Sezatoarea Canadiana (128)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

ange, nu m-am dat cu colacii asa ca nu stiu. Saint-Sauveur e mai aproape, Mont Tremblant e si mai departe si mai scump (nu stiu la colaci dar tare frumos (ambianta nu numai pirtia). Te-a, lamurit bustean.

Bebitzu, 100$/saptamina e foarte ieftin fata de ce am platit eu la day camp.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

mamaana, dar tu nu poti veni? Constat ca nici macar nu te-am prompt-uit... sorry.

mi-ro, felicitari pt job, vezi ca ce-i al nostru-i pus deoparte. Mama ta e tot aici?

Simonna, tinem pumnii azi! Hai si lauda-te cand te intorci!

Intrebare... Soia in sarcina? Ati consumat careva? Eu am gasit niste articole pe bbc de mi s-a sculat parul in cap. Si cam bag cate un castronel aproape in fiecare seara de boabe. Am gasit si articole ca ioi ce bune-s si sanatoase. Io acuma ce sa fac? Aia cu moderatia nu prea tine, ca fac ce fac si imi umplu castronelul de pastai...




Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

sunt toata bagata in inimioare si lipici
vorbim deseara.
merci Oana.
ma bucur infinit de mult ca am reusit sa fentez "obligatiile" din seara asta ca sa pot veni la intalnirea cu voi

pupici tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

BATE INIMIOARA!!!
Am fost la eco si bate inimioara! Mi s-a luat un bolovan de pe suflet! Cred ca mi-am platit toate pacatele cu sarcinile pierdute, poate asta merge bine!
7 saptamini si 3 zile!!!!!!

Diana, sa-ti dea Dumnezeu sanatate si vorbesc super-serios! Centrul medical la care m-ai trimis e grozav, am crezut ca m-am ticnit eu si sint in Ro, ca aici n-am vazut nicaieri asa... Eco in cabinet, facut pe loc, pe carte maladie... I'm blown away! Doctorita cam strange, dar ok, calma, ne-vorbareata insa empatica. Mi-a amintit de doctora cu Asperger din Grays Anatomy )
Uite SI de-aia imi place mie West Island... M-as mai da o tura cu capul de pereti ca m-am mutat in Laval din nou in loc sa ma duc in West Island, da' ma si omoara Colegu' daca indraznesc sa zic iar ca vreau sa ma mut! Geaba, dom'le, anglofonii tot anglofoni! (sa ma scuze tot francofonu' de pe forum!)

Cami, ce sanse sint sa vii la mine si sa continuam drumul impreuna? Ca CGE m-a lasat balta, Ana vine cu masina ei si eu o sa ma plictisesc la culme pe drum dus-intors! Promit ca nu vorbesc de inimioare care bat si altele, birfim dupa un vechi si bun obicei :)) Call me! (incerc sa te sun si eu cind ajung acasa, dupa 2)

Rox, La multi Ani pentru Isa, am ratat un pic momentul dar tu stii ce draga-mi este!

Gata, back to work!
S. (cu inimioara la purtator!, sa ne tineti pumnii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Intalnire
Unde:

Symposium Cafe,
6677 Meadowvale Town Centre Circle
Mississauga, ON L5N 2R5
(905) 812-7557
Driving directions
Meniu

Cand: Sambata 7 Feb, ora 2:00 - 2:30 pm

mQQm
try
ritah
Maru
Mi-ro
Khristin
Magdone
Inacanada
Laurajr

Confirmat rezervare 10 persoane. Suntem rugate daca putem sa venim mai aproape de ora 2:30. Rezervarea sub first name al meu.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Simonna, sa fie intr-un ceas bun si o sarcina fara probleme! Stai sa vezi ca daca e fetita nu ai sa mai zici tu ca nu esti mama de fetita, ai sa fii prima care cumpara fundite si rochite, parol

Mi-ro, felicitari pentru job!

Sper sa ajung si eu la intalnire, dar tocmai ce vroiam sa zic ca nu stiu daca ajung la 2 asa ca la 2.30 e chiar bine.

Magda, mami de Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonna

BATE INIMIOARA!!!


uite asa ma simt pentru bucuria ta (si de ce nu, si a noastra, a sezatoarei) pe

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


Monica + printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) + nazdravan de Alex (18 iunie 2006) + tati

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Simonna, , sar'na de vesti, felicitari pt inimioara! Magic, eh? Gata, nu mai e secret asa-i? Pot sa te urez oficial?

smooth si usoara, sanatos si la termen si multe playdates cu pepitzel sa le petrecem tugheder. Ai incredere ca va fi bine, doar ai dovada vie ca poti!


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Simo si mii de pentru inimioara aia mica!!!! Cand este DPN?

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Simona, direct pe burtica in care bate inimioara! Iti urez de toate, dar ce la mai tare iti doresc sa fii pozitiva, sa nu legi sarcina asta de cele care au fost si nu au fost sa fie... Inconjoara acea inimioara cu toate gindurile tale bune, mai pune-le si pe ale noastre de rezerva, si vei vedea, ca va continua sa bata... Sint atit de incintata cind ma gindesc la inimioarele voastre, de parca ar fi in burtica la mine, cunosc atit de bine aceasta magie!!!! Ah, si inca ceva: nici eu nu ma vedeam mama de baiat, dar de nici o culoare! Si uite-ma, ca sint, si inca de ce baietel, o minune, nu alta! Daca e baiat, iti vei spune ca si asa nu te vedeai altfel, daca e fetita... numai ce vei afla si in toate magazinele vor numai fundite si fustite... atit de multe incit vei uita de ale tale.

Ce bine mi-ar fi prins si mie o terapie la masa in seara asta!!! Nu sint chiar in ale mele...

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput