atat. Nu ai unde sa te plimbi.
Despre Riu s-a tot vorbit pe aici. Ce te intereseaza exact?

bumbacel ingerasilor Tudor (9.12.2004) si Vlad (7.01.2008)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

[/quote]
[/quote]
Eu am fost in Obzor, la Riu insa. Deci Miramar este IN Obzor. Obzorul este ceva gen 2 mai numai ca nu e tot de+a lungul unei strazi principale, de exemplu sunt niste stradute, vreo 3, pe care sunt diverse standuri, unde masinile nu au acces.
Intr-unul din capetele statiunii sunt 4 hoteluri de 4 stele: dinspre centrul Obzorului cam la 500 m primul este Riu apoi urmeaza Miramar. De fapt si mai aproape de centru mai e unul dar nu mai stiu cate stele are Helios bay (dar nu RIU, sunt 2 Helios Bay - unul fiind RIU).
Legat de Miramar nu spun nimic sa spuna fetele care au fost.
Stiu ca sezlongurile pe plaja se platesc, nu mai retin cat, oricum mai ieftin ca in Albena.
Exista un loc de joaca chiar langa RIU cu chestii de alea gonflabile (tobogane), masinutze si nu mai stiu ce (noi nu am fost acolo, am vazut doar de afara, copilul meu tocmai suferise o fractura, nu aveam voie acolo).


Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Caprioara, mersi mult de info, am citit si review-ul scris de tine referitor la Nessebar Palace.
Vreau sa te mai intreb ceva referitor la drum. Intre Obzor si Nessebar am inteles ca sunt niste super curbe. Sunt periculoase rau?Adica gen ac de par?Mie de asta mi-e cel mai frica la drumul asta.

Mergi la inceput