Sezatoarea Canadiana (128)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Uf! Am reusit sa citesc tot...maii ca gureshe a-ti fost! Si-mi pare tare bine ca va intalniti...vad si eu poze

Pt. a telefonala govoyages din strainatate 0033+89...si ce mai urmeaza, fara zero fara unu sau altceva.Nu se poate suna cu Skype, am incercat. Eu am luat bilete de la ei in 2002 si a fost ok.

De mult vroiam sa va intreb de ce nu luati bilete prin europa. Spre ex. Montreal paris si paris-buc sau timisoara sau alte orase. Dunt multe copanii low cost in europa care fac uneori super promotii. Am luat pt. socrii + cumnata, dus/intors timisoara-paris, in iulie, cu 200€ tot.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Oana, imi pare tare rau, dar nu ajung azi la intalnire, Matei de 3 zile imi face tot 39.5-39.8 febra , cred ca e celebrul virus care a circulat prin oras si da febra mare, am stat numai cu antitermice zilele astea ... acuma stau cu inima mica sa nu ia si Marc ca am incurcat-o rau de tot, la astia mici se lasa cu convulsii la asa febra ...

Eu va doresc distractie placuta si sa puneti poze.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

100 pentru day camp nu e mult, e un pret chiar bun (noi am dat intre 150 si 225 pe saptamana pentru Andrei la campurile de la Universitate)

Citat:
citat din mesajul lui bebitzu

Roxana, la multi ani pentru Isa, sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii

Simona, felicitari, sanatate multa si repaos total daca se poate, trebuie sa fie bine

Fetele din Laval si nu numai- incepand de sambata, timp de doua saptamani este festivalul iernii in View Ste Rose.Deja in fata scolii lui Mihnea sunt figurine de zapada, o sa fie patinaj si toate cele.V-ar tenta o intalnire sambata sau duminica?

Si acum vin si eu cu o problema - in saptamana de vacanta din martie scoala lui Mihnea organizeaza camp de jour, 100 cad/saptamana.Este normal sa fie asa scump sau nu am eu habar de preturi.
Nu am nici cea mai mica idee ce-as putea face altfel ca nu am unde sa-mi las odorul si nici cu noi la servici parca nu l=as chinui o saptamana.
Aveti ceva idei?

As fi venit si eu maine insa am capatat raceala de la al meu sot care a luat-o de la al nostru odor.Lantul slabiciunilor.Daca mai traiesc pana maine, poate dau si eu o fuga, insa nu promit nimic.

Daiopri, nastere usoara si un sanatos

bebitzu


Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Maru, Ica..si eu cu faleza cu Pescarul, cu Libertatea cand era...intzelegeti voi ce vreau sa spun



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

mai, eu la Pescaru nu ma dadui in barci prea des, ca am fost si sunt saraca (vorba lui Creanga) da faleza aia mi-a ramas la inimioara. Mai ales ca ma apucase la un moment dat alergatu, hihi

delphin mama, daca tot galateanca si matali, pe unde copilarisi?

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofronica spune:

Multumesc Nelia,

Am trimis si eu un link cu poze la contul comun. Am sa incerc sa mai pun si poze mai noi.
Vazut cateva poze de acolo...foarte frumosi copii si mamici pe masura.
Noi am fost aseara la Bob the Builder si pentru prima data am plecat de la un spectacol la pauza. La un moment dat Andrew era cu spatele la scena si numara cati oameni sunt in spatele nostru. Nu l=a atras deloc, dar deloc. Am mai fost acum o luna la Thomas the train, tot asa live si atunci nu am reusit sa-l ducem acasa, am ramas aproape ultimii in sala sa se convinga ca nu mai vine. Asta e. Au si ei preferintele lor.
Sa aveti distractie placuta la intalniri.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

neata!
imi trebuie cafea direct in vena, atat de obosita sunt
aseara mi se inmuiau picioarele de la genunchi, de abia mai puteam sa merg; am reusit totusi sa supravietuiesc pana la 9 cand i-am culcat pe toti (aia mici)
distractie placuta la intalniri si sa faceti poze multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

'Neata fetili dragili...
iar am uitat sa cumpar cafea cine da una?

Nelia stii ca si eu ma tot gandesc la inca un pisoias, imi este dor de mirosul lor dulce de laptic si de cum miauna ei, pacat ca cresc asa repede . Si nici sotul nu este impotriva, doar ca recunoaste si el ca nu este momentul acum. Cred ca voi urma exemplul lui mQQm, Simonna si Maru

Soo... in seara asta ne vedem, sunt pregatita de terapie, dar am ceva care ma roade de la ultima intalnire la Marathon. La plecare am vorbit 2-3 cuvinte cu o doamna in geaca rosie de piele care se uita asa frumos la tzancii mei si am simtit ceva asa, mai special, parca nu imi venea sa mai plec, am simtit ca am lasat neterminata o discutie care nici nu incepuse. Simteam ca trebuie sa o cunosc pe acea doamna, imi parea speciala. Spre rusinea mea nu stiu cum o cheama. Deci, doamna cu geaca rosie de piele, cine esti matale?

mi_ro bafta si go for it! Almo

Dana eu am aparatul in geanta tot timpul, asa ca pot face poze. Mi-am dat seama ca vreo 2-3 luni nu le-am mai facut poze la puii mei asa ca m-am suparat si iau aparatul peste tot si cand am chef la fac imediat poza

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


Monica + printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) + nazdravan de Alex (18 iunie 2006) + tati

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

maru, Ica, delphin, eu am facut facultatea la Galati (am terminat Chimie Alimentara in '92). Ce mai bintuiam pe faleza aia! Ce amintiri, domnule! Imi amintesc de o cofetarie, chiar pe faleza (nu mai stiu cum ii zicea), aveau niste prajituri bestiale, Bibescu , le mai stiti? Mincam cite trei odata si eram ca biscuitul pe dunga de slaba

Pitilache, La Multi Ani Isabelei!Sa creasca mare, sanatoasa si norocoasa!

Simo, I knew it, I knew it!!!!

Multumesc de lamuriri cu parcarea!



Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

mi-ro, stiam ca ai copil mic, dar nu asa mic ca al meu. Costat ca adrian al meu e de aceeasi varsta cu baietelul tau.
Cat tine de moralul asta in somaj, al meu nu-i jos, cel putin asa ma simt acuma. Stiu doar ca n-o sa fie usor de gasit un job nou (dimineata la radio spuneau ca ian. a fost luna cu cel mai mare nr de locuri de munca pierdute din ultimii 30 de ani de cand tin astia evidentele). Asa ca batalia e mare pt putine locuri de munca nou aparute.
Dar cred ca mare prostie am facut sa accept sa vin iar 3 sapt. la servici pt ca m-am legat la cap mai mult decat trebuia. Nu mai intru-n amanunte ca e incarligata treaba, cert e ca la cum il stiu eu pe evreul de sefu’, daca nu ma port cu manusi cu el (si diplomatia nu e punctul meu forte), risc sa nu-mi dea referinte bune daca suna cineva pt mine (e genul razbunator) - iar asta e singurul lucru pt care nu-s complet directa cu el/ei.

Ma bucur ca a iesit treaba cu serviciul cel nou, felicitari si ani fructuosi la ei acolo.

Mergi la inceput