Sezatoarea Canadiana (128)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

pfuii..dar ce ne mai intelegem aici ..parca am vorbi in limbi straine . cred ca tre sa facem alt raboj mai clar : venit, intarziat, prestat, protejat, etc..






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

sa trecem la lucruri concrete: Daiopri ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Rid aici de una singura... Lorelai, cred ca mi-a scapat, care faza cu ouale!?!

Ktrinel, ce mai conteaza, important este sa vina acolo unde trebuie (asta e tare-tare important) si cit mai repede, ca isi pierd rabdarea mamicile si chiar si taticii, sa stea in burtici si sa iasa sanatosi cind or fi apti sa infrunte criza asta economica. Dar tu esti mortala cu rabojul, numai sa nu ma luati din nou cu liniutele, ca pe mine ma pierdeti pe drum.

Nici eu nu am chef de nimic, ca sint prea multe de facut si pe mine ma doare burta, nah!

Marule, dar tu nimic-nimic in blog, de-atitea zile! Eu ce mai citesc!?!

Ma duc sa vad pozele sefei... de capitole!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Mai dar face omu' un raport si voi scrieti 2 pagini, din care zau de ma inteleg ceva-nici macar conlucia lui katrinelu' nu am apucat sa o compilez cu -venit, intarziat, prestat, protejat,etc
Daiopri- hai mama zi ca a iesit pisoiul si preda stafeta ca sa ne luminam
Deci ON-Simbata se incepe de la 2cu -la 4-4.30 mai gasesc pe cineva treaz

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

nelia, nu e de ris. faza cu ouale e urmatoarea: noi simbata dimineata papam oua. fetele papa omleta iar eu si sotul papam ochiuri. cind sa fac ochiurile pt sot, sparg un ou, are 2 galbenuse. zic eu: twins. mai sparg unul, inca doua galbenuse. zic sotului: inca 2. ride el dar nu e risul lui. nu s-a mai intimplat sa gasesc 2 oua cu cite 2 galbenuse in acelasi carton. de atunci ma obsedeaza, mai ales ca o mai comit unprotected citeodata. am visat chiar, si nu o data, ca sint gravi cu inca 2. dar, teoria mea e: mi-a luat ani de zile sa ramin gravi cu fetele, what are the chances? pina mi-o iau pe bune. o fi si asta vreun semn. am aminat appointmentul pt sterilet de 3 ori din sept incoace. nu stiu cum fac, cind se apropie data de appointment, ma apuca panica si sun si amin inca o luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Lorelai, pai, teoretic, sansele sint de 100%, asa ca eu zic ca daca vrei, bazeaza-te pe asta, daca nu, atunci nu te baza... In schimb, la aminarea vizitei legata de montarea steriletului, aici sa ne luam de-o mina, la mine pur si simplu, de patru ori de asta vara, in ziua cind aveam fixat RV s-a intimplat cite ceva si am aminat. Am zis ca de data asta ma duc... dar nu mai iau RV, ci ma duc intr-o dimineata cind stiu ca e medicul si il rog sa mi-l puna si gata! Dureaza 5 minute!

Daiopri, te-ai facut cu pisoi in brate sau nu?

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ange nu stiu. Cred ca e o problema tehnica. Am vorbit cu sefa de la stagiu si ea mi-a spus ca erau anunturi de la ora 7 ca sunt probleme. E ceva la Place des Arts. Nu spun ce scene am vazut. Oprit curentul pe linie de vreo 3 ori si asteptat..Noroc ca eram in statii si era lumina...
Prin statiile unde ne opreau, stateau tinerii pe jos si citeau cate o carte. M-am simtit ca in timpul razboiului, cu refugiatii in fata bombardamentelor. Oricum linia verde in centru era complet blocata. Sper ca restul ati ajuns cu bine. Nelia la tine cum a fost?

Simonna

Lorelai dar l-a tine a fost natural prima data, sau ai facut un tratament....?
Pe mine ma tot ameninta sotul ca el are o bunica care are o sora geamana, si doua verisoare.... Deci imi spune sa ma gandesc de doua ori, ca poate vreau o fetita si o sa ma trezesc cu doi gemeni baietiCum are sefa mea de la stagiu.... Dar sefa mi-a spus ca i-a fost mai greu cu primul copil, decat cu cei doi gemeni. Ca ii cereau mai putina atentie...Se aveau unul pe altul.
Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Donia, multa sanatate

Lorelaim,

Simona, brava voua

Marule, si eu tot aspir de aproape un an si vad ca nimic

Eu ma intreb uneori cum am ramas insarcinata cu soricelul si de ce n-am aspirat imediat dupa la un alt ca vad ca acum raman doar cu aspiratiile

Lorelai, eu as vrea 2 odata , da' am 0% sanse

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Sper ca nu sunt indiscreta, dar am vazut anuntul de pe prima pagina cu caut babysitter Canada..... La anunturi publicitare.


Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

carmen, ica, valen veniti la intalnire?

Mergi la inceput