Sezatoarea Canadiana (128)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ritah spune:

Nelia , pai cum nimic, am un singur bebe si stiu cata munca e, darmite trei.Si facultate.In Romania am avut tot timpul senzatia ca trebuie sa ma bucur numai de realizarile spectaculoase si sa ma "laud" numai cu ele.Oricum tu te inscrii la realizari spectaculoase cu 3 bebelusi si facultate pana si dupa standardul din Romania. Aici am invatat sa ma bucur de lucrurile obisnuite si sa le consider realizari mari si sa fiu mandra de ele.Noi suntem doar oameni obisnuiti, cred ca nu am fi avut nici-o sansa in Romania, ne-ar fi calcat in picioare toti. De asta iubesc eu asa mult Canada, ca viata aici mi-a dat un soi de intelepciune pe care nu l-am avut nici-odata in Romania, sa ma bucur de fiecare zi, de fiece lucru mic.Iubesc faptul ca nimeni nu te judeca daca nu te imbraci intr-un fel anume, daca nu ai o anumita masina sau casa, ca nu pleci in nu stiu ce concedii. Vorbeam cu un coleg de al meu, parintii sunt italieni, el e nascut aici.Il intrebam cum de nu sta intr-un cartier italienesc si sta in Mississauga. Mi-a raspuns ca viata acolo sucks, daca vecinul are un BBQ cu 4 focuri, tu trebuie sa ai unul cu 5, masina mai tare, casa mai frumoasa.Suna cunoscut?

In alta ordine de idei, cand ne intalnim?

Rita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

'Neata, erau -20 pe termometru cand am plecat de acasa. Ma dor nasul si ochii...

Mey, daca ma mai sefiti o data, va las pe voi sa tineti socotelile, ok? Va rog nu-mi racaiti hormonii!!! M-am complicat ca eu una nu mai intelegeam nimic, fiecare vroia altadata si altundeva, asa ca am zis sa vedem ce vorbim si sa fie max de participante. Ca din partea mea, eu v-am zis: pot vineri seara, sambata la 2 si sambata seara (si duminica, but you don't care).

Laura vad ca a disparut, va intreb si pe voi, maru, poate tu ai mai vb privat cu ea... oare nu poate si sambata? Ca ea s-a uitat la linii, dar nu a citit textul, a presupus ca-i vineri seara punct? Sau doar atunci poate? Talk to me people... Uite la Mtl ce simplu se intalnesc, cum va coordonati fratilor sa cantati toate-ntr-un cor?

Olga, in cazu-n care-i sambata, vii dupa ce se trezeste Tony, sigur te asteptam vreo cateva. Vecina ta-i de coma. Tu inca ii mai deschizi usa?

Simonel, , in weekend ,ok? unu tie si unu la burtel.

Ma duc sa vad ce-i cu lista acum (o las pe prima pagina si-o update acolo, ca-i mai usor de gasit).

La multi ani, Isa de pitilache!

EDIT: LISTAAAA


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Hei, io n-am chef deloc - deloc sa muncesc azi. Ma tot fitii, ar trebui sa fiu acasa, mi-e somn de mor.

K-trineta, you should appreciate, vreau sa zic :), ca n-am vrut sa zic deloc, pe ideea ca o sa fie mai putin traumatizant daca nu ajungem la liman, cum ni s-a mai intimplat, de altfel. Da' chiar imi doream sa intelegi ca vorbesc in cunostinta de cauza, ca I might be in the same shit very soon from now si pt. aia tot cred ce cred.

Mesdames, amu' optiti-va-ti, ca ma zapaciti si, cum spuneam, e secret :)) Ieri m-a luat valul, de unde persistam in ideea ca daca nu spun poate imi iese de data asta, probabil pt ca am fost la o intilnire cu o infirmiera care m-a tinut de vorba o ora - m-a intrebat si ce lapte am supt de la mama si mi-a desfasurat planul de tesate-analize-ecografe si palaria mea mai stie ce cu lux de amanunte - de-am inceput si eu sa cred ca e posibil.
Laura, sorry pt. minciunele, da' sint un amestec de realitati si superstitii la ora asta si mai sint si cu capul :)

Maru, ce zici tu acolo de hands-me-down???? Ca sa inteleg, ca singura schimbare majora in viata mea, pt. moment, este ca pricep infinit de greu!

Oare v-am zis ca sint procopsita cu javruta inca? Care e o pupincurista si jumatate si cade pe scari de bucurie cind vin eu acasa!? Pe bune! Ca pentru ca are picioarele asa de scurte si corpul asa de lung nu incape sa coboare scarile una cite una, ii ramine fundul in urma, pe treapta superioara, si se dezechilibreaza si se duce ca ghiuleaua!
E asa de draguta! Nu stiti nici un cuplu fara copii, sau o bunic pe-aici care sa aiba nevoie sa-si umple timpul? E ciinele ideal pentru cineva care n-are copii...

Copilu' iar se duce la discoteca miine seara, cu ocazia mareata si festiva de Valentine ala... Asa ca ieri si-a petrecut seara la telefon tot incercind sa si-o gaseasca pe Mariane s-o avertizeze ca daca si de data asta ii trage clapa el danseaza cu alta!

Pusi, trebuie totusi sa muncesc!
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

mqqm, din cate stiu eu, ea poate si sambata, ba chiar ii e mai usor, ca Iulian se va indupleca mai usor sa plece spre toronto
pai de aia zic: zi tu sambata, de la 2 pana cand ne da afara la crasma/creperia cutare.

mai, eu tot caut motive sa scap de treaba. Ca astia or sa ma innebuneasca rau cu capu: dupa ce ma chinui ca naiba sa le gasesc timp pentru sedinte, si rooms, of course, acum le schimba ca naiba si eu tre sa fac tumbe sa ii impac pe toti!

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Simona, eu nu am zis nimic, doar te-am pupat. Dar atit de tare ma bucur, ca uite, te mai inca o data! Imi vine sa pun emoticonul ala cu sarit coarda, da' nu stiu unde e. A, gata: !

Maru, cum, si tu Maru? Adicatelea, esti sau iti doresti sa fii, ca nu m-am prins. Astept raspuns si apoi sar cu florile si te pun si pe tine la sarit coarda impreuna!

Bag seama ca e molipsitor... la altii sa fie de bine si sa stea acolo in burtici, sa se faca mari si sanatosi... la noi slava Domnului ca mi-a venit!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Nelia, amin!

Bey ce lupta stransa, pana la urma o sa dau io cu banu' la washroom, chestie pe care puteam s-o fac acu' cateva zile, fara truda prea mare, dar nah! Egzemplu clasic de democratie...

Mai pluseaza cineva pana la amiaz?


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia
la noi slava Domnului ca mi-a venit!

si aici la fel ca o cam bagasem pe mineca. de la faza cu ouale (nu mai stiu daca v-am povestit-o) am cosmaruri in fiecare luna.

simonna, super veste. si de la mine. te sun miine daca nu ma frec prin sedinte.

roxana, La Multi Ani pt Isa. am mai cunoscut o Isa din Montreal in vacanta, cam de virsta Isei tale, poate mai mica un pic. i-am zis de vreo doua ori Roxana mamicii ei pe care o chema de fapt Dana.

maru, si tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

carmen77, vii ??


nu mi-ati zis, pana la cat se sta la restaurant ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

mai,mai Simona si Maru vorbiti clar si raspicat si in romaneste daca se poate ca sa priceapa tot poporul.Da sau ba?

miki,cum adica blocata in metrou?si-a incheiat careva socotelile cu viata?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

nelia, nu mama, eu doar la aspirante cu sperante desarte, peste vreo 2 ani, ca din varii motive cred ca am sa adopt nepoti, nici decum copii

eu intelesesem ca simonna se inscrie la sperante in vreo 2 ani, si de aia zisei ca om face echipa si om lua de la mqqm ce ii ramane de la bebe

da cum ziceam, brambureala asta de la munci, plus frigu extrem, lasa urme adanci asupra capacitatii mele nonintelectuale de a procesa info

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput