Sezatoarea Canadiana (128)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Oana, http://www.iletaitunefois.com/homepage/
Asta e magazinul, nu au toate articolele de pe internet, poti sa suni inainte sa verifici daca au ce te intereseaza.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza si o cafea,
Roxana-LMA pt printesa, sa fie sanatoasa si norocasa!
Simona- dc iti zic ca de sapt trecuta, ma tin sa te intreb cati ani are exact Atomix(cautam sa vad ce ai mai scris despre el) si cand ii faci "fratioara" aia odata, ca stiu ca ati mai incercat si a fost cu ghinion- acum va fi bine, ai grija
Donia- bine ca sunteti bine ca am sunat ieri si acum era sa iti dau desteptarea
ON- deci haidetzi sa decidem- ca vad ca Laura deja zice vineri, desi e greu dupa job sa ne adunam, mai ales cei ce mai vin si cu 1 codita, dar vad ca sunt multe voturi si pt simbata dupa amiaza.o astept pe SEFA-mQQm sa ne zica ce si cum.
Asa ca

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Roxana, la multi ani pentru Isa! Sa fie sanatoasa si voi la fel, ca sa va bucurati de ea!

Nici eu nu stiu cind au trecut anii, Agata va face 8 (???) si Tudora 4... si inca mai zic ca am trei copii si toti sint mici. Da' de unde, doar unul e mic, restul did mici, cum ar spune Tudora! Acum ma rog sa creasca si ei maricei, sa mai putem face una-alta, peste citiva ani, si nu multi, cind nici bebelusul nu va mai fi bebelus, voi tine cu dintii de timp, sa treaca mai incet, ca-mi cresc prea repede copiii! Si legat de asta, ca tot eram eu ieri un pic obosita si picata, da' acu' stiu si de ce - slava Domnului, ca am stat cu emotii... opriti-ma... ei, cum va spuneam, ieri eram asa mai jos cu moralul si vorbesc cu o prietena din Romania cu care nu am luat legatura de vreo 7 ani. Ea tot cum stiu, nu s-a schimbat nimic in viata ei si imi raspunde la intreabarea mea ce ai mai facut: nimic! Dar chiar nimic! Dar tu? Pai eu... si ma gindeam ca nici eu nu am facut mare lucru, si de multe ori chiar asa simt in primul moment, asta pentru ca profesional chiar am stat pe loc, material la fel. Dar, dupa aceea, mi-am dat seama ca nu e asa: eu, in ultimii 7 ani, am facut trei copii si jumatate de facultate! Ei??? Si, uite, ca astazi, cel putin pina la ora 9.17 dimineata (!) am moralul tare ridicat! Pai ce, e chiar de colo!?!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Donia , am uitat sa te imbratisez tare-tare…sanatate multa ! te asteptam cu drag la taclale cand iti revii…sper ca ai pus deoparte destule povesti cu Roxanel si Cristinel cat sa acopere perioada asta de absenta .

Ange, oops esti simpatica ..asta cu zambetul mi se intampla cam des in ultimul timp…vorbeam deunazi cu un tip pe mess ( prieten drag ) si la fel mi-a spus, intuind ca fraza pe care i-o scriam era acompaniata `live` de un zambet…inteleg ca sunt usor de citit…chiar si in spatele ecranului …ia zi, pana la urma apari si tu la desert ?

editez in draci ..nu mai stiu sa scriu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si, la ce ora ziceati ca e desertul???

Donia, si de la mine o imbratisare, sper sa fie totul in regula!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

din partea Isei pentru toate frumoasele urari!!!
Si uite va pun si niste poze de pe la Craciun si Revelion cu ea si nu numai...

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

mQQm, zi tu, ca esti sefa, sambata nu-i cool de mancat o clatita la creperie?

Laurajr, nu m-ai ochit bine, eu nu sunt initeresata de French pentru Andrei, ca el intra la anu la liceu, deja tarziu de schimbat, plus ca nu ii place, invata ca e un copil constiincios, plus ca la liceul la care merge el, nu va lua french.
Cat despre faleza, mi-e dor de berea bauta pe o terasa, si de plimbarile lungi pe sub monstri de otel, cu Dunarea susurand.

Roxana, la multi ani pentru domnisoara!
Simonna, peste vreo 2 ani de luam de mana, si mqqm, nu arunca nimic de la bebe, ca la banii pe care nu-i am, sigur ams a merg la greu pe hands me down

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

maru, si tu ? ioi...ce sezon bogat...cata dragoste in jur!! ce frumos...ma simt ..intoxicata...dar ma simt bine, ma bucur pt voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Maru- tu treci la fapte cu ca am eu haine si jucarii la greu,promit sa le string sirguincios de acum incolo(indiferent ca faci fundite sau "surubel" cum zice E)-asta ca tot se plingea ieri poloneza care vine la curatenei ca am tone de jucarii si ca de ce am 4 scaunele ca am doar 2 kids-dar 2 sunt pt stat la tv ca sunt din alea de ti se "afunda f.." si 2 pt masa de mincat,colorat,etc..
Si normal ca se pot minca clatite/food la symposium( cea mai apropriata major intersection este winston churchil cu 401)- iar parcarea e huge ca e si "Canadianu' obosit" si clar se poate parca acolo.
Roxana- e scumpa tare ISA!

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Am avut o dimineata grozava . Blocata in metrou , vreo ora si, asa ca am inceput ziua bine.

Simmona merci, hai ca mai depasit. Am crezut ca numai eu am uitat 6 luni formularele semnate tot, in dulap...


Isa La Multi Ani!!!!!

Petrecere frumoasa maine. Asa as veni cand va aud. Dar imi trece cand imi aduc aminte ca fac de acolo, o ora jumate pana acasa. Si a doua zi trebuie sa plec la scoala la 7.....
Propunerea lui Simmona , pentru o duminica, mi-ar conveni si mie. Un centru de distractii sa-mi mai alerge si mie copilul si sotul. Ca unul are prea multa energie si nu are unde sa o consume, iar celalat a inceput sa puna burta


Si scoala franceza laica nu exista in Ontario? De genul Marie de France, adica programa franceza din Franta. Mie nu-mi place amestecul dintre scoala si religie, indiferent care o fi aia. Religia sa se invete in familie.

Virsta Marc

Mergi la inceput