Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Pentru raceala poti lua tot ce e homeopat, la mine functiona pt gat homeovox, pt nas coryzalia. Se mai poate urma o schema, dar e bine sa intrebi un medic homeopat, adik la ora 8 iei parragrippe, la 9 influentiae ch9, si tot asa, din ora in ora, alternezi si cica in 2 zile nu mai ai nimic, dar, repet, e bine sa ceri parerea unui medic, nu stiu daca in sarcina e bine sa iei atat de des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Nu sunt cuvinte de spus in asemena situatie. vreau sa stii ca sunt alaturi de tine.



Citat:
citat din mesajul lui ramyy

fetelor pt mine s-a terminat , in aceata seara am mai fost la inca un eco care a confirmat inca o data ca sacul este gol, la ora 20 mi s-a facut chiuretaj

imi doream asa de mult sa imi tin copilasul in brate si eram asa nerabdatoare...deja ma vedem de craciun cu el in brate in fata bradului

asta e ...s-a dus...






Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata 7





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ceai de tei, ceai de lamaie +oscillococcinum+ apa de mare in nas sau ser fiziologic. Eu ma lupt deja de 4 zile cu aceatsa nenorocita de raceala.




Citat:
citat din mesajul lui Anaomaria

Buna fetelor,
Aleesicoo si Ramyy, imi pare si mie foarte rau, sa ne rugam la DD sa va ajute data urmatoare.
Eu mai am o intrebare pentru cele cu experienta: M-am trezit dimineata cu o durere puternica in piept, am si o stare de moleseala, mai pe scut, am racit. Ce fac in aceasta situatie? Doar ceai (de care?) si miere cu lamaie?
Va pup

7+


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata 7





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Eu am avut zeci de materiale pe care le-am pierdut in urma unor pb cu calculatorul. Sunt asa de trista din cauza asta. Eu sunt de acord cu tot ce-ai propus. Te rog mult sa-mi trimit si mie id-ul si parola contului nostru comun de email. Multumesc



Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Si daca tot sunt la capitolul propuneri mai propun ceva... fetele la bebe 2 oricum stiu cum a fost si la alte odisei

Ma gandeam sa facem si noi contul comun de pozici unde sa punem poze cu burticile si mai tarziu cu bebeii. Eu vroiam sa propun Picasa pentru ca webshots-ul mi se pare ca merge ingrozitor de greu.

Si inca o rugaminte la fetele care au mai trecut printr-o sarcina. Daca aveti materiale legate de sarcina, de crestere bebe, alaptat etc, listute pt bagajul de spital sau orice altceva ce considerati ca o sa ne fie necesar pe parcurs, va rog, cand si daca aveti putin timp, haideti sa le punem pe contul comun de yahoo sa poata oricine sa le downladeze de acolo. Sarumana

Eu o sa ma ocup diseara sa trimit tot ce am pe acolo. Cu acceptul colegelor de la vechea odisee o sa dau forward la tot ce avem pe mailul comun acolo



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
8+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica



Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata 7





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Roxx, ai PM



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
8+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ramyy, imi pare nespus de rau pentru ceea ce ti s-a intamplat! Sunt alaturi de tine! Nu renunta, sunt sigura ca in curand o sa fii din nou gravidutza!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 8+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monica, eu sunt de acord cu toate propunerile tale, faci o treaba minunata!
Cand ai tu timp, te rog sa-mi trimiti si mie parola de la mail. Merci mult!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 8+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Ramy... nu stiu ce sa-ti zic. Doar sa fii puternica si sa mergi mai departe! Si poate peste vreo 2-3 luni se va intampla minunea si iti vei putea tine copilasul in brate de Craciun.

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

fetelor pt mine s-a terminat , in aceata seara am mai fost la inca un eco care a confirmat inca o data ca sacul este gol, la ora 20 mi s-a facut chiuretaj

imi doream asa de mult sa imi tin copilasul in brate si eram asa nerabdatoare...deja ma vedem de craciun cu el in brate in fata bradului

asta e ...s-a dus...






Creata 1 cu Creata 2 si bebe 2 pe drum (7+)
NOU!! Poze in studio
Poze Mariuca
www.youtube.com/profile_videos?user=uic9999" target="_blank"> Filmulete Mariuca
NOU! Blogul Creata la patrat
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coras spune:

deci fetilii tot nu mi-ati raspuns in afara de cei trei crai mega in materie de echo pe cine imi recomandati? am reusit si eu sa dau cu nasu de unu din ei dar abia pt morfo de trim II adica prin mai, dar morfi de trim I in afara de Parvu care oricum o sa mi-o faca pt ca e dr. meu, nu mai adu cu ochii de nici un sfinx?

in asteptarea unei petite blonde cu ochii albastri!!! Sofia hai la mama in burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

oare ar trebui sa ma ingrijoreze niste dureri de burta mai mari?
imi aduc aminte de primele contractii de la nastere.adica ma doare cu tot cu mijloc nu numai burta.nu sunt constante da si cand ma ia o durere ma tavalesc pe jos.

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!

Gabby cu bebe 2!!!si Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze


Mergi la inceput