Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (266)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

carpatina cand vine bunica la voi? Eu cred ca vine curand ca-i e dor de trandafir(as). Va pupam si poate reusim sa ajungem la voi luna asta, bineinteles daca ne mai primiti, avand in vedere ca-n ianuarie nu am reusit sa ajungem!

Si noi suntem in clubul celor care adorm copii in brate si la pranz si seara. Din pacate dupa ce ne-am intors din concediul din Ro nu am mai reusit s-o aducem la vechiul obicei de-a adormi singura. Si-n concediu am avut patutul ei cu noi, insa fiind bolnava am cam rasfatat-o si am luat-o cu noi in pat s-o supraveghem si....acum o plimbam in brate pana adoarme. Insa noptile nu mai sta treaza, iar eu ma bag din ce in ce mai putin in patut cu ea.


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Andreea, e adevarat ca in teorie e simplu, practica e dificila! Insa procesul de educatie nu se aplica doar puilor nostri. Si noi trebuie sa ne supunem unei educatii similare, care sa ne faca parinti si prieteni mai buni pt copiii nostri.

Stii cum e aia cu "practice make the master"!!!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Marunzika, asa face si Degetica mea cu mandarinele, insa nu si daca ii curat felia de cojita aia subtire si albicioasa care acopera pulpa. Curatate, la mananca cu mare pofta.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Valentina ti-am trimis un PM. Te rog raspunde la el .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

adimercedes, multumesc mult ca ti-ai rupt din timp si ai scris inca o data.
Cam asa facem si noi la culcare, insa discursul nu-i mereu acelasi. Voi incerca si metoda care a dat rezultate la voi si sper sa mearga.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Yaia, revin acum la scaunul auto ca am ramas datore cu raspuns de ieri.
Ne-am gandit si noi ca poate nu-i place scaunul de bb, scoicuta si i-am luat inca din vara trecuta altul, insa n-am inregistrat cine stie ce progrese. Mai avem de incercat sa o lasam singura in spate iar noi sa stam in fata, desi ma indoiesc ca va merge. Problema cu copilul asta al meu e ca nu sta locului. Nu sta in scaunul de masa, nu sta in cel auto, n-a stat in patutul ei sau in carut decat adormita, nu sta cand o schimb sau cand o imbrac, e intr-o continua miscare.
Uneori ma gandesc, ca poate-i asa fiindca s-a nascut prematur si-m tot citit o multime pe tema asta. Copii nascuti prematur au foarte des nus' ce lipsuri de substanta la bibilica si un numar insemnat au ADD/ADHD. Sper sa nu ajungem acolo, insa nu ma pot opri sa nu ma gandesc si la asta.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANDREEA11

Neata!!
Azi ne-=am trezit la 10.30 amandoi.... Acum Mai ma invart nitel si plec la biblioteca.

Urmy ai facut comanda de 300 lei pt haine?? Eu as vrea sa comand dar parca nu de 300.


andreea

Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante...

http://community.webshots.com/user/andreeagogo


am comandat de minim 500 lei, dar ne-am unit mai multe mamici si fiecare cumpara cat poate. O prietena a luat doar un pullover, eu am avut comanda de 140lei, dar nu a avut toate produsele pe marimea dorita si am cumparat doar de 90.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANDREEA11

Neata!!
Azi ne-=am trezit la 10.30 amandoi.... Acum Mai ma invart nitel si plec la biblioteca.

Urmy ai facut comanda de 300 lei pt haine?? Eu as vrea sa comand dar parca nu de 300.

Cecilia v-am visat aseara. Desi, nu va cunosc v-am visat. Cred ca asa de mirata sunt de performantele lui Cristi, incat si in somn ma gandesc la el. Se facea ca veniserati la mine, si Crist vb, vb incontinuu. Era asa pischer si cand ma uitam la el zicea ,, muta privirea", si multe alte exppresii de cartier pe care acu nu mi le mai amintesc. Cert este ca eram entuziasmata de cate stia si apropo tu inca il alaptai, si imi ziceai ca nu vrei sa se afle pe forum. Stai linistita ca nu spun, lui Cristi baiatul de cartier.

andreea

Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante...

http://community.webshots.com/user/andreeagogo




Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Eu abia acum am reusit sa-mi termin cafeluta.....

Cristi s-a trezit cu mucisori si o tuse cam uratica, nu febra si nici rosu in gatut(ce am vazut eu), asa ca am trecut repede la sirop Stodal si Eurespal(dimineata si seara)si picaturi pt nasuc, ii mai dau oscilo dimineata si seara timp de 3 zile...sper sa fie doar atat. De ce imi era frica nu am scapat, i-am tot spus ca musca aspiratorul (stateam mereu cu el in mijlocul casei) iar acum ii este frica cand vreau sa-i curat nasucul, deci nu mai stam la batista bebelusului, am reusit dar greu, sper sa ne treaca frica de asii(aspirator).Am iesit la farmacie si am stat si in parculet vreo ora, abia l-am luat de acolo, desi azi nu s-a jucat cu ceilalti copii, s-a retras si s-a jucat singur, parca stia ca e bolnav
De papat a papat bine, supa cu galusti si orez cu legume si piept de pui cu nelipsitul usturoi(daca nu simte gustul de usturoi nu papa)...acum doarme.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marunzika

'neata!

Yaia eu am inceput sa-i pun apa plata in creionul de la Aqua Doodle pt ca si a mea suge mereu din el.Supa de branza fac destul de des pt ca se face rapid si ne place - e o bomba calorica!

Am inceput sa-i dau Osanit pt dintisori. Sunt bulinute hemeopate si se dau cate 8 la fiecare h, vad ca o ajuta parca nu mai e asa nervoasa. E pe vine dintele nr 3 de jos si parca se chinuie mai rau decat cu maselele.


Ca veni vorba de dinti si inceput chestii noi, eu am inceput sa-i dau de vreo saptamana Xylident. Sunt niste pastilute cu xylitol, de fapt niste bombonele, care cica ajuta dintii sa fie puternici si sanatosi. Xylitolul e descoperit de finlandezi si il extrag din coaja de mesteacan. Guma de mestecat de aici e toata cu xylitol. Dentistii recomanda toti xylitol, cel putin cei de aici (si prietena mea dentista mi-a recomandat bombonicile astea). Tudor le adora. Dupa fiecare masa sau gustare, ii deschid cutiuta si se serveste cu una, pe care o baga tacticos in gurita si o roade cu mare atentie!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput